آموزش خياطي | دوخت كوسن در منزل

مواد لازم:

پارچه کتان صاف برای کوسن سمت چپ برنگ صورتی مایل به قرمز با خال های صورتی به طول 90 سانتیمتر و عرض 40 سانتیمتر. پارچه گلدار صورتی به طول 90 و عرض 30 سانتیمتر. پارچه صورتی مرجانی چهار گوش به اضلاع 25 سانتیمتر. پارچه صورتی ملایم گلدار به طول 35 و عرض 7 سانتیمتر. پارچه طوسی به طول 45 و عرض 5 سانتیمتر. پارچه بژ چهار گوش به اضلاع 10 سانتیمتر. قرمز شرابی به طول 17 و عرض 11 سانتیمتر. قهوه ای چهارگوش به اضلاع 6  سانتیمتر. نخ گلدوزی قهوه ای، طوسی  و رنگ های هماهنگ با تکه دوزی.

کوسن وسط:

پارچه های قرمز پیچازی صورتی مایل به قرمز و صورتی به طول 90 سانتیمتر و عرض 45 سانتیمتر. قرمز مایل به صورتی با خال های صورتی به طول 90 و عرض 30 سانتیمتر. قرمز شرابی چهارگوش به اضلاع 25 سانتیمتر. صورتی کمرنگ گلدار به طول 90 و عرض 7 سانتیمتر. قرمز تیره به طول 45 و عرض 7 سانتیمتر. طوسی به طول 45 و عرض 5 سانتیمتر. صورتی ملایم گلدار به طول 21 و عرض 7 سانتیمتر. نخ گلدوزی به رنگ های هماهنگ با تکه دوزی.

کوسن سمت راست:

پارچه های صورتی گلدار به طول 90 و عرض 40 سانتیمتر. صورتی مایل به قرمز و پیچازی صورتی به طول 90 و عرض 24 سانتیمتر. قرمز شرابی به طول 40 و عرض 25 سانتیمتر.
پارچه صورتی ملایم گلدار به طول 56 و عرض 7 سانتیمتر. طوسی به طول 45 و عرض 5 سانتیمتر. بژ به طول 15 و عرض 6 سانتیمتر. قهوه ای چهار گوش به اضلاع 6 سانتیمتر. نخ گلدوزی قهوه ای و رنگ های هماهنگ با تکه دوزی. برای هر یک از کوسن ها یک زیپ 30 سانتیمتری. کوسن داخلی را با الیاف ابریشمی پر کنید.
انداره کوسن داخلی چهار گوش به اضلاع 35 سانتیمتر.

 
طرز دوخت:

1-    قطعات را بجز لبه های پشت وسطی و قطعات تکه دوزی بقیه را با 1 سانتیمتر اضافی برای درز ببرید.
نمونه تکه دوزی را همانطوریکه در شکل نشان داده شده بزرگ کنید و با 5/0 سانتیمتر اضافی برای درز اطراف ببرید.
2-     ¬چهار گوش مرکزی و لبه ها را بهم متصل کنید و در همانجا قطعات را بخیه بزنید و گلدوزی کنید.
3-    چین ها را درست کنید. دو انتهای کوتاه را بهم متصل کنید. لبه بلند را دوبار تا بزنید و با چرخ دوخته و زیپ را در پشت آن بدوزید.
4-    طرف روی قمست جلوئی و پشت را در مقابل هم قرار داده و چین را در وسط آن بگذارید و بدوزید.

 

مجله اينترنتي با علم

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است