اشتباه رایج در خرید ” رپورتاژ آگهی ” – انتخاب سایت مناسب برای خرید رپورتاژ

نتیجه تصویری برای آتوریتی

 

یکی از راههای مناسب برای افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو و همینطور بالا آوردن کلمات کلیدی مد نظر در نتایج جستجو ، سفارش رپورتاژ آگهی در سایت های مختلف میباشد .

بعد از آپدیت نشدن رنک گوگل و حذف رنک تمام دامنه ها ، معیار جایگزین برای انتخاب سایت مناسب برای دریافت لینک و سفارش آگهی ، استفاده از آتوریتی دامنه (Domain authority)و آتوریتی صفحه (page authority) هست .

ولی طبق معمول سایر روش ها ، اطلاعات ناقص و گاهی گسترش دادن اطلاعات نادرست در این باره باعث شده که سایت های زیادی هزینه های هنگفتی در این راه صرف کنند و در آخر هم نتیجه دلخواه خودشان رو به دست نمی آرورند .

اینجاست که اکثر دوستان سریع به این فکر می افتند که احتمالا خرید بک لینک در تمام صفحات سایت مفیدتر از خرید رپورتاژ آگهی در سایت های مختلف هست .

در حالی که درصد بسیار بالایی از کسانی که حتی به خودما سفارش رپورتاژ آگهی میدن ، ذهنیت های گاها نادرستی درباره این نوع تبلیغ و نحوه انتخاب سایت مورد نظرشون دارند .

یکی از بزرگترین اشتباهات برای انتخاب سایت جهت دادن رپورتاژ آگهی ، توجه کردن به پیج آتوریتی سایت هست . اکثر کسانی که در سایت ها و انجمن های مختلف برای فروش لینک و رپورتاژ سایت خودشون اعلام آمادگی میکنند ، به صورت عمدی یا ناخواسته اطلاعات کاملا نادرستی در اختیار مشتری قرار میدهند .

برای مثال :

قبول رپورتاژ آگهی در سایت با ایندکس بالا و آتوریتی ۳۵

این تیتر یکی از تاپیک های فروش رپورتاژ هست که در یکی از  انجمن های پربازدید ارسال شده .

با بررسی خیلی ساده و سریع سایت مورد آگهی ، دونکته سریعا جلب نظر میکند

۱- ایندکس بالای سایت مربوط میشود به تعداد ۱۰۰ عدد برچسب زده شده در هر مطلب و اینکه سایت فید خوان هست و خبرها به صورت خودکار جمع آوری میشود و برچسب ها به صورت خودکار از متن خبر ساخته میشود و این یعنی تعداد ایندکس بسیار بالا ولی کاملا بی ارزش . و همچنین در مورد سفارش رپورتاژ آگهی ، داشتن ایندکس بالا به هیچ وجه نکته مثبت محسوب نمیشود .

 

۲- در اکثر آگهی های فروش رپورتاژ ، عنوان میشود که سایت برای مثال  آتوریتی ۳۵ دارد ولی به هیچ وجه اشاره نمیشود که دقیقا کدام آتوریتی ؟ پیج آتوریتی یا دامین آتوریتی ؟

در درصد بسیار بالایی از موارد ، آتوریتی صفحه اصلی سایت به عنوان آتوریتی سایت مطرح میشود که به هیچ عنوان درست نیست و این مورد دقیقا بزرگترین و عمومی ترین اشتباهی هست که خریداران رپورتاژ مرتکب میشوند و در نهایت نتیجه دلخواه خودشان را نمیگیرند..

برای خرید رپورتاژ کدام مهم تر است ؟ پیج آتوریتی یا دامین آتوریتی ؟

برای دریافت لینک به صورت رپورتاژ آگهی ، دامین آتوریتی بسیار مهم تر از پیج آتوریتی یا آتوریتی صفحه اصلی سایت  میباشد .

برای مثال در صورتی که آتوریتی صفحه اول سایت ۴۰ باشد و دامین آتوریتی سایت ۱۷ ، در این صورت دو نکته قابل توجه است

۱- آتوریتی سایتی با این مشخصات بسیار کم هست (۱۷) و قیمت بسیار ارزانی باید داشته باشد و به همین میزان نباید انتطار تاثر زیادی از این رپورتاژ داشته باشید .

۲- لینک سازی برای این سایت به صورت اصولی نبوده و به احتمال خیلی زیاد ، اکثر لینک سازی های انجام شده ، اکثرا برای صفحه اصلی این سایت انجام شده و به همین دلیل آتوریتی صفحه اصلی سایت بسیار بیشتر از دامین آتوریتی میباشد .

در صورت دادن آگهی در سایتی با پیج آتوریتی ۴۰ و دامین آتوریتی ۱۷ ( اعداد برای مثال هستند )  ، رپورتاژ آگهی شما و لینک های دریافتی شما به ارزش همان آتوریتی ۱۷ خواهد بود .

 

معمولا در صورتی که لینک سازی برای سایت به صورت اصولی انجام شده باشد ، آتوریتی صفحه اصلی سایت ، از آتوریتی دامنه کمتر خواهد بود و یا فاصله بسیاری کمی از آتوریتی دامنه خواهد داشت

 جمع بندی :

در هنگام خرید رپورتاژ در صورتی که معیار خرید شما ، آتوریتی سایت مد نظرتان میباشد ، به هیچ عنوان آتوریتی صفحه اصلی سایت را معیار انتخاب قرار نداده و حتما به اعتبار و آتوریتی دامنه سایت توجه داشته باشید

 

 

اختصاصی / باعلم

 

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

فقط یه دونه نظر
 1. amir گفته

  سلام مطلب کاملی در مورد رپورتاژ ارائه دادید
  چقد طول میکشه دامین اتوریتی افزایش پیدا کنه روی رتبه سایت تو گوگل تاثیری داره
  هزینه رپورتاژ چقدره
  این سایت ماست
  http://www.meshop2.com