چطور پرستار سالمند مناسبی انتخاب کنیم؟

چطور پرستار سالمند مناسبی انتخاب کنیم؟

چطور پرستار سالمند مناسبی انتخاب کنیم؟
چطور پرستار سالمند مناسبی انتخاب کنیم؟

زمانی که شما برای والدین یا پدر بزرگ و مادربزرگ خود نیاز به پرستار سالمند دارید، آشنایی به وظایف پرستار و همچنین قیمت خدمات پرستاری لازمه استخدام پرستار می باشد.داشتن اطلاعات کافی می تواند باعث شود که شما بدون نگرانی، پرستاری مناسب را انتخاب کنید.شما نمی توانید تمام موسسات را با توجه به شرایط سالمند خود بررسی کنید. چون این کار زمان بر و از حوصله خارج خواهد بود.

وجود یک سایت یا اپلیکیشنی که می توانست به شما کمک کند تا با صرف زمان کم و هزینه مطلوب بهترین پرستاران را از آن انتخاب و استخدام نمایید می توانست بسیار مفید باشد. پلتفرم آسانیسم به شما کمک می کند تا بدون دغدغه از اینکه قیمت پرستار و کیفیت خدمات را چندین روز با آن درگیر باشید، شما را در انتخاب یک پرستار سالمند در منزل همراهی خواهد کرد چرا که آسانیسم واسط میان موسسات و متقاضیان پرستار می باشد.

اینکه “چگونه و چطور پرستار سالمند مناسبی انتخاب کنیم؟” ابتدا باید آگاهی از شرایط و نیازهای سالمند خود داشته سپس اطلاعی از وظایف پرستار سالمند و انتظارات شما از پرستار را بدست آورید.

ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل در سالهای اخیر بخصوص با تغییر شرایط زندگی و شاغل بودن خانواده ها، همچنین صعود نمودار امید به زندگی افراد در سنین بالا افزایش یافته است. با ورود به دوران سالمندی برخی مشکلات و بیماری ها مقتضی سن افراد پیش خواهد آمد که این افراد نیاز به همراه و وجود فردی در منزل خود برای رسیدگی به امور و مشکلات و بیماریهایشان دارند. بنابراین در مواردی خود سالمند و در مواردی دیگر اعضای خانواده وی یا نوادگان به دنبال پرستاری مناسب و دلسوز  با ارائه خدمات با کیفیت میگردند.

پرستار سالمند در منزل
پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل

با توجه به توضیحات بالا تمایل افراد به پرستار سالمند در منزل بیشتر شده است. با وجود پرستار سالمند در منزل، سالمندان ما روحیه و شادابی خود را همواره حفظ خواهند کرد. چرا که ادامه زندگی در محیط فعلی یا محیطی که سالها عمر خود را در آن گذرانده اند به همراه پرستار رضایت بخش و قابل تحمل‌تر می باشد.

نکاتی که بایستی در انتخاب پرستار سالمند در منزل رایت کرد:

  • ساعت کاری پرستار سالمند به صورت ساعتی – روزانه یا شبانه روزی می تواند باشد که به خواسته متقاضی قابل تنظیم می باشد.
  • پرستاران بایستی به صورت شفاهی و عملی دوره پرستاری را گذرانده باشند تا بتوانند به بهترین شکل به سالمندان خدمات ارائه دهند.
  • یکی از وظایف پرستاران، نظافت منزل و همچنین رعایت نکات بهداشتی سالمند می‌باشد.
  • پرستاران موظف هستند تا ساعات مصرف دارو سالمندان را یادآوری کنند.
  • خانواده سالمندان بایستی به پرستار رژیم غذایی و همچنین ساعات خوردن میان وعده ها و دارو ها را اعلام کنند تا پرستار این وظایف را انجام دهد.
  • اخلاق پرستار با سالمند و خانواده سالمند بایستی خوب باشد و پرستار بایستی بهترین هم صحبت برای سالمند باشد.
  • سعی شود شماره های ضروری را به پرستار اعلام نمایید که در چه زمانی با چه فردی تماس گرفته شود.
  • احترام به سالمند از مهترین وظایف پرستار می‌باشد.
  • و ….
قیمت پرستار سالمند در منزل
قیمت پرستار سالمند در منزل

قیمت پرستار سالمند در منزل

افزایش دغدغه ذهنی فرزندان برای والدینشان که وارد دوران بازنشستگی و سالمندی شده اند، کیفیت خدمات مراقبتی و پرستاری را بالا برده است. کم توانی، ناتوانی و بروز بیماری ها در سالمندان همواره نگرانی هایی برای اعضای خانواده و فرزندان با وجود مشغله هایشان دارد. آنها خواهان سلامت و تندرستی و آرامش والدین و پدر بزرگان و مادر بزرگانشان هستند.

قیمت پرستار سالمند در منزل به شرایط جسمی و روحی و نیازهای نگهداری از سالمند بستگی دارد. به طور مثال اگر سالمندی آلزایمر داشته باشد یا توان حرکتی نداشته باشد و برای انجام کارهای روزمره خود نیاز به بلند کردن و حمل سالمند باشد، قیمت پرستاری تفاوت دارد با یک سالمند سالم که فقط نیاز به انجام امور منزل و همدم دارد.

با استفاده از نیروی پرستار سالمند در منزل دیگر اعضای خانواده نگران نامناسب شدن وضعیت سالمند یا فراموشی داروها، رعایت رژیم درمانی و … نخواهند بود. بنابراین بیشتر میتوانند اوقات شاد و دورهمی با عزیزانشان داشته باشند.

پرستار سالمند همواره باید بداند که سالمندان در این دوران دچار کمبود انرژی و عدم تمایل به غذا می شوند. بنابراین علاوه بر برنامه غذایی مناسب، جذابیت سرو غذا نیز بسیار تاثیر گذار است. رعایت برخی موارد مصرفی تغذیه برای سالمندان، در پیشگیری یا درمان زودهنگام کمک خواهد کرد. تغذیه نادرست و عدم دریافت برخی مواد معدنی و ویتامین‌ها بیماری هایی را در پی خواهد داشت. در این سنین توصیه ها و رعایت نکاتی از نظر تغذیه مهم می باشد.

سالمندانی که داری فشار خون، پوکی استخوان، ناراحتی قلبی، دیابت و … هستند همواره باید از مواد غذایی تشدید کننده این بیماری ها اجتناب نمایند. همچنین به مصرف غذاهایی کمک کننده به درمان و پیشگیری این بیماریها روی آورند. نکته حائز اهمیت: عادات بد را کنار بگذارند از جمله مصرف الکل و سیگار کشیدن.

شما میتوانید برای آگاهی از قیمت پرستار سالمند در منزل به سایت یا اپلیکیشن آسانیسم مراجعه نمائید. آسانیسم علاوه بر ارائه خدمات در حوزه پرستار سالمند، در حوزه هایی چون پرستار کودک، پرستار بیمار، پرستار کودک در منزل نیز فعالیت دارد.

 

پیشنهاد میشود بخوانید
نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است