چرا این روزها بسیاری از کانال های تلگرام از رونق افتاده اند ؟

مدت زیادی از ورود تلگرام و کانال های تلگرام نمی گذرد ولی همانطور که پیش بینی می شد تب کانال های تلگرام هم فروکش کرد و این روزها بسیاری از کانال ها از رونق افتاده اند ! عدم بروز رسانی کانال های تلگرام مساله ای است که حتما شما هم متوجه شده اید . کانال هایی که روزانه چندبار با ارسال مطالب مختلف ، سعی در جذب و افزایش اعضاء و مخاطبان خود داشتند حالا،  آرام آرام در سکوت و انفعال ، فراموش می شوند .

کانال های تلگرام,تلگرام,کانالهای تلگرامی

چرا کانال های “تلگرام” ، رسانه ای جذاب و پایدار، برای کسب و کار و ارتباط با مخاطبان نیستند ؟

در اینجا به ذکر مهمترین علل، رکود “کانال های تلگرام” می پردازیم :

۱-موج استفاده احساسی از پدیده های جدید در بین ایرانیان :
. مثل هر پدیده ای جدید ، کانال های تلگرام ، با موج و هجوم برای ساختن همراه بود . انعکاس هدفدار برخی جذابیت ها، نظیر کسب درامد از کانال، برای مردمی که به دنبال پول بدون زحمت و راحت هستند آنقدر جاذبه دارد که به تصور نشستن پشت میز و با چند دقیقه صرف وقت ، به درآمد رسید . همین مساله موجب رشد قارچ گونه کانال های تلگرامی شد .
۲-رسانه های یک سویه دیگر جذابیتی ندارند :
مهمترین مزیت اینترنت بر سایر رسانه های ارتباط جمعی که منجر به رشد بی سابقه و پیشی گرفتن از همه رسانه ها شد ، ارتباط دو طرفه گوینده و مخاطب است . در اینترنت کاربران صرفا شنونده و ببینده نیستند بلکه میتوانند نظران و برداشت های خود را درباره هر موضوعی منعکس کنند و همین مشارکت ، بهترین جاذبه و برتری اینترنت است .
کانال های تلگرام ، رسانه ای یک طرفه هستند که کابران نمیتوانند در آن نقشی داشته باشند و همچون رسانه های سنتی تنها باید نظاره گر باشند !
۳-کپی برداری و نبود محتوای جذاب و جدید:
کانالهای تلگرامی به جای تولید محتوی ، به کپی پیست از همدیگر روی آوردند بطوریکه با عضویت در یک کانال ، اطلاعات بقیه کانالها را هم دریافت میکنید .
۴-کانال های پوشالی و کلاهبرداران تلگرامی
افزایش اعضاء، جذب اعضا، با هر روش غیر اخلاقی و مواردی از این قبیل منجر به از بین رفتن اعتماد کاربران به کانالها می شود . شیادانی که با انواع ترفند و ربات ها کانالهایی با تعداد اعضای چند ده یا چند صد هزارنفری اقدام کردند و از این طریق اقذدام به کسب درامد از راه تبلیغات و یا فروش این کانالهای پوشالی به  افراد بی اطلاع کردند .
خوشبختانه تلگرام چند وقتی است با حذف کاربران غیر واقعی در حال حذف کانال های پوشالی است .
۵-امنیت اطلاعات خصوصی کاربران تلگرام
انتشار اخباری مبنی بر هک تلگرام و افشای اطلاعات ۱۵ میلیون کاربر ، حتی اگر به ادعای مدیران تلگرام ، کذب باشد اثر خود را گذاشت و منجر به بی اعتمادی  و نگرانی در بین کاربران و اعضاء تلگرام شد .

متذکر می شویم منظور این نوشتار ، بی اثر بودن یا توصیه به عدم استفاده از کانال تلگرام نیست . اتفاقا پس از این اتفاقات ، ساخت و استفاده از این کانالها به مرحله ثبات رسیده و با فروکش کردن موج احساسی ، به کارکرد واقعی خود نزدیک می شود .
نظر شما چیست ؟ آیا هنوز هم کانال های تلگرام را یک رسانه و ابزار برای ارتباطات و توسعه کسب و کار خود می دانید ؟
آژانس تبلیغاتی رسانه مهر

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است