ورزش مخصوص آب کردن غبغب,درمان پزشکی برای آب کردن غبغب

آب كردن غبغب و حرکات ورزشی گردن و حرکات ورزشی برای رفع غبغب
آب كردن غبغب و حرکات ورزشی گردن و حرکات ورزشی برای رفع غبغب

ورزشهایی برای آب کردن غبغب

در اینجا به ۶ ورزش اشاره خواهیم کرد که عضلات و پوست ناحیه غبغب را تقویت و فرم‌دهی می‌کنند. این ورزش ها را ۱۰ الی ۱۵ بار در روز انجام دهید.

 • صاف کردن فک

سر را به سمت عقب کج کرده و سقف را نگاه کنید. فَک پایین را جلو آورده تا در زیر چانه احساس کشیدگی کنید. به مدت ۱۰ ثانیه، فک را در این حالت نگه دارید. چانه را رها کرده و سر را به حالت طبیعی برگردانید.

 • ورزش توپ

یک توپ پینگ پنگ زیر چانه قرار دهید. چانه را روی توپ گذاشته و فشار دهید. این حرکت را ۲۵ بار در روز تکرار کنید.

 • غنچه کردن لب

سر را به سمت عقب کج کرده و سقف را نگاه کنید.لبها را غنچه کنید، انگار که دارید سقف را می‌بوسید تا ناحیه زیر چانه کشیده شود. بعد از چند دقیقه لبها و سر را به حالت طبیعی برگردانید.

 • کشش زبان

مستقیم جلو را نگاه کنید. زبان را تا جاییکه می توانید بیرون بیاورید. زبان را به سمت بینی ببرید. ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و سپس، رها کنید.

 • کشش گردن

سر را به سمت عقب کج کرده و به سقف نگاه کنید. زبان را به سقف دهان چسبانده و فشار دهید. ۵ الی ۱۰ ثانیه در این حالت مانده و سپس، رها کنید.

 • فک پایین

سر را به پشت کج کرده و سقف را نگاه کنید .سر را به سمت راست بچرخانید. فـَک پایین را به جلو بیاورید. ۵ الی ۱۰ ثانیه در این حالت مانده و سپس، رها کنید. حرکت را با چرخاندن سر به سمت چپ تکرار کنید. از بین بردن غبغب با استفاده از رژیم غذایی و ورزش اگر غبغب شما نتیجه اضافه وزن است، کاهش وزن می تواند آن را کوچکتر کرده و یا به کلی از بین ببرد. بهترین راه برای کاهش وزن خوردن غذاهای سالم و ورزش منظم است.

رژیم غذایی مناسب برای آب کردن غبغب

 • چربی‌های سالم، مانند روغن زیتون، آواکادو و گردو مصرف کنید.
 • از غذاهای سرخ شده اجتناب کنید.
 • محصولات لبنی کم چرب مصرف کنید.
 • شکر کمتر مصرف کنید.
 • در روز چهار وعده سبزی بخورید.
 • در روز، سه وعده میوه بخورید.
 • حبوبات مصرف کنید.
 • از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید.
 • پروتئین با کیفیت بالا، مانند ماکیان و ماهی، مصرف کنید.

 

برای کاهش وزن بیشتر، می توانید میانگین فعالیت فیزیکی خود را در هفته، به ۳۰۰ دقیقه، و یا ۴۵ دقیقه در روز، برسانید. همچنین، انجام تمرینات قدرتی را دو بار در هفته در برنامه خود داشته باشید. تمام فعالیتهای فیزیکی پرتحرک، مانند باغبانی، و حمل خرید روزانه، استفاده از پله برای بالارفتن، شما را به این هدف هفتگی می‌رسانند. اگر مشکل شما دلایل ژنتیکی داشته باشد، سفت کردن این ناحیه از صورت بوسیله ورزش می‌تواند در برطرف کردن این مشکل به شما کمک کند. تأثیر کاهش وزن بر رفع غبغب ژنتیکی هنوز تأیید نشده است.

درمان غبغب با توصیه های پزشکی برای آب کردن غبغب

 • لیپولیز (Lipolysis)

لیپولیز، که آن را لیپواسکالپچر(Liposculpture) نیز می‌گویند، از لیپوساکشن یا گرمای حاصل از لیزر برای ذوب کردن چربی و کانتور پوست استفاده می‌کند. در بسیاری از موارد، یک بی‌حس کننده موضعی تنها چیزیست که هنگام لیپولیز به آن نیاز است. لیپولیز تنها چربی را برمی‌دارد و پوستهای اضافی را از بین نمی‌برد و انعطاف‌پذیری پوست را نیز افزایش نمی‌دهد. این درمان ممکن است عوارضی نیز داشته باشد.

عوارض جانبی لیپولیز

ورم

کبودی

درد

 • مزوتراپی(Mesotherapy)

در روش مزوتراپی برای از بین بردن غبغب ، مقداری ترکیبات حل کننده چربی به پوست تزریق می‌گردد. در سال ۲۰۱۵، اداره غذا و دارو در ایالات متحده، داکسی کولیک اسید (Kybella)، را بعنوان یک داروی قابل تزریق در مزوتراپی تأیید کرد. در کل، به ۶ دوره درمان نیاز پیدا خواهید کرد. بین دوره ها، لازم است حداقل یک ماه صبر کنید.

داکسی کولیک‌اسید، در صورتی که به درستی تزریق نشود، ممکن است با آسیب‌های عصبی جدی همراه باشد و تنها یک متخصص پوست، و یا جراح پلاستیک باتجربه که در مورد این دارو اطلاعات کافی دارد، باید تزریق را انجام دهد.

عوارض جانبی داکسی‌اسید‌کولیک و دیگر داروهای تزریقی در روش مزوتراپی

1- ورم

2- کبودی

3- درد

4- بی‌حسی

5- قرمزی

مراحل بعدی در درمان غبغب

بهترین راه برای خلاص شدن از چربی در هر نقطه از بدن، اتخاذ یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است. در تلاش برای آب کردن غبغب باید صبور بود. به غیر از استفاده از لیپوساکشن و یا لیپولیز لیزری، این عارضه یک شبه از بین نمی‌رود. بسته به اندازه آن، ممکن است رفع آن چند ماه به طول بیانجامد.

حفظ وزن سالم به شما کمک می‌کند تا  اندازه غبغب را تحت کنترل داشته باشید و همچنین با فواید بسیار همراه است و خطر ابتلاء به موارد زیر را کاهش می‌دهد:

1- دیابت

2- فشار خون بالا

3- بیماری قلبی

4- برخی از سرطانها

5- سکته

بهتر است تنها در صورت اطمینان از ژنتیکی بودن غبغب، به راهکارهای جدی و جراحی مبادرت ورزید و در غیر اینصورت، سعی کنید با کاهش وزن،تمرینات کاردیو، و ورزشهای پیشنهادی مشکل را برطرف کنید. قبل از اتخاذ یک رژیم غذایی بخصوص و برنامه ورزشی، با پزشک مشورت کنید.

منبع: بانوی شهر