خاصیت و نحوه پخت “قسمت های مختلف گوشت گوسفند” “کباب و خورشتی”

خاصیت و نحوه پخت “قسمت های مختلف گوشت گوسفند” “کباب و خورشتی”

گوشت گردن و سینه گوسفند برای داخل خورش ها بسیار مناسبند

بهترین قسمت گوشت برای کباب،گوشت خورشتی گوسفندی

بهترین قسمت گوشت گوسفندی،گوشت راسته گوسفندی،گوشت سردست گوسفندی

خرید گوشت گوسفندی سالم, مهارت های خرید گوشت

گوشت گوسفند یکی از بهترین نوع گوشت است که در تمامی غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا به بررسی قسمتهای مختلف گوشت گوسفند می پردازیم تا بتوانیم بهترین برشها را از قصابی خریداری کنیم.

گوشت گوسفند سالم و مناسب را با این نکته ها بخرید

هیچ کسی لذت خوردن “گوشت گوسفندی” که خوب پخته شده باشد را نمی تواند انکار کند. فیله یا دنده کباب نسبتاً گران است. می توانید گاهی با درست کردن آنها دلی از عزا در آورید. پیدا کردن برشهای ارزان قیمت بدان معناست که همیشه می توانید از گوشت گوسفند لذت ببرید. با قصاب خود آشنا شوید آنها خیلی بهتر از گوشتهای بسته بندی شده آماده در سوپر مارکتها به شما کمک خواهند کرد.

شانه گوسفند

این قسمت در حقیقت نیمه پائینی تنه گوسفند است. این برش بزرگ جایگزین ارزان قیمتی برای ران است. می توان این قسمت را به همراه سبزیجات معطر و سیر کباب کرد. گوشت را می توان روی برشهای سیب زمینی قرار داد بدین ترتیب سیب زمینی های شما به همراه عصاره گوشت پخته خواهند شد. یا می توانید آن را به تکه های کوچک خرد کرده داخل خورش بپزید.

گردن و سینه گوسفند

این قسمت از گردن گوسفند ارزان تر است و بیشتر به سمت میانه بدن گوسفند قرار دارد. این برشها برای خرد کردن داخل خورش ها بسیار مناسبند. قسمت میانی گردن به صورت فیله یا تکه ای وجود دارد. به دنبال گوشتی بگردید که همه قسمتهای آن یکرنگ است و لایه ای از چربی روی آن را پوشانده است.

دمبالچه گوسفند

یک برش آبدار از پشت بدن گوسفند. می توان قسمتهای استیکی را به همراه یا بدون استخوان در فر یا روی منقل کباب یا در ماهیتابه سرخ کرد.

سینه گوسفند

این برش از قسمت زیر شکم گوسفند بریده می شود. این قسمت را به آرامی بپزید تا چربی آن جدا شود. ممکن است دنده ها و استخوان ها به آن متصل باشند. می توان زمانیکه گوشت پخته شد آنها را جدا کرد یا می توان گوشت را بدون استخوان و رول شده خریداری کرد که و درون آن را با سبزیجات پر کرد. از قصاب خود بخواهید که پوست روی گوشت را جداکند تا لایه چربی روی پوست نیز برداشته شود.

 

منبع : seemorgh.com

اینجا هستید :

One Response

  1. من از انواع گوشت استفاده میکنم. تازگیا بوقلمون رو هم به گوشت هامون در کنار گوشت گوسفند و شترمرغ اضافه کردیم هم طعمش فوق العاده هست و هم قیمتش مناسبه در کنار اینکه من ساکن تهران هستم و پیشنهاد میکنم یکبار خرید غیر حضوری گوشت رو از شرکتی که من ازش گوشت میخرم (دلیسا)رو تجربه کنید کارشون خیلی تمیز و استاندارد و قابل قبوله و انواع گوشت رو دارن، میتونید گوشت رو با خیال راحت در منزلتون تحویل بگیرید.من ازشون خرید میکنم و خیلی راضی هستم
    تازه به من برای خرید گوشت مشاوره هم میدهند
    تمامی گوشت هاشون دارای ضمانت هست حتی بعد از اینکه پخت داشته باشم و از گوشت نارضایتی وجود داشته باشه باهاشون تماس میگیرم و گوشتتون رو مرجوع میکنم و گوشت جدید به جاش میگیرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.