10 نکته که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید

10 نکته که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید

10 نکته که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید

با اختراع تکنولوژی کاشت مو ، به نظر می‌رسد که درمانی دائمی برای کچلی پیدا شده است.

کاشت مو روشی فوق‌العاده برای افزایش اعتمادبه‌نفس، کاهش احساس شرم و ایجاد حس خوب است. انجام پیوند مو به معنای خداحافظی با کلاه‌گیس و دیگر روش‌ها برای پنهان کردن ناحیه‌ی طاس از سر است. به‌علاوه، با انجام پیوند مو ظاهرتان دوباره مانند زمانی خواهد شد که مو داشتید و انگار که در زمان سفر کرده‌اید. اما قبل از اینکه کاشت مو انجام دهید به این 10 نکته مقدماتی درباره چیستی و چگونگی پیوند مو توجه کنید.

1- برداشت واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند واحد فولیکولی (FUT)

دو نوع روش کاشت مو در کلینیک‌ها انجام می‌شود: برداشت واحد فولیکولی و پیوند واحد فولیکولی. روش پیوند واحد فولیکولی قدیمی‌تر است و در آن نوار پوست و مو از سر بریده و برداشته می‌شود. سپس، این نوار تقسیم می‌شود و به نواحی بدون مو پیوند زده می‌شود. در روش برداشت واحد فولیکولی، شکاف‌های کوچکی در اطراف هر واحد فولیکولی مو ایجاد می‌شود و پس از آماده‌سازی در ناحیه بدون مو کاشته می‌شود.

2- نوع پوست و مو

برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، کاهش احتمال به‌جا ماند اثر زخم و افزایش موفقیت باید با دکتر کاشت مو مشورت کنید زیرا او نوع پوست و مویتان را بررسی می‌کند. این کار را قبل و بعد از انجام جراحی انجام دهید.

3- هزینه

هزینه جراحی کاشت مو بسته به اعتبار کلینیک و مکان آن و نحوه کاشت مو متفاوت است. توجه داشته باشید که دستیابی به نتایج خوب و دائم هزینه‌بر است. خوشبختانه، انتخاب این روش مانند سرمایه‌گذاری است و هزینه تکرارشونده ندارد.

4- متوسط دوره نقاهت

دوره نقاهت در این روش که شامل باز کردن باند، تمیز کردن ناحیه و شستن موهاست، حدود 3 روز یا کمتر است.

5- درد

کاشت مو معمولاً دردناک نیست زیرا ناحیه موردنظر در مدت جراحی بی‌حس می‌شود.

6- اثر زخم

در روش کاشت مو معمولاً اثر زخم باقی نمی‌ماند یا بسیار ناچیز است. پس بله، تنها یادگار جراحی موهای تازه خواهد بود.

7- ماندگاری

ماندگاری این روش، 95% است و نتایج آن 10 ماه پس از جراحی مشهود است. اگر پس از جراحی ریزش مو اتفاق بیفتد یا موها نازک شوند می‌توان از دو داروی مؤثر ماینوکسیدیل و فیناسترید استفاده کرد. اما بهتر است قبل از استفاده از هر دارویی پس از جراحی با جراحتان مشورت کنید.

8- اقدامات احتیاطی پس آر جراحی

پس از جراحی، اقدام احتیاطی خاصی نیاز نیست مگر استفاده از باند عمامه مانند در شب تا گرافت‌ها جابجا نشوند.

9- مدت جراحی

یک جلسه معمولی برای کاشت 1500 تا 3000 گرافت معمولاً یک روز کامل طول می‌کشد و جراحی به‌صورت سرپایی انجام می‌شود. اکثر بیماران صبح به کلینیک می‌آیند و تا عصر جراحی تمام می‌شود.

10- چه کسانی می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟

هرکسی می‌تواند کاشت مو انجام دهد به‌غیراز کودکان و افرادی که بیمار هستند.

معجزه تکنولوژی مدرن، تحقق هر خواسته‌ای را ممکن کرده است و درمان کچلی هم گامی بزرگ در این راستاست.

پایان / رپورتاژ

تاریخ بروزرسانی : 19-06-2021
شاید دوست داشته باشید
نظر ارسالی شما بعد از تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود نکته : این بخش مربوط به نظرات در مورد (10 نکته که باید قبل از انجام کاشت مو بدانید) می باشد !!! لطفا فقط در همین مورد نظر ارسال فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.