لیفت با نخ ؛ لیفت صورت با نخ سیلوئت و PDO

به نقل از دکتر خیرخواه متخصص پوست، مو و زیبایی، درباره لیفت صورت با نخ ( لیفت با نخ سلوئیت ) چه میدانید؟ این تکنیک چگونه صورت میپذیرد؟ روش های انجام آن چگونه اند و انجام این روش زیبایی برای چه اشخاصی مضر است مزایا لیفت با نخ و معایب آن را در ادامه برایتان آورده ایم با ما همراه باشید.

لیفت با نخ ؛ لیفت صورت با نخ سیلوئت و PDO
لیفت با نخ ؛ لیفت صورت با نخ سیلوئت و PDO

لیفت با نخ چگونه انجام می شود؟

باید بدانید که لیفت با نخ این فرصت را می دهد که بدون جراحی های سنگین، بدون بیهوشی، بدون بستری شدن در بیمارستان و بدون زمان بهبودی طولانی صورت خود را حداقل به 10 سال گذشته برگردانیم.

لیفت صورت با نخ ، تکنیکی است که با بی حس کننده موضعی در کمتر از 45 دقیقه و بدون هیچ بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. بهبود فوری به بیمار این امکان را می دهد که در عرض 2 روز به فعالیتهای طبیعی خود باز گردد و پس از 2 هفته بافت های نرم بهبود یافته و در نتیجه هیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود. در این روش ، نخ ها از طریق یک سوراخ بسیار کوچک در منطقه فوقانی صورت قرار داده می شود.این نخ ها از پلی پروپیلن ساخته شده، موادی زیست سازگار با بدن انسان که برای سالهای زیاد در جراحی قلب و عروق و چشمی استفاده می شود.

لیفت با نخ

لیفتینگ صورت با نخ، برای تصحیح خط لبخند، خطوط بیان و نیز بیضی شکل صورت، گونه ها و گردن استفاده می شود.

نتایج حاصل، بسیار برجسته و مهم است. خستگی صورت برطرف شده و برای سالهای زیاد به فرد ظاهری جوان تر و بسیار طبیعی می دهد.این عمل فقط در طی یک جلسه انجام می شود.

تکنیک لیفت با نخ سیلوئت چیست ؟

لیفت صورت با نخ سیلوئت، تکنیکی است که با استفاده از نخ های سیلوئت پوست کشیده می شود. این روش با حداقل تهاجم برای کشیدن پوست و برگرداندن بافت های شل شده قسمت میانی صورت به حالت اولیه استفاده می شود.

نخ های سیلوئت با داشتن مخروط های قابل جذب خود، کشش بسیار خوبی را بر روی پوست ایجاد می کنند. نخ ها به فاسیای عضلات تمپورال ( بین موهای جلوی گوش ) متصل می شود. برای رسیدن به این هدف، یک برش کوچک، بالاتر از خط مو جایی که نخ ها ثابت می شوند، ایجاد می شود.

مزایا لیفت صورت با نخ سیلوئت

از مهمترین نکات لیفت با نخ سیلوئت تحریک کلاژن ها است. اما علت این تحریک کلاژن چیست؟

تحریک کلاژن به این دلیل اتفاق می افتد که نخ های سیلوئت یک سری از سلول های خاص پوست به نام فیبروبلاست‌ها را در لایه های زیرین پوست فعال می کنند. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که نتیجه لیفت صورت با نخ تا چندین ماه پس از انجام همچنان ادامه دارد و روز به روز به نتایج مطلوب تری منجر می شود.

لیفت با نخ سیلوئت

زمان مورد نیاز برای جذب نخ های سیلوئت : این نخ ها معمولا 8 تا 12 ماه بعد از انجام فرایند توسط دکتر جذب می شوند و از همه جالبتر آنکه تاثیر این لیفت 8 تا 12 ماه بعد از جذب نخ ها هم ادامه خواهد داشت. ماندگاری کیفیت این لیفت به عواملی مثل سبک زندگی ، عادات زندگی و همچنین عوامل ژنتیکی بستگی دارد.

