آب کردن غبغب با انجام حرکات ورزشی که در این مطلب مشاهده می کنید منجر به سفت شدن عضلات این محدوده از بدن شده و خوش فرمی غبغب و گردن را به وجود می اورد.

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟

علت عمده ایجاد غبغب بالا رفتن بیش از حد وزن و داشتن سبک زندگی ساکن و غیرفعال است. اما با بالا رفتن سن هم، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود. همچنین عضلاتی که به طور مرتب فعالیت نداشته باشند، شل می شوند، و عضله پلاتیسما که از زیر فک تا گردن امتداد دارد نیز ازجمله این عضلات است. علاوه بر این، کم کردن میزان قابل توجهی وزن هم موجب شل شدن پوست اطراف ناحیه گردن می شوند

تمرینات روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و همچنین عضلات دیگر آن ناحیه را سفت تر می کند. بعد از این برای مدتی این تمرینات را انجام دادید، این عضلات سفت شده و زمان کمتری برای حفظ آن نیاز خواهید داشت زیرا حفظ عضله بسیار راحت تر از ساختن آن است.

 

حرکات ورزشی برای رفع غبغب

یک تمرین بسیار موثر این است که دهانتان را تا جایی که ممکن است باز کدره و زبانتان را هم تا جایی که می توانید بیرون بیاورید، انگار می خواهید آن را به چانه تان برسانید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت شروع برگردید. این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید. وقتی این تمرین را انجام می دهید احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردنتان درحال سفت شدن هستند.

آب کردن غبغب ، حرکات ورزشی برای رفع غبغب ، غبغب

حرکات ورزشی برای از بین بردن غبغب, حرکات ورزشی برای رفع غبغب, درمان غبغب, درمان غبغب با ورزش,

 حرکات های مفید برای درمان غبغب

 

حرکت بعدی تمرینی است که روی عضلاتی کار می کند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب ها به روی دندان هایتان و پایین بردن گوشه های لب، تاندون های فکتان را سفت کنید. 10 ثانیه در این حالت بمانید و بعد شل کنید. این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

حرکات ورزشی برای رفع غبغب ، غبغب ، غبغب چیست

راههای درمان غبغب, بهترین درمان غبغب, برای درمان غبغب, روش درمان غبغب, درمان رفع غبغب, درمان غبغب, درمان افتادگی غبغب,  

 

 درمان غبغب با انجام این حرکات

حرکت چانه : این تمرین به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردنتان کمک می کند. صاف بایستید و پشت و گردنتان را صاف نگه دارید. چانه تان را به سمت سقف بالا بکشید و لب هایتان را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. تا 10 ثانیه در این حالت بمانید و رها کنید و برای نتیجه ی بهتر این تمرین را ده مرتبه تکرار کنید.

حرکات ورزشی برای رفع غبغب ، غبغب چیست ، درمان غبغب

روش درمان غبغب, درمان رفع غبغب, درمان غبغب, درمان افتادگی غبغب,   

حرکات ورزشی موثر برای رفع غبغب 

 

حرکت بعدی با جمع کردن لبها و هدایت فک به سمت جلو و بازگرداندن ان به سمت عقب موجب کشش عضلات شده و منجر به آب شدن غبغب می شود.مانند حرکات قبلی این حرکت را هم 10 مرتبه و هر دفعه به مدت 10 ثانیه انجام دهید.

آب کردن غبغب ، درمان غبغب ، درمان غبغب با ورزش

آب کردن غبغب با انجام این حرکات 

 

گردن را به سمت شانه ها خم کنید و در هر سمت 10 ثانیه نگاه دارید و این حرکات را در هر سمت 10 مرتبه انجام دهید.

حرکات ورزشی برای رفع غبغب ، درمان غبغب با ورزش ، آب کردن غب

رفع غبغب کردن با انجام این حرکات

 

درمان و آب کردن غبغب با ورزش ساده

درمان و آب کردن غبغب با ورزش ساده4.9/5237
منبع : نمناک