طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان

طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ، دستور پخت کتلت شامی نخودچی
طرز تهیه کتلت شامی نخودچی ، دستور پخت کتلت شامی نخودچی

یکی از انواع غذاهایی که با گوشت چرخ کرده می توان درست کرد ، کتلت است. برای تهیه کتلت باید از گوشتی استفاده کرد که 15 درصد چربی داشته باشد تا گوشت از چسبندگی کافی برخوردار باشد.

انواع کتلت و کباب شامی با گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده سردست گوسفندی و قلوه گاه، ماده اصلی تهیه کتلت و کباب شامی است. به طور کلی کتلت ها از گوشت چرخ کرده، پیاز، سیب زمینی، تخم مرغ، و نمک و فلفل تهیه می شوند که بسته به ذائقه می توان به آن آرد نخودچی، فلفل دلمه ای، هویج، نخود فرنگی و سایر سبزیجات را اضافه کرد. همه مواد میکس می شوند و ورز داده می شوند تا به صورت یکدست درآیند. سپس در روغن سرخ می شوند. کتلت را می توان با گوجه فرنگی، خیار شور، سس و نان میل کرد.

ما در این مطلب دستور تهیه شامی نخودچی ویژه ماه مبارک رمضان رو براتون آموزش دادیم که امیدوارم از پخت و طعم این غذا لذت ببرید.

مواد لازم شامی نخودچی

گوشت چرخ کرده   ۳۰۰ گرم

پیاز درشت    ۱ عدد

آرد نخود چی   ۳۰۰ گرم

نمک و فلفل و زردچوبه    به میزان لازم

آب    به میزان لازم

روغن جهت سرخ کردن   به میزان لازم

تخم مرغ    ۳ عدد

زعفران    ۱/۲قاشق چایخوری

طرز تهیه شامی نخودچی

گوشت چرخ کرده را با پیاز و تخم مرغ و آرد نخودچی و زعفران و نمک و فلفل و زردچوبه مخلوط کرده و سپس آب را اضافه می کنیم تا مایه نسبتاٌ شلی مانند ماست بدست بیاید . سپس روغن را داغ کرده و با ملاقه یا قاشق کمی از مایه را در روغن انداخته می گذاریم یک طرف آن طلایی شود و بر می گردانیم سپس طرف دیگر را سرخ می کنیم .

گردآوری از مجله اینترنتی همراه با علم