خواص پوست موز|درمان آکنه و زگیل|سفید کننده دندان|درمان سردرد و…

خواص پوست موز برای پوست و زیبایی,پوست موز و کاهش چین و چروک,پوست موز
خواص پوست موز برای پوست و زیبایی,پوست موز و کاهش چین و چروک,پوست موز

پوست موز و کاهش آکنه ها

“پوست موز” حاوی ویتامین C و ویتامین E، پتاسیم، آهن، زینک و منگنز است. این مواد مغذی پوست ملتهب را آرام می کنند و آکنه ها را کاهش می دهند. به علاوه پوست موز حاوی لوتئین و کاراتنوید است. ترکیبات محلول در چربی که با آکنه ها و التهاب ها مبارزه می کند. پوست موز را روی پوست بمالید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه صورت را بشوئید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

پوست موز و درمان پیچک سمی

اگر قصد چادر زدن در کوه یا کوه نوردی دارید، چند موز همراه خود ببرید. در صورت تماس با گیاه پیچک سمی قسمت داخل پوسـت موز را روی قسمت های آسیب دیده بمالید تا خارش و ناراحتی کاهش یابد. با تکرار این کار ناراحتی شما تسکین پیدا می کند.

پوست موز و ترد کننده گوشت

برای مرطوب و ترد نگه داشتن گوشت مقداری پوست موز داخل تاوه بریزید. پوست موز برای گوشت مثل روکشی می ماند که مانع از بخار شدن رطوبت گوشت می شود.

پوست موز و استفاده در کود

استفاده از پوست موز در کود کلسیم، منیزیم، سولفور، سدیم، پتاسیم و فسفات بیشتری که به رشد گیاه کمک می کنند را به کود اضافه می کند. پوست موز را خرد کنید و زیر گیاهی که می خواهید بارور شود خاک کنید سپس به گیاه آب بدهید.

پوست موز و کاهش چین و چروک ها

چین و چروک ها زمانی روی پوست ظاهر می شوند که پوست خاصیت ارتجاعی و سفتی خود را از دست می دهد. آنتی اکسیدان و ویتامین C موجود در موز برای کاهش چین و چروک های پوست مفید می باشد. پوست موز را روی صورت بمالید و بعد از نیم ساعت یا یک شبانه روز صورت را شسته و مرطوب کننده بزنید. این کار را ۳ بار در هفته تکرار کنید.

پوست موز و براق کردن نقره و چرم

پتاسیم موجود در پوست موز باعث براق شدن نقره جات می شود. پوست موز را داخل مخلوط کن، مخلوط کنید و نصف پیمانه آب به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری شکل شود. سپس خمیر به دست آمده را چند دقیقه روی نقره بمالید. همچنین می توانید پوست موز را روی کفش چرم بکشید تا کفشتان براق تر شود.

خواص پوست موز,پوست موز و از بین بردن میخچه و زگیل,پوست موز و درمان نیش حشرات
خواص پوست موز,پوست موز و از بین بردن میخچه و زگیل,پوست موز و درمان نیش حشرات

پوست موز و درمان سر درد

قرار دادن پوست موز روی پیشانی یا پشت گردن به علت دارا بودن پتاسیم سردرد را کاهش می دهد. پوست موز را ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید. یکی از پوست ها را روی پیشانی و یکی دیگر را پشت گردن قرار دهید و اجازه دهید پوست ها گرم شوند. این کار را می توانید چند مرتبه در روز تکرار کنید.

پوست موز و سفید کننده دندان ها

پتاسیم موجود در پوست موز لکه هایی که در اثر خوردن چای، قهوه و یا برخی میوه ها روی دندان ظاهر می شود را از بین می برد. بعد از این که دندان ها را مسواک زدید یک عدد پوست موز را ۲ دقیقه روی دندان ها بمالید. سپس دندان ها را بشوئید و دوباره این کار را در روز تکرار کنید.

پوست موز و درمان نیش حشرات

حشرات در اماکن مختلف به خصوص نواحی گرم زندگی می کنند. یک ترفند ساده برای کاهش التهاب و تورم جای نیش حشرات، کشیدن قسمت داخلی پوست موز روی قسمت آسیب دیده است. تا به حال هیچ تحقیق علمی این مسئله را ثابت نکرده است اما تجربه افراد مختلف این کاربرد عالی را تایید می کند.

پوست موز و درآوردن تراشه ها

پوست موز سرشار از آنزیم هایی است که با قابلیت کششی خود، اجسام خارجی را به سطح پوست می آورد. یک عدد پوست موز رسیده را روی قسمت آسیب دیده قرار دهید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. سپس پوست موز را برداشته و تراشه را از داخل پوست بیرون بیاورید.

پوست موز و از بین بردن میخچه و زگیل

پوست موز سرشار از آنزیم ها و آنتی اکسیدان هایی است که به شما کمک می کنند با امنیت کامل از دست میخچه ی پای خود رها شوید. آن ها همچنین با ویروس مولد میخچه نیز مبارزه می کنند . تکه ای از پوست موز را ببرید و قسمت داخلی پوست موز را روی ناحیه مورد نظر قرار دهید . با باند یا نوار آن را بپوشانید . تمام طول شب را به آن وقت دهید . صبح روز بعد پوست موز را بردارید . این کار را به مدت چند هفته کوتاه انجام دهید تا بهبودی حاصل شود . از این روش برای از بین بردن زگیل هم می توانید استفاده کنید .

خواص پوست موز,پوست موز,پوست موز برای سفیدی دندان
خواص پوست موز,پوست موز,پوست موز برای سفیدی دندان

پوست موز و بهبود کبودی

عملکرد ضد التهابی پوست موز باعث کاهش کبودی ها می شود. پوست موز را چندین بار در روز، روی قسمت آسیب دیده ماساژ دهید یا با نواری مناسب آن را ببندید.

پوست موز و سس سالاد

مزه سرکه ای پوست موز آن را به سس فوق العاده خوبی برای انواع سالاد و سبزی های تازه تبدیل کرده است .

منبع:بدونیم