شوهرم از صدای گریه بچه خوشش نمیاد و عصبانی میشه ؛ چه کنم ؟

شوهرم از صدای گریه بچه خوشش نمیاد و عصبانی میشه ؛ چه کنم ؟

 

متخصصان معتقدند که فقط مادر نباید گریه بچه را ساکت کند، بلکه همسرش که تحمل گریه بچه را ندارد هم باید این کار را انجام دهد.

سوال: من کودکی دارم که خیلی بهانه‌گیر است. او زیاد  گریه می‌کند که من با این قضیه مشکلی ندارم چون می‌دانم که چگونه ساکتش کنم. اما همسرم بعد از چند دقیقه گریه او، از کوره در می‌رود و با تندی به من می‌گوید برای بچه یک پستانک یا چیزی بخر که سریع آرامش کند. من برای داشتن خانه‌ای آرام که هیچ استرسی در آن نباشد واقعا تحت فشار هستم.

جواب: همسر شما باید قبول کند که بچه‌ها  گاهی اوقات حتی تا سنین پیش دبستانی گریه می‌کنند و ناله می‌کنند. شاید همسر شما به خاطر این زود عصبانی می‌شود که به عنوان یک پدر جدید احساس درماندگی و ترس می‌کند. درحالی که شما دلیل گریه‌های بچه و راه آرام کردنش را می‌دانید، همسرتان شاید زیاد دور و برتان نبوده و هیچ احتمال هیچ سکوتی را نداده است.

برای امید دادن به او، ترفندهای کارتان را به او نشان دهید: که چگونه بچه‌تان را تکان می‌دهید و آرام می‎کنید، چگونه می‌گویید که الان بچه چه می‌خواهد. اگر همسرتان احساس کنترل و اعتماد به نفس کرد، شاید کمی آرام‌تر شده باشد و از مهارت‌های تازه به دست آمده‌اش لذت ببرد.

می‌توانید مقاله‌هایی راجع به گریه بچه برایش پیدا کنید و او را با خودتان برای چکاپ بعدی کودک ببرید تا چیزهای عادی را از متخصصان یاد بگیرد. اگر از پستانک استفاده نمی‌کنید، همانطور که همسرتان پیشنهاد داده، باید در نظر بگیرید. بعضی از افراد واقعا از استفاده از پستانک جواب گرفته‌اند. اگر نگران این هستید که مبادا کودکتان به پستانک اعتیاد پیدا کند و  آن را تا سنین پیش دبستانی کنار نگذارد، شاید نباید آنقدر هم دوراندیش باشید. اکثر بچه‌ها خودشان آن را کنار می‌گذارند. اگر فکر می‌