“کولیت اولسراتیو”,درمان‌ کولیت اولسراتیو با روش خانگی

درمان گیاهی و طب سنتی کولیت اولسراتیو
درمان گیاهی و طب سنتی کولیت اولسراتیو

درمان‌ طبیعی و خانگی کولیت اولسراتیو

مواد لازم و طرز تهیه آب کلم

آب کلم مکمل خوبی برای کاهش ناراحتی ناشی از کولیت اولسراتیو نیز است. آب کلم حاوی آنتی اکسیدان ها، فیبرهای طبیعی، ویتامین ها و مواد معدنی است که پس از جذب، موجب تسکین روده تحریک شده می شوند. برای تهیه این آب میوه طبیعی ، دو فنجان آب (500 میلی لیتر) و پنج برگ کلم لازم است. دو فنجان آب را در یک ظرف ریخته و برگ های کلم را به آن اضافه کنید.

آب را به جوش آورید و پس از آن حرارت را به حداقل رسانده و اجازه دهید 3 دقیقه در این حالت باقی بماند. سپس، اجازه دهید آب به دمای اتاق رسیده و ترکیب را از صافی عبور دهید. یک فنجان از این نوشیدنی را با معده خالی مصرف کنید و این کار را هنگام عصر تکرار کنید. این کار را روزانه و به مدت دو تا سه هفته ادامه دهید.

مواد لازم و طرز تهیه چای بابونه

چای بابونه درمانی کلاسیک برای کاهش درد شکمی است و مشخص شده گزینه خوبی برای درمان کولیت اولسراتیو نیز محسوب می شود. ویژگی های ضد التهابی، تسکین دهنده درد و احیاکننده چای بابونه به کاهش آسیب دیدگی های روده کمک کرده و درد و اسهال را به حداقل می رساند. برای تهیه این چای ،یک فنجان آب (250 میلی لیتر) ، دو قاشق چایخوری بابونه (10 گرم) ، یک قاشق غذاخوری عسل (25 گرم) لازم است.

یک فنجان آب را به جوش آورید و سپس گل های بابونه را به آن اضافه کنید. یک درپوش روی ظرف قرار داده و اجازه دهید در دمای اتاق باقی بماند و زمانی که گرم است آن را از صافی عبور دهید. در نهایت یک قاشق غذاخوری عسل به آن اضافه کنید. این نوشیدنی را با معده خالی یا هنگام احساس درد معده مصرف کنید. هر روز دو یا سه بار این کار را تکرار کنید.

مواد لازم و طرز تهیه نوشیدنی آلوئه ورا و عسل

ویژگی های شفابخش و گوارشی عصاره آلوئه ورا می تواند برای تسکین تحریک پوشش داخلی روده بزرگ استفاده شود. با افزودن اندکی عسل، این نوشیدنی می تواند حرکت روده را تنظیم کرده، در شرایطی که زخم ها و مخاط ها را بهبود می بخشد. برای درست کردن نوشیدنی آلوئه ورا و عسل ، سه قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا (45 گرم) ، یک قاشق غذاخوری عسل (25 گرم) ، نصف فنجان آب (125 میلی لیتر) لازم دارید. ژل آلوئه ورا را با عسل و آب در یک دستگاه مخلوط کن ترکیب کنید. این ترکیب را با معده خالی حداقل برای سه هفته مصرف کنید.

مواد لازم و طرز تهیه نوشیدنی جو دسر و عسل

جو دوسر یکی از مواد غذایی توصیه شده برای رژیم غذایی بیماران مبتلا به “کولیت اولسراتیو” است. جو، حاوی فیبر و آنتی اکسیدان است که به بهبود سلامت روده کمک می کند. برای این منظور، طرز تهیه یک نوشیدنی گیاهی برای مقابله با اسهال، درد و دیگر علائم مرتبط با بیماری رو آموزش دادیم. برای تهیه این نوشیدنی ، سه قاشق غذاخوری جو دوسر (30 گرم) ، یک فنجان آب (250 میلی لیتر) ، یک قاشق غذاخوری عسل (25 گرم) لازم است.

جو دوسر را در یک فنجان آب ریخته و اجازه دهید چند ساعت در آن خیس بخورد. سپس، این ترکیب را در یک دستگاه مخلوط کن ریخته و برای چند دقیقه به هم بزنید ، پس از دستیابی به ترکیبی با بافت نرم ، عسل را اضافه کنید. یک فنجان نوشیدنی جو دوسر را با معده خالی برای دو هفته مصرف کنید. در صورت تمایل می توانید این نوشیدنی را به طور منظم و سه بار در هفته مصرف کنید.

مواد لازم و طرز تهیه دم کرده دانه های شنبلیله

دم کرده دانه های شنبلیله درمانی سنتی برای مشکلات گوارشی است. این محصول دارای ویژگی های ضد التهابی و تسکین دهنده است که به تسکین تحریک و سوزش روده بزرگ کمک می کنند. مواد تشکیل دهنده این دم کرده ، یک فنجان آب (250 میلی لیتر) و یک قاشق چایخوری پودر دانه های شنبلیله می باشد. برای درست کردن این دم کرده ، آب را به جوش آورید و سپس دانه های شنبلیله را به آن اضافه کنید.

یک درپوش روی نوشیدنی قرار داده و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه در همین حالت باقی بماند. این دم کرده را با معده خالی مصرف کنید و دو یا سه بار در روز این کار را تکرار کنید. این کار را تا زمانی که علائم کولیت کنترل شوند، ادامه دهید.

منبع: asriran.com