عروسی با هشت هزار مهمان و هشت میلیارد کادو در عروسی های لوکس ایرانی

برگزاری مراسم عروسی,جشن عروسی,جشن عروسی لوکس

عروسی های لوکس ایرانی در بنادر ترکیه و کارناوال های گذر موقت لوکس در خیابان های کشور…اسکورت میلیاردی عروس و داماد لاهیجانی…عروسی جنجالی در پارک جنگلی لویزان…یک ! برای چه؟

این روزها با یک جست و جوی ساده و مختصر در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی میتوان ورود موج جدیدی از عروسی های آنچنانی و پرهزینه را در میان برخی از ایرانیان رویت کرد و شاید اولین سوالی که به ذهن هر بیننده ای خطور می کند این باشد: این همه ریخت و پاش از آن کیست؟!

با گذر از سنت به مدرنیته، عروسی های ایرانی نیز تا حدی شکل و سیاق زیبای خود را از دست داده و جای خود را به جشن های پر زرق و برق خلیج نشین بخشیده است. جشن هایی که در آنها صرفاً جهت حفظ آبروی میزبان و گاه نمایش هرچه بیشتر تجمل طراحی میشود و دیگر، هدف دورهم بودن و جشنی جهت شادمانی عروس و داماد نیست!

 

برگزاری مراسم عروسی,جشن عروسی,برگزاری جشن عروسی لوکس

با پرس و جو از چند شرکت خدماتی در زمینه تشریفات عروسی مطلع شدیم که اخیراً اجرا و برگزاری مراسم های عروسی در ترکیه و برخی دیگر از کشورهای همسایه، خدمات جدیدی است که در این صنف رونق گرفته و ارائه میدهند. شرکت‌ هایی که با دریافت مبالغ هنگفت، به مشتریان خود و عروس و دامادها و خانواده‌هایشان نوید برگزاری “عروسی‌ های بسیار لوکس و مجلل” در بهترین هتل‌ ها و قصرهای استانبول و آنتالیا و… را می‌دهند.

مسئول یکی از همین شرکت‌ها در پاسخ به این سؤال که گرفتن عروسی در ترکیه و دبی از چه زمانی و چطور مرسوم شده است هم این‌گونه توضیح می‌دهد:

برخی عروسی‌ های برگزارشده متعلق به ایرانیان ساکن در دیگر کشورها، مانند کشورهای آمریکا و کانادا یا اروپاست که می‌خواهند عروسی‌ شان در نزدیک‌ترین کشور به ایران برگزار شود تا میهمانانشان با خیال راحت‌ تری بیایند؛ چون اگر قرار باشد همه این میهمانان را به کشور خودشان ببرند هم هزینه جابه‌ جایی آن زیاد می‌شود هم ممکن است به همه ویزا داده نشود، از طرفی کشور ترکیه از مسافران ایرانی ویزا نمی‌خواهد و به همین دلیل کار بسیار راحت شده است، برخی از ایرانیان ساکن کشور هم مایل هستند عروسی‌ شان در جایی متفاوت و جالب برگزار شود و برخی محدودیت‌ ها را هم نداشته باشد، از طرفی خدماتی که در زمینه عروسی در این کشورها ارائه می‌شود، برای خیلی‌ها جالب است و همه اینها باعث شده است، در سال‌های اخیر برگزاری عروسی‌ های ایرانی در خارج از مرزها رونق بگیرد.

 

مراسم عروسی,جشن عروسی,برگزاری جشن عروسی لوکس

شاید نکته ی قابل توجه دیگر این عروسی ها، اسامی میزبانان آنها نیز میباشد که در برخی از آنها نام های افراد مرفه و گاهاً چهره های سرشناس کشور را میتوان شاهد بود. البته این را باید خاطر نشان کرد که در تمام دنیا افراد مطرح و مرفه نیز گاهاً چنین ریخت و پاش هایی را جهت برگزاری عروسی و جشن های خود دارند و این رویه تنها مختص به کشور ما نیست.

با علم به این موضوع که ما در کشوری قرار داریم که فرهنگ زیبای ساده زیستی میراث و رسالت اجدادی ماست و دانشگاه های ما هرساله مزین به جشن زیبای عروسی دانشجوییست؛ شاید پذیرفتن این نوع عروسی های ناهمگون و ورود فرهنگ تجمل گرایی به کشورمان جای بسی تامل و تفکر دارد.

منبع: سایت عروس Aroos.co