کشیدن ناخن شست پا,  درمان گیاهی عفونت انگشت پا,  درمان سنتی عفونت ناخن,  درمان فرورفتگی ناخن در گوشت,  درمان گیاهی عفونت گوشه ناخن,  درمان گیاهی فرو رفتن ناخن در گوشت,  مراقبت بعد از کشیدن ناخن,  درمان عفونت ناخن,

فرو رفتن ناخن شست پا یکی از شایع ترین مواردی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد .

در این مطلب از سایت مد روز به روش های جلوگیری از فرو رفتن ناخن در گوشت انگشت شصت پا و روش های درمان خانگی این مشکل رایج اشاره میشود .

کشیدن ناخن شست پا, درمان گیاهی عفونت انگشت پا

در صورتی که ناخن فرو رفته در گوشت شست پا درمان نشود ، باعث ایجاد عفونت در محل فرو رفتگی خواهد شد .

از علائم این عفونت میتوان به درد شدید و ضربان دار ، بوی بسیار بد پا و ترشح چرک از محل عفونت اشاره کرد .

در صورتی که زمان زیادی از فرو رفتن ناخن انگشت پا میگذرد و انگشت شما دجار عفونت شده است ، باید جهت درمان های لازم ، به پزشک مراجعه کنید .

برای جلوگیری از بروز این مشکل و جلوگیری از فرو رفتن ناخن در گوشت انگشت پا ، باید ناخن های پای خود را به درستی کوناه کنید ، از کفش مناسب استفاده کنید و روزانه چندین ساعت انگشتان پای خود را بدون پوشش در معرض هوای آزاد قرر دهید . مخصوصا بعد از ورزش و پیادروی زیاد .

علائم فرورفتن ناخن در انگشت شست پا

۱- قرمز شدن پوست لبه های ناخن انگشت شصت پا از اولین نشانه های این مشکل است.  در صورتی که قرمزی پوست لبه های ناخن شست پای شما از بین نمیرود و روز بروز بیشتر میشود و دردناک است ، فرورفتن ناخن در گوشت انگشت پای شما درحال ایجاد عفونت است .

علائم عفونت ناخن شست پا - فرورفتن ناخن شصت پا

۲- احساس گرما و حرارت در محل قرمزی انگشت شست پا و احساس درد ضربان دار نشان دهنده این است که عفونت در محل فرورفتگی جدی است . در صورت عدم درمان مناسب ، این عفونت میتواند باعث ایجاد تب شود .

۳- به دقت به محل درد و فرو رفتگی ناخن دقت کنید . در صورتی که در اطراف محل درد ، چرک ( ترشحات به رنگ زرد ، سبز یا سفبد و بد بود ) مشاهده میکنید ، عفونت محل فرورفتگی ناخن شدید است . در این صورت سریعا به پزشک مراجعه کنید . درمان های معمول برای این مشکل میتواند خیساندن ناخن در آب گرم ، استفاده از آنتی بیوتیک های مناسب و در نهایت اگر مشکل بسیار جدی باشد ، برداشتن ناخن ، میتواند باشد .

عفونت و چرک محل فرو رفتن ناخن شست پا

درمان های ساده خانگی برای ناخن فرورفته ای که هنوز عفونی نشده است .

۱- روزانه سه الی ۵ بار پای خود را حداقل به مدت ۱۰ دقیقه در آب ولرم قرار دهید . به این آب ، مقدار کمی نمک و یا صابون ملایم  اضافه کنید تا محل فرو رفتن ناخن ، نرم و تمیز شود .

۲- پای خود را با یک حوله تمیز خشک کنید و با استفاده از باند زخم یا گاز پانسمان ، انگشت خود را پانسمان کنید .

برای نتیجه بهتر ، از ضدعفونی کننده ها و آنتی بیوتیک های موضعی مانند Neosporin میتوانید استفاده کنید .

پانسمان انگشت شصت پا

موقع کوتاه کردن ناخن و گرفتن ناخن دقت کنید که لبه های ناخن نباید به صورت گرد گرفته شود و لبه های ناخن باید از روی پوست قابل مشاهده باشد .

برای جلوگیری از ایجاد فشار روی انگشتان پا ، از کفش و جوراب مناسب و راحت استفاده کنید . اگه کفش شما به گونه ای است که به راحتی در داخل کفش نمیتوانید انگشتان خود را تکان دهید ، بهتر است کفش خود را عوض کنید و از کفش مناسب تری استفاده کنید .

کفش های پاشنه بلند و کفش های نوک تیز بدترین انتخاب ها برای شما میباشد . در صورتی که بیشتر اوقات روز در حال فعالیت هستید و کفش و جوراب به پا دارید ، روزانه چندین بار کفش و جوراب خود را در آورده و پاهای خودتان را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا نفش بکشدند.

کشیدن ناخن شست پا,  درمان گیاهی عفونت انگشت پا,  درمان سنتی عفونت ناخن,  درمان فرورفتگی ناخن در گوشت,  درمان گیاهی عفونت گوشه ناخن,  درمان گیاهی فرو رفتن ناخن در گوشت,  مراقبت بعد از کشیدن ناخن,  درمان عفونت ناخن,