حتی اگر شما از دسته افرادی هستید که برای رزرو اقامتگاه از سامانه رزرو اینترنتی هتل و اقامتگاه جاباما کمک می‌گیرید هم هنگام رزرو اینترنتی بوم‌گردی و اقامتگاه‌ در شهرهای مختلف، باید نکاتی را رعایت کنید.

حقیقت این است که رزرو اینترنتی ویلا و اقامتگاه، انتخاب و رزرو اقامتگاه را برای بسیاری از علاقمندان به سفر آسان کرده است، اما برخی از مواقع به دلیل ارائه خدمات ضعیف از سوی برخی از وبسایت‌های نامعتبر رزرو اینترنتی اقامتگاه یا سهل‌انگاری برخی از افرادی که قصد رزرو بوم‌گردی را دارند، مشکلاتی به وجود می‌آید که البته بخش بزرگی از این مشکلات با مراجعه به وبسایت‌های معتبری مانند جاباما کمرنگ شده است.

نکاتی که هنگام رزرو اقامتگاه باید رعایت کنید
نکاتی که هنگام رزرو اقامتگاه باید رعایت کنید

 

مشکلاتی چون، متفاوت بودن اقامتگاه و بوم‌گردی با آنچه در تصاویر وبسایت‎‌ها منتشر شده است، ثبت نشدن رزرو به دلیل بروز مشکلات اینترنتی و … برخی از مواردی هستند که موجب گلایه مسافران شده است.

با سامانه رزرو اینترنتی هتل و اقامتگاه جاباما، هیچ کدام از این مشکلات را نخواهید داشت. کافیست به وبسایت جاباما مراجعه کنید و پس از بررسی ویلا و اقامتگاه مورد نظرتان و با مشاهده تصاویر واقعی از آنها برای رزرو اقدام و پس از پرداخت هزینه رزرو با کارت‌های شتاب بانکی، واچر رزرو را دریافت کنید.

از مزایای دیگر رزرو اقامتگاه و بوم‌گردی با جاباما این است که اگر در هر مرحله از رزرو یا اقامت با مشکلی مواجه شوید، مرکز تماس جاباما به صورت 24 ساعته، حتی در روزهای تعطیل برای رفع مشکل شما، آماده پاسخگویی است. شما حتی می‌توانید در صورت لغو سفر، مبلغ پرداخت شده بابت رزرو را استرداد کنید.

با این‌حال شما هم هنگام رزرو اقامتگاه و بوم‌گردی باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه به آنها پرداخته‌ایم. پس اگر قصد رزرو اقامتگاه و بوم‌گردی را دارید این مطلب را بخوانید.

بررسی موقعیت جغرافیایی ویلا و اقامتگاه بوم‌گردی از روی نقشه

برای رزرو اقامتگاه در هر شهری به موقعیت قرارگیری آن و دوری و نزدیکی آن به شهر و مراکز مورد نظرتان توجه کنید. به عنوان مثال توجه کنید که اقامتگاه در نزدیکی سایر آثار دیدنی منطقه قرار داشته باشد. ممکن است در آدرسی که برای آقامتگاه ثبت می‌شود، میزان دوری و نزدیکی آن به مراکز مورد نظر شما مشخص نشده باشد؛ توصیه می‌کنیم ابتدا موقعیت اقامتگاه را از روی نقشه جستجو و سپس برای رزرو اقدام کنید

در مورد تاریخچه اقامتگاه تحقیق کنید

گاه پیش می‌آید که برخی از افراد سودجو، خانه‌هایی با طراحی قدیمی بنا کرده و به اسم اقامتگاه بوم‌گردی آن را راه‌اندازی کرده و از مسافران برای اقامت در آن دعوت می‌کنند. توصیه کارشناسان این است که قبل از رزرو اقامتگاه، البته در صورتی که تاریخچه سنتی اقامتگاه برایتان مهم است در مورد آن تحقیق کنید.

بی‌توجهی به امنیت اقامتگاه

مهمترین موضوع برای افرادی که برای رزرو اقامتگاه در شهرهای مختلف کشور اقدام می‌کنند، امنیت آن است. به همین دلیل دقت کنید که اقامتگاه به امکانات امنیتی مجهز شده باشد. وجود امکاناتی چون حصار و حفاظ‌های امنیتی یا در مواردی دوربین امنیتی و دزدگیر الزامیست.

بی‌دقتی در پرداخت هزینه

برای برخی از ما پیش آمده است که هنگام واریز هزینه رزرو اقامتگاه از سایت‌های اینترنتی، یک صفر کم یا زیاد گذاشته و یا در شرایطی که عملیات پرداخت انجام نشده است به دلیل بی توجهی ما به این موضوع، اقامتگاه را رزرو شده در نظر گرفته‌ایم. در حالیکه به دلیل عدم پرداخت هزینه، اقامتگاه رزرو نشده است. توصیه می‌کنیم که قبل از اینکه عازم سفر شوید، رسید رزرو اقامتگاه را بررسی کنید و همراه داشته باشید. اگر هم اقامتگاه خود را در سراسر ایران از طریق سامانه اینترنتی رزرو ویلا و اقامتگاه جاباما رزرو کرده‌اید در صورت بروز مشکلاتی از این قبیل با کال‌سنتر جاباما تماس بگیرید. مرکز پشتیبانی جاباما به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات و مشکلات احتمالی شماست.

توصیه آخر و مهم ما به شما این است که برای اجاره بوم‌گردی از طریق وبسایت‌های معتبر اقدام کنید تا تجربه شایسته‌ای از سفر داشته باشید.