نواحی مورد استفاده این تکنیک

این تکنیک معمولا برای نواحی خاصی از صورت مورد استفاده قرار می گیرد. گردن ، خط فک ، گونه ها ، قسمت های میانی صورت و ابروها از مهمترین نواحی هدف برای این نوع لیفت هستند.

تکنیک لیفت با نخ PDO چیست ؟

نخهای PDO آخرین و انقلابی ترین درمان مطرح شده برای لیفت و سفت کردن پوست و شکل دهی به آن میباشد. این روش که ابتدا در کره توسعه پیدا کرده، اکنون تقریبا در همه جا به خصوص اروپا و آمریکا متداول شده است. اصول این درمان بسیار ساده است و بر مبنای جاگذاری نخهای جذب شونده در زیر پوست می باشد.

این نخها به تدریج در زیر پوست تحلیل می روند اما در این اثنا، ساخت وساز کلاژن، فیبروبلاست و رگسازی را در پیرامون خود به شدت تحریک می کنند و این ساختار سازی باعث می شود تا پوست هموارتر گردد، چین و چروکها محو شوند، منافذ پوست ریزتر و باریکتر شوند و ساختار های آویزان استحکام یافته و لیفت مناسب ایجاد شود. ( می توانید تاثیرات فوق العاده این لیفت را در تصاویر زیر ببینید)

لیفت با نخ pdo

PDO ماده تشکیل دهنده این نخها د رابتدا به خاطر کیفیت و خواص خود در اعمال جراحی کاردیو وسکولار، افتالمولوژی، زنان و زایمان و اصولا هر جایی که کاهش ریسک ایجاد تروما بسیار مهم است؛ استفاده می شده و همچنان استفاده می شوند. زیرا این نخها اتروماتیک بوده و نسبت به ماهیچه ها خنثی است و هیچگونه عوارضی از خود بروز نداده اند.

موارد استفاده از لیفت با نخ

امروزه پزشکان راه حل های بسیار سریع و بدون عوارضی برای دستیابی به زیبایی بیشتر به خصوص در سن های بالاتر ابداع کرده اند. باید بدانید که برای مواردی بسیار زیادی می توان از لیفت با نخ اسفاده کرد؛ پیشانی و بینی، گونه ها، خطوط خنده، خط اخم، دورچشمها، چینهای ریز، چینهای عمودی و افقی پیشانی، لیفت پیشانی، بالا و پایین بردن انتهای ابرو، افتادگی ابروها، افتادگی اعضاء، پلک پایین، کیسه های زیر چشم، کمک به رشد مو، لاغری، کاهش درد از متداول ترین مواردی هستند که لیفت با نخ می تواند یک راه حل بسیار سریع و دقیق برای بهبود آن باشد.

مزایای استفاده:

روش سلامتی است

هیچ آمادگی خاصی نیاز ندارد

اثرات آنی

اثرات محسوس

بدون اثر جراحت یا اسکار

نخها کاملا” قابل جذب هستند

امکان تکرار

نخها قابل دیدن یا حس کردن نیستند

از 25 سال به بالا قابل استفاده است

موارد منع مصرف:

حاملگی یا شیر دهی

بیماریهای نئو پلاستیک

زخمهای باز

اختلالات انعقاد

وقتی بیمار در حال گرفتن درمان داروهای ضد انعقاد است

ملاحظات پس از درمان

بیمار می تواند صورت و موهای خود را بشوید.

درصورت التهاب می توانید از کیسه یخ یا حوله سرد استفاده کنید (20 دقیقه بر روی موضع قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید وسپس دوباره تکرار کنید).

بهتر است بیمارحداقل تا سه شب اول سر خود را به اندازه 30 درجه بالا نگه دارد.

تا 3 هفته از فشار مستقیم روی صورت و نواحی که درمان شده اجتناب شود وبیمار روی صورت نخوابد.

تا 3 هفته تا انجا که ممکن است حرکات صورت را به حداقل برسد .از لبخندهای وسیع وکلا” حرکاتی که باعث تغییر شکل وسیع صورت می گردندمانند خمیازه عمیق خود داری شود.