راهنمای استفاده صحیح و اصولی از ماشین لباسشویی

چگونه از ماشین لباسشویی درست استفاده کنیم

هر چند در دوره ای زندگی می کنیم که انواع وسائل برقی زندگی را آسان کرده اند اما استفاده از همین وسائل نیز قواعد خاص خود را می طلبند تا هم خودشان آسیب نبینند و هم به ما و سایر ملزومات مرتبط با آنها آسیب نرسد. یکی از این وسائل ماشین لباسشویی است که در این چگونه نحوه ی استفاده بهتر از این وسیله را برایتان گفته ایم.

چگونه

1

قبل از ریختن لباس ها در ماشین لباسشویى، جیب هاى لباس را به دقت وارسى کنید و محتویات جیب ها را خالی نمایید.

2

زیپ لباس هاى زیپ دار را قبل از انداختن آنها در ماشین لباسشویى ببندید. برای آنکه به ماشین آسیبی وارد نشود دکمه ها را باز بگذارید.

3

لباس های ظریف منجوق دوزی و تزیین دار را وارونه نموده و در کیسه توری بیاندازید و سپس در ماشین لباسشویی بیاندازید. اگر می خواهید لباس های زیر زنانه را در ماشین لباسشویی بشوید آنها را نیز در توری بیاندازید.

4

چگونه از ماشین لباسشویی استفاده کنیم
بهتر است جوراب ها و لباس های زیر را با دست بشویید.

5

لباسی را که می خواهید برای اولین بار بشویید و مطمئن نیستید رنگ می دهد یا خیر با دست و تنها بشویید.

6

چگونه از ماشین لباسشویی استفاده کنیم
بهتر است لباس ها را طوری در ماشین قرار دهید که کاملا باز و صاف باشند؛ از قرار دادن لباس به شکل مچاله یا تا شده در ماشین اجتناب کنید.

7

چگونه از ماشین لباسشویی استفاده کنیم
لباس هاى سفید و رنگى را از هم جدا نمایید و جداگانه بشویید.

8

درجه ماشین لباسشویى را روی دمای مناسب با توجه به جنس و نوع لباس ها و میزان کثیف بودن لباسها قرار دهید. برخی از ماشین های لباس شویی برنامه های از پیش تعیین شده ای دارند که کمی قابل تغییرند؛ برای شستن لباس ها آنهایی را که می توان با یک برنامه شست جدا کنید و با آن برنامه بشویید.

9

چگونه از ماشین لباسشویی استفاده کنیم
برای مراقبت از خودتان لباس ها را در حالتی که دولا شده اید (مثل تصویر) در ماشین نریزید. روی دو زانو یا روی زمین بنشینید.اگر نمی توانید روی یک چهارپایه کوچک بنشینید. تصور نکنید این کار مدت کوتاهی طول می کشد و اهمیتی ندارد در چه حالتی این کار را انجام دهید.

10

ظرفیت ماشین لباسشویی را تکمیل کنید. نه کمتر و نه بیشتر از ظرفیت در ماشین لباس نریزید. برای هر ماشین لباسشویی با هر وزنی، به میزان نصف آن باید لباس خشک در ماشین بریزید. مثلا اگر ماشین لباسشویی تان 8 کیلویی است باید 4 کیلو لباس خشک در آن بریزید. روش دیگر این که بعد از ریختن لباس ها در ماشین به اندازه ای فضا خالی بماند که دستتان را به راحتی داخل ماشین روی لباس ها قرار دهید.

11

چگونه از ماشین لباسشویی درست استفاده کنیم
بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی لاستیک ورودی را خشک کنید و اگر نیاز دارد آن را با پارچه نمدار تمیز کنید.

12

حداقل ماهی یک بار اجازه دهید ماشین لباسشویی تنها با آب و بدون لباس و مواد شوینده کار کند و صافی و پرزگیر آن را تمیز یا تعویض کنید.

13

اگر برایتان مقدور است در ماشین لباسشویی را همیشه باز بگذارید تا رطوبت در آن نماند؛ و اگر مقدور نیست حداقل تا چند ساعت بعد از استفاده در را باز بگذارید.

14

برای اطمینان بیشتر می توانید برای ماشین لباسشویی نیز از محافظ الکتریکی استفاده کنید تا از نوسانات احتمالی برق در امان بماند.

 

 

منبع : http://phow.ir

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است