تغذیه مادر می‌تواند بر روی جنسیت جنین اثرگذار باشد ؟

بسیاری از زوج‌ها این دغدغه‌ را دارند که فرزندمان دختر می‌شود یا پسر! عده‌ای هم درصدد هستند که با روش‌هایی بتوانند جنسیت فرزندشان را تعیین کنند. یکی از این روش‌ها رژیم غذایی مادر است.

تغذیه یکی از کلیدهایی است که می‌تواند بر روی جنسیت جنین اثرگذار باشد اما نه صد درصد. مثلاً عده‌ای از خانم‌ها فکر می‌کنند اگر در طول بارداری مصرف کلسیم و ویتامین D را متوقف کنند، فرزندشان پسر می‌شود ولی آیا این تصور و تصورات مشابه در این زمینه درست است؟

واقعیت این است که رژیم غذایی در طول دوره بارداری تأثیری بر جنسیت جنین ندارد بلکه غذاهایی که مادر ۳ ـ ۲ ماه قبل از بارداری مصرف می‌کند ممکن است روی جنسیت جنین تأثیر بگذارد. پس اگر فرزند پسر یا دختر می‌خواهید، از دو سه ماه قبل از اقدام برای بارداری، این رژیم‌ها را رعایت کنید. همراهی پدر در این رژیم الزامی نیست و بیشتر برای حمایت روانی از مادر است.

رژیم غذایی مادر برای فرزند پسر

از رژیم غذایی این مادران باید کلسیم و منیزیم حذف شود؛ یعنی لبنیات را از رژیمشان حذف کنند و به جایش مصرف میوه و سبزیجاتشان را افزایش دهند. مصرف گروه‌های نان و غلات و گوشت، حبوبات و دانه‌ها، کره، مایونز، ادویه‌جات و شیرینی‌های بدون شیر مجاز است.
مواد غذایی غیرمجاز در این رژیم شامل میگو، تخم مرغ، بیسکوییت، شکلات و در گروه میوه‌ها و سبزی‌ها کرفس، اسفناج و کاهو است.

رژیم غذایی مادر برای فرزند دختر

در این رژیم توصیه به حذف کامل نمک است، چون سدیم و پتاسیم دریافتی باید به حداقل برسد. مادر باید میوه‌ها و سبزیجات توصیه شده را مصرف کند که شامل هویج، خیار، لوبیا سبز، سیب، ترب، سیب‌زمینی و پیاز است.
یک نکته‌ مهم این است که این رژیم‌ها به دلیل محدودیت‌هایی که در مصرف برخی از گروه‌های غذایی دارند، به مادرانی که سابقه‌ دیابت یا دیابت بارداری یا پرفشاری خون و مشکلات کلیوی دارند، به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود و حتماً برای رعایت این رژیم‌های توصیه‌شده با پزشک و متخصص تغذیه مشورت کنند.

منبع : http://blog.bamom.ir

loading...
***
loading...
پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است