توصیه هایی برای استفاده از دارو در دوران بارداری و حاملگی

سوال : من باردارم . وقتی دوستم باردار بود میدیدم که از داروهای مسکن برای کمتر کردن کمردرد و سردردهای دوران حاملگی استفاده میکنه ولی شنیدم که از این داروها نباید در دوران بارداری استفاده بشه و ممکنه برای جنین ضرر داشته باشه . آیا در دوران بارداری میتونم از مسکن استفاده کنم؟

سوال : من بخاطر افسردگی چند ساله که دارم دارو مصرف میکنم ولی الان باردار شدم . آیا باتوجه به اینکه بدن من به این داروها عادت کرده میتونم مصرف داروهام رو ادامه بدم ؟

سوال : من از مکمل ها و مولتی ویتامین ها برای تقویت بدنم استفاده میکنم .الان که حامله شدم باز هم میتونم به مصرف این مکمل ها و ویتامین ها ادامه بدم .

 

همچنین توصیه میکنیم بخوانید :

آیا در دوران بارداری میتوان از داروی سرماخوردگی استفاده کرد ؟

واکسن آنفولانزا در دوران بارداری

OTC داروهای بارداری

اینا و سوالاتی شبیه به اینها معمولا همیشه ذهن خانم ها رو موقع بارداری مشغول میکنه .

دکتر Uma Vaidyanathan در پاسخ به این سوالها توصیه میکنه که :

در زمان بارداری هرگز نباید هیچ دارو یا مکملی رو بدون مشورت با پزشک مصرف کنید و اینکه کسی در دوران بارداری دارویی مصرف میکرده دلیل نمیشه که شما هم بتونید همون دارو رو در دوران بارداری استفاده کنید .

اگر از قبل دارویی مصرف میکردید و الان متوجه شدید که حامله هستید سریعا باید با پزشک معالج خودتون مشورت کنید و طبق توصیه پزشک رفتار کنید

تحقیقات جدید نشان داده اند که مصرف داروهای مسکن ، آنتی هیستامین و ضد آلرژی ، داروهای ضد رماتیسم و آرتریت میتواند تاثیرات خیلی بدی روی جنین داشته باشند. حتی داروهای متداولی و ساده ای مثل شربت های ضد سرفه و استامینوفن هم هرگز نباید بدون مشورت باپزشک و به صورت خودسرانه مصرف بشن . هر چیزی که مادر باردار مصرف میکنه وارد خون جنین هم میشه و حتما باید به چیزهایی که میخورید خیلی توجه داشته باشید

تهیه و ترجمه : مجله اینترنتی همراه با علم ( مطلب اختصاصی )

baelm.net

 

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است