از شوهرم متنفرم , اصلا دوسش ندارم ، میخوام ازش جدا بشم

از شوهرم متنفرم!!!

 

به خاطر بچه هایم 27 سال همسرم را تحمل کرده ام و حالا بعد از سر و سامان گرفتن بچه هایم از او متنفرم و می خواهم از او جدا شوم. لطفا من را راهنمایی کنید.

به خاطر رفتار شوهرم از او متنفرم

سوال کاربر :

خانمی 43 ساله با تحصیلات سیکل هستم. شغلم کار دفتری است و سطح اقتصادی ام صفر است.27 سال است که به خاطر بچه هایم، با مرد بی مسئولیتی زندگی می کنم. حالا دخترم سر و سامان گرفته و پسرم بزرگ شده است. می خواهم طلاق بگیرم. نسبت به او احساس تنفر پیدا کرده ام. در ضمن چند سال است که قهر و آشتی می کنیم. لطفا راهنمایی ام کنید چه طور از او جدا شوم؟

جواب کارشناس :

خواهر گرامی! ضمن این که گروه مشاوران صفحه خانواده مشاوره نمی توانند درباره این که چگونه شما طلاق بگیرید، کمک زیادی کنند زیرا بیشتر به دنبال راهکار های اصلاح امور و حل اختلافات زناشویی و کاهش طلاق در جامعه هستند و این سوال شما بیشتر به وکلای دادگستری مربوط می شود، ولی با این حال، مطالبی را برای آگاهی شما عرض می کنم.

 

اولین راهکار طلاق نیست

توجه داشته باشید که با وجود مجاز بودن طلاق در اسلام، از آن به عنوان یک مکروه و عمل ناپسند یاد می کنند و زمانی که هیچ امیدی وجود نداشته باشد از آن استفاده می شود؛ بنابراین لازم است شما دوباره دلایل این تصمیم خود را بررسی و با افراد متعهد و فهمیده فامیل و حتی مشاوران رسمی خانواده مطرح و آن را تحلیل و بررسی کنید.

 

دلیل تداوم قهر و آشتی هایتان

این که شما 27 سال با این فرد زندگی کرده اید، هرچند با سختی و مشقت بوده باشد، دلیل مناسبی برای جدایی شما نیست؛ زیرا ممکن است در این مدت تلاش های شما برای تغییر دادن وی یا ساختن یک رابطه مناسب، درست نبوده و راهکار های شما نتیجه مطلوب را به دنبال نداشته است، بنابراین می توانید با کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه یا مطالعه مطالب مناسب در این زمینه از هم اکنون برای مدتی به ایشان و خودتان فرصت اصلاح بدهید و راهکار های مورد نیاز برای این امر را به کار ببرید تا شاید تغییراتی هرچند کوچک ایجاد شود و شما را امیدوار کند.

 

فرزندان و نوه هایتان تا ابد به شما نیاز دارند

اگر تصور می کنید که چون دخترتان سر و سامان گرفته و پسرتان نیز بزرگ شده و نیازی به کانون خانواده یا حضور پدر و مادر خود در کنار هم ندارند، باید بگویم در اشتباه هستید و آن ها و فرزندان آن ها همچنان به این حضور و خانواده نیاز دارند و تاثیرات منفی طلاق در هر سنی منفی و مخرب است. البته زندگی کردن به خاطر فرزندان و پدر و مادر و دیگران اصلا توجیه خوبی نیست و چه بسا که شرایط مناسبی را برای رشد فرزندان فراهم نمی کند؛ بنابراین می توان گفت شما از زمانی که برای خودتان و آرامش همه اعضای خانواده زندگی نمی کنید، در حال ادامه اشتباه هستید و شاید اگر زودتر و در همان اوایل اقدامات مناسب را انجام می دادید، وضعیت بهتری داشتید و در حال حاضر شکاف بین شما و همسرتان تا این حد عمیق نمی شد.

 

به مشکلات مالی بعد از طلاق بیندیشید

با توجه به این که گفته اید وضعیت اقتصادی مناسبی ندارید، باید بدانید که مشکلات مالی یکی از مسائلی است که بعد از طلاق بسیار برای شما سخت و طاقت فرسا خواهد بود و به همین دلیل که آینده شما از نظر مالی تامین نیست با بررسی بیش تری تصمیم به جدایی بگیرید.
منبع : khorasannews.com

از همسرم متنفرم
از شوهرم بیزارم
از شوهرم بدم میاد
از شوهرم خسته شدم
از شوهرم متنفر شدم
از شوهرم بدم اومده
از خانواده شوهرم متنفرم
از شوهرم متنفرم