بیل گیتس چطور توانست تبدیل به پولدار ترین فرد دنیا شود؟

اینکه بیل گیتس چطور تونست تبدیل به پولدار ترین فرد دنیا شود برای همه ی ما جای سوال است، بیل گیتس سرمایه ی 80 میلیارد دلاری خود را با تلاش بسیار و ارائه محصول پرفروش در بهترین زمان بدست آورده است اما یک سری عادت هایی داشت که رسیدن به هدفش را ساده تر کرد شاید این عادت ها بتواند برای شما و هدفتان مفید باشد.

1. او همیشه در حال یادگیری است.

8 عادت زندگی مهم که بیل گیتس را میلیادر کرد

بیل گیتس معروفه به این که از دانشگاه هاروارد آمریکا اخراج شده اما دلیل اصلیش این بود که او و دوستش پال یک موقعیت استثنایی برای ارائه محصول نرم افزاری خود یافته بودند و بدلیل فرار از درس نبود در حقیقت بیل گیتس عاشق یادگیری است و حتی در کلاس هایی شرکت می کرده که واحدش را هم اخذ نکرده بوده چه برسه به اینکه بخواد از دانشگاه جیم بشه.

2. اودرباره همه چیز مطالعه می کند.

پدر بیل گیتس می گوید “او همه چیز می خواند دایره المعارف، تخیلی، علمی و غیره کار به جایی رسیده بود که ما مجبور شدیم کتاب خوندن را در زمان شام ممنوع کنیم!” بیل گیتس کتاب های زیادی می خواند و این عادت خود را هنوز ادامه می دهد و هر ساله بهترین کتاب سال را هم معرفی می کند.

8 عادت زندگی مهم که بیل گیتس را میلیادر کرد

3. او به دیگران ارزش و بها می دهد.

8 عادت زندگی مهم که بیل گیتس را میلیادر کرد

 

وقتی در تلویزیون از او پرسیدند بهترین تصمیمت در کسب و کار و بیزینست چیست، بیل گیتس پاسخ داد، “بهترین تصمیم انتخاب افراد مختلف بود” حتی با اینکه با پال الن دعواهای بسیاری انجام داده است اما پال الن را بهتری فردی می داند که برای کسب و کارش انتخاب کرده است، او ادامه می دهد”تو باید به افرادی که به آنها سروکار داری بها و ارزش بدهی”.

4. او به قضاوت خودش ایمان دارد.

8 عادت زندگی مهم که بیل گیتس را میلیادر کرد

 

شما با گوش کردن به نظرات و پیش بینی های دیگران می توانید شغل خوب و عابرو مندانه ای داشته باشید. اما اگر می خواهید مثل بیل گیتز بترکانید باید به فقط و فقط به خودتان گوش کنید حتی اگر کل دنیا می گوید اشتباه می کنید، این اتفاقی است که بیل گیتس و پال الن را به مایکروسافت رساند. در یک سخنرانی بیل گیتس می گوید: ” این ایده مرا که چیپ های کامپیوتری می توانند آنقدر قدرتمند بشوند که کامپیوتر و نرم افزار ها روزی تمام کارهای خانه و شرکت را انجام دهند را هیچکس قبول نداشت”. آنها در هر صورت کار خود را کردند و بقیه داستان رو هم خودتون می دانید.

5. او پول کم خرج می کند.

بیل گیتس درباره پول می گوید: “من همواره به خودم می گویم به اندازه ای پول جمع کن تا اگر یک سال درآمد نداشتی بتوانی خودت را بچرخانی، در حال حاضر من 10 میلیارد دلار دارم و با این پول به راحتی می توانم یک سال دیگر را زندگی کنم” حال سوال من این است شما چقدر پول در بانک دارید و تا چند وقت می توانید با آن زندگی کنید؟

6. او از اشتباهاتش درس می گیرد.

در یک مصاحبه در سال 2008،بیل گیتس در باره موفقیت مایکروسافت و قابلیت رهبریت خودش و تیمش در فهمیدن یک اشتباه می گوید: ” اوپس، این عمل نمی کند.” و یک مسیر دیگری را دنبال می کند. او قطعا در طول این سال ها اشتباهات زیادی مرتکب شده است که از آنها درس گرفته اگر باور ندارید ویندوز ویستا چیه پس؟

7. او زیاد می خوابد.

همه ما اهمیت استراحت را می دانیم. اما به جای انکه درباره بی خوابی کشدن و زیاد خوابیدن بحث کنیم بهتره بگم، بیل گیتس مطمئن می شود که هر شب حتما 7 ساعت را می خوابد زیرا او می گوید در غیر این صورت نوآور و سازنده نخواهد بود. این قطعا یک عادت فوق العاده است که همه باید دنبال کنند.

8. او برروی کاری که انجام می دهد تمرکز کامل دارد.

خیلی از ماها حواسپرتی داریم و ادعای می کنیم این چند وجهی بودن ما است، مطمئنن بیل گیتس هم وسوسه می شد چندین کار را با هم انجام دهد اما او به شدت فقط بر روی یک کار تمرکز عمیق انجام می کند.در حدی که خیلیا می گویند بعضی وقتا حین برنامه نویسی خوابش می برده و یک ساعت بعد بیدار می شده و ادامه خط برنامه نویسی را ادامه می داده است.

8 عادت زندگی مهم که بیل گیتس را میلیادر کرد

 

حالا شما نمی خواهد اینقدر سنگین قضیه را انحام دهید فقط کافی است که وقتی کار می کنید هی تلگرام و فیس بوک رو چک نکنید و بیخیال کلیپ و جک جدید شوید، هر چقدر با تمرکز بیشتر کار کنید به همان میزان مفیدتر خواهید بود.

این هم از این، عادت های شخص شخیص بیل گیتس که به نظر من باعث شد بشه یک میلیاردر، قبول دارید؟ حالا چند تا از این عادت ها را خودتان دارید:)

منبع : atazed.com/

این مطلب برای شما مفید بود ؟

لطفا به نویسنده این مطلب ستاره بدید.ستاره سمت چپ بیشترین امتیاز است.

میانگین آراء / 5. تعداد:

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است