مادری که خودش عمل سزارین خود را انجام داد و نوزاد را از رحمش خارج کرد !!!

مادری که خودش عمل سزارین خود را انجام داد و نوزاد را از رحمش خارج کرد !!!

به گزارش دیلی میل، سارا دانز ۳۱ ساله در عمل جراحی سزارین برای تولد نوزاد خود به عنوان کمک جراح حضور داشت و فرزند را از رحم خود خارج کرد. دانز پس از تولد دختر خود، او را بر روی سینه‌اش قرار داد.

این عمل در بیمارستان خصوصی جان فلاین انجام شد. این نخستین باری است که مادری نوزاد خود را به این شکل به دنیا می‌آورد. سارا داونز هیچگاه لحظه‌ای که نوزاد خود را به دنیا آورد فراموش نخواهد کرد. در این عمل، خانم داونز به کمک پزشک جراح توانست با دستان خود نوزادش را از رحم خارج کند.

این زن پیشتر اعلام کرده بود توانایی به دنیا آوردن نوزاد خود را به صورت طبیعی ندارد و پزشکان به وی عمل سزارین را پیشنهاد کرده بودند. این مادر جسور معتقد است: چرا شما نمی‌خواهید یکی از کسانی باشید که فرزند خود را از رحم با دستان خودشان خارج می‌کنند؟

این مادر انگلیسی تصمیم گرفت به کمک دکتر “شیری دات” این عمل را انجام دهد. این پنجمین عمل سزارین دکتر دات به کمک مادر است. خانم دانز پیش از جراحی آموزش‌های لازم و اطلاعات مرتبط را دریافت کرد. در روز جراحی نیز مادر نوزاد، دستان خود را ضد عفونی کرد و دستکش مخصوص جراحی را به دست کرد. در این عمل سزارین، مادر دید کاملی از جراحی داشت.

علارغم موفقیت این عمل سزارین و همه گیر شدن چنین عمل‌هایی، دکتر دات معتقد است همه مادران توانایی تجربه کردن تولد نوزاد با دستان خود را ندارند.

عمل سزارین عکس 1عمل سزارین عکس 1
عمل سزارین عکس 1

تصاویر/ مادر انگلیسی که خود را سزارین کرد

عمل سزارین عکس2 عمل سزارین عکس2
عمل سزارین عکس2

تصاویر/ مادر انگلیسی که خود را سزارین کرد

تصاویر/ مادر انگلیسی که خود را سزارین کرد

تصاویر/ مادر انگلیسی که خود را سزارین کرد

تصاویر/ مادر انگلیسی که خود را سزارین کرد

تصاویر/ مادر انگلیسی که خود را سزارین کرد

منبع : گیز میز

پیشنهاد میشود بخوانید
نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

26 نظر
 1. معصومه گفته

  یا حق
  ما نباید همدیگر رو قضاوت کنیم. اگه شرایطش باشه که ادم دیگران رو راهنمایی کنه باید این کار رو بکنه این درست هستش اما قضاوت و بی ادبی نه.
  برای رد یا قبول هر مسئله ای هم باید فکر کرد، بررسی و مشورت کرد (مخصوصا با کارشناسان دینی، روان شناسی و پزشکان)، قرار نیست هرکاری دیگران میکنند که ما هم انجام بدیم. اگر کاری درست هستش بله تقلید هم خیلی خوب هستش اگه نه دلیل نداره هیجانی بشیم یا به خاطر مد پیروی کنیم. باید به هم دیگه بیشتر احترام بگذاریم.
  در پناه خدا

 2. زهرا گفته

  بعد از برداشتن بچه از شکم مادر،اکثر مادر ها دچار مشکل تنفس و بیهوشی میشن.چون یک فشاری که ماهها روی ریه شون بوده برداشته میشه!این مادر باید فکرشو میکرد که اگر یک درصد دچار این حالت میشد،و بچه اش از دستش ول میشد،دیگه شاید فرصتی برای جبران نبود!!البته این مادر که در حالت درازکش نمیتونسته تو شکمش رو ببینه،بچه رو دکتر در آورده ،داده دستش!اگه اشتباهی دل و روده اش رو بیرون میکشید چی؟!این زن در واقع کاری نکرده که ما اون رو تایید یا تکذیب کنیم!فقط بعد از اینکه دکتر بچه رو داده دستش فوری بغلش کرده!!!!من که بعد برداشتن دوقلوهام از تو شکمم،تنفسم قطع شد!!!

 3. نجمه گفته

  خاک بر سرتون که عکس مونتاژ شده رو تشخیص نمیدین.خخخخخخخ

 4. زهرا گفته

  من بیشتر از اونکه از خبر تعجب کنم از نظرات تعجب میکنم من به شخصه نمیتونم چون شدیدا حالم بد میشه اگه پاره کردن شکمم رو ببینم چه برسه به در آوردنش وای فکرش هم حالمو بد میکنه چه برسه به عملش

 5. سمانه گفته

  اینکه خانم های ما اصلا به چنین اقدامی نمیتونن فکر کنن و جراتش رو ندارن بخاطر تجربه مرگ بسیاری از عزیزان و نزدیکانشون هست که میبینن با پای خودشون به اتاق زایمان رفتن و بخاطر سهل انگاری و بی سوادی خیلی از پزشکان از بین رفتن،
  اگر ما هم اطمینان زیادی داشتیم و اعصاب درست و حسابی، شاید از این کارهای جالب که خیلی هم به یادمانی هست انجام میدادیم،

 6. مریم گفته

  مسلماهرکارجدیدی ازسوی هرانسان شجاعی صورت بگیردهمیشه موردتمسخریه مشت آدمی که نه شهامت انجام انرادارن ونه دیدوسیعی نسبت به آن کارداردقراررمیگیره .چرامابه این قضیه فکرنمیکنیم اگرروزی انسان درشرایطی قراربگیردکه مجبوراست خودش بچه شو بدنیابیاره درآن صورت چکاربایدبکندزودخودش وبچه شوتسلیم مرگ کنه؟به نظرمن همه انسانهاتوانایی هرکاری دارن .تجربه کردن کاری که درست وصحیح است چه اشکال دارد؟اگرغیرازین بوداین همه پیشرفت درکشورهای مترقی نبود.این جرآت وجسارت ومتفاوت فکرکردن است که جوامع پیشرفته راباجوامع عقب افتاده متمایزمیکنه

 7. mona گفته

  وای خدا چه حوصله ای دارین کاری میکنین ک طرف بچشو دوباره برگردونه تو شکمش …در ضمن اون زایمان کرده حالا به هر طریقی شماها خون کثیفتون آلوده نکنین بیخیال تحریما کی برداشته میشه یارانه کی واریز میشه ….

 8. س گفته

  سلام
  من یک زنم واین کار بنظرم جالب بود چون ممکن است از نظر عاطفی برای یک مادر خوب باشد.
  این یک خبر حقیقی است و چرا همه می خواهید آن مادرانی که اینکار را کرده اند قضاوت کنید.
  روانشناسی یک علم است و اگر کسی تحصیلات دانشگاهی آن را خوانده است در جامعه یک روانشناس است .
  اساتید روانشناسی روی تابلو مطب خود می نویسند روانشناس ، و جرات هم میکنند.
  آدمها با سفسطه گری بجایی نمی رسند . گوش شنوا ، چشم بینا و ظرفیت بالا باید داشت و براحتی دیگران را قضاوت نکنیم .

 9. آمیتیس گفته

  اگه منم چنین قرصتی داشتم که زمان زایمان بچم رو خودم بیرون بگشم حتما این کارو میکردم
  به قول دوستمون نه ربطی به فرهنگ داره نه سواد شرایطش رو داشته و انجام داده تجربه بسیار نادر و قشنگیه
  اگه مطلب رو درست و کامل خونده باشین نوشته که ضمن حضور کادر پزشکی به اون خانم آموزشهای لازم هم از قبل داده شده
  در ضمن نوشته که دکترش گفته همه مادران توانایی و شرایط این کار رو ندارن پس ایشون هم توانایی هم ذوق و هم شرایط این کار رو داشته
  خوش بحالش

 10. مریم گفته

  منم موافقم.حتما به اندازه ی کافی آموزش دیده که دکتراجازه ی همچین کاری رو بش داده.بعدم خیلی حس قشنگیه که آدم بچه شو به دست خودش به دنیا بیاره.

 11. سحر گفته

  مردم هر جور دوست دارن زندگی میکنن و تصمیم میگیرند
  به شماها چه که مخالف کارش هستین

 12. ریحان گفته

  اونی احمقی ک میگه سطح فرهنگتون پایین باید بهش بگم هر کاری ک بقیه میکنن اگه تایید کنیم اونوقت خیلی با فرهنگیم و اینو بدون خودت هفت پشتت ایرانی هستن این کار زن فک کنم فقط از روی حس مادری بوده ک دوست داشته بچشو خودش ب دنیا بیاره همین اونجا مردم میدونید چرا کارای عجیب میکنن از روی سیریه اگه مام رو هم اون کشورای غربی فرصت میدادن ب زندگیمون میرسیدیم ن ک همش تحریم ملت بیچاره ایران اکثرا پول در میارن واسه خورراک و پوشاک وسلام ن میتونن رفاه داشته باشن ن از این کارای با تمدن فرهنگی انجام بدن ب قول توی کم شعور و بمب رو سر مردم بیگناه میریزن الان همین زن اگه تو یمن و سوریه …. بود تو خاک خل و ب هزار درد ورنج زایمان میکرد اگه مام سرشون بمب میریختیم و اشغال میکردیم خاکشون رو الان هالوین و کریسمسو از این کارای عجیب و چالشی و ب قول تو فرهنگی تمدن اینا رو وقت نمیکردن انجام بدن

 13. سمانه گفته

  حالا چرا افتادین به جون هم؟؟؟ خب دلش خواسته
  لابد میتونسته که این کارو کرده
  شما چتونه خودتونو کشتین .بخدا اینجا نه به باسوادا نه به بی سوادا به هیچکدوم جایزززه نمیدن پس خودتونو اذیت نکنین
  نظر من اینه: کارش از نظر من مزخرف بوده حالم بد شد اخخخخخخخخخخخخخخخ
  نظرو حال کنین ههههههههههههههههه

 14. آوا گفته

  به نظر من اصلا کار جالبی نیست ایشان فقط نوزادو گرفته چون انقدر درد واسترس و عوارض آمپول بی حسی وجود داره که نفس ادم بالا نمیاد چه برسه به اینکه بخواد دراز کش بچه رو از شکمش بیرون بیاره. فقط یه ژست زایمانه وگرنه سزارین کردن واقعی شامل برش شکم و پاره کردن کیسه اب هست نه فقط,بیرون کشیدن

  1. علی گفته

   دوست عزیز شما توقع دارید عکس های زایمان واقعی ایشون تو این سایت قرار بگیره؟ اونم تو جامعه اسلامی؟ این عکس ها از یک زاویه ای قرار می گیره تو زاویه های دیگه حرام است.
   بعدشم نه من به واقعی یا نبودن این تصویر آگاهی دارم و نه شما. من حرف همه کسانی که اینجا نظر دادن را از یک زاویه ای رد می کنم و از یک زاویه ای میپذیرم. زاویه اول اینه که هر کی بدون داشتن هیچ تحقیق از صحت این تصویر و بدون داشتن هیچ علم و دانش کافی از نحوه انجام این روش و اینکه چه صدمات و چه سودی دارد هر چیزی برای خودش گفته و من بر این اساس آن را رد می کنم. زاویه دومش اینه که هر انسانی لایق و شایسته این هست تا با کمال اختیار و دیدگاه خود نظرش را بگوید و اینکه مخالفت خود را بازگو کند و از این زاویه آنها را می پذیرم. اما کسی حق ندارد روش، کار و کارکرد های دیگری را محکوم کند. حتی اگر این روش ها و کارکردها نادرست باشد. زیرا به همان اندازه ای که شما در این باره نظر داده اید و مخالف هستید، شخص مورد نظر هم با نیروی اختیار خودش کاملا مختار است که آن را بپذیرد یا رد کند. اگر می خواهید به او آگاهی دهید که این کار اشتباه است اشکالی ندارد به او علم و دانشی که دارید را بدهید ولی حق سرزنش و محکوم کردن وی را ندارید و او کاملا خود مختار است.

 15. همتا گفته

  افراد مخالف شما سطح فکرتون پایینه،البته مشکل از فرهنگ و بی امکاناتی کشوره واسه همین براتون عجیبه،اونجا مردمش جسور و عاشق چالش و کارای جدیدن مثه منو شما ترسو نیستن…بعدشم کادر پزشکی و امکانات اینجور عملا و تدابیری که حین عمل اندیشیده میشه با ایران قابل مقایسه نیست..دمش گرم

 16. حسین گفته

  من تاییدش نمیکنم طبق عمل سایکولوژی دکتر حاشم ممد جاسم این غیرقابل قبوله چون دلتاش کمترازصفرمیشه و معادله ریشه ندارد ببخشید دکترروانشناس باحوصله خوب سراغ ندارید

 17. علی گفته

  اصن شما همه تون بی سوادید چون من دکترای روانشناسیم رو از هاروارد گرفتم :d
  کی به کیه؟

 18. منیژه غنیمی فرد گفته

  من هم فکر میکنم .وقتی پرسنل جراحی همه هستند کار بی ربطی است فقط سلامت نوزاد به خطر می افتد

 19. امید گفته

  در ضمن اگه شما روانشناس بودی می دونستی که برای تایید نکردن حرف دیگران، نیازی به عذرخواهی نیست. اگه کسی این کار رو کرد یا داره ادا در میاره که حرفش رو به کرسی بنشونه و یا دارای اعتماد به نفس پایینه!
  ای بی روانشناس. ای خخخخخخ

 20. فرخ احمدپور گفته

  در مورد تحمل درد معلوم است در این نوع موارد داروی بیحسی تزریق میکنند ولی انگار یک جراح مامایی برای زایمانش در انگلستان پیدا نمی شد و این خانم مجبور به این کار شده ,, البته از نظر روانشناسی وقتی سه عامل تکبر و متظاهر بودن و ساده لوحی دریک شخص بطور همزمان موجود باشد نتیجه آن انجام دادن اینجور کارها است و بطوریکه می بینید دستهایش را روی نوزاد گذاشته تا عکسش را بگیرند. ضمناّ خالکوبی در مچ او نیز دلیل بر مدعا است.

  1. مَهلِنا گفته

   واقعا ربط حرف شما به این مطلب کجاست؟
   عذر میخوام بنده روانشناس هستم و اصلا حرف شما رو تایید نمیکنم .
   خب کار جالبیست
   برای اینکه بتونید درست قضاوت کنید خودتون بذارید جای طرف مقابل
   از دید یک زن کار جالبیست البته برای کسانی که تواناییش رو دارند.
   درضمن خال کوبی در فرهنگ اونها چیز خاص و عجیب غریبی نیست و دلیل نمیشه هرکس خال کوبی کرد انسان متظاهرو… است….

  2. امید گفته

   قطعا شما روانشناس نیستی و احتمالا چند کتاب روانشناسی خوندی و خیالاتی شدی.
   اساتید روانشناسی جرات نمی کنن به این راحتی بگن روانشناسم.
   آدم به خاطر جالب بودن به خودش و فرزندش فشار وارد نمی کنه.
   هم مادر در این شرایط نیاز شدید به استراحت و ریلکسیشن و .. داره و هم فرزند باید با کمال دقت و .. و سریعا در شرایط مساعد قرار بگیره.
   چون اصل زایمان طبیعی نیست و مضراتی برای هر دو طرف داره.
   متاسفانه برخی پزشکان هم برای کسب درآمد بالا هر کاری رو می کنن که مشتری رو جذب کنن.
   همون خودنمایی خیلی توجیه بهتری برای این کار غیر طبیعی است.
   جدیدا جمله “هر کسی یه چیزی براش جالبه یا درسته یا ….” مد شده و هر کی می خواد بگه ما هم چیزی سرمون می شه هی این جمله ها رو تکرار می کنه.

  3. مهسا گفته

   سلام
   دوست عزیز
   اینجا نه فشاری روی مادر هست ن جنین.
   مادر از ناحیه کمر بی حس شده که بهش میگن بی حسی اپیدورال
   بقیه روند هم که مثل سزارین معمولی است
   بی حسی اپیدورال مضرات بیهوشی عمومی رو نداره
   در ضمن باندینگ مادر و نوزاد سالهاست که تایید شده و بسیار خوب است
   لطفا الکی جبهه نگیر

 21. لوازم یدکی لودر گفته

  این غیر ممکنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  چطوری تونسته اونهمه درد رو تحمل بکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ????????????????????????

  1. مَهلِنا گفته

   برای سزارین از کمر بی حس میکنن
   و دردی رو حس نمیکنه
   قدیما مادر بزرگها به علت نبود پزشک و…خیلی وقت ها خودشون بچه رو به دنیا میاوردن اون هم طبیعی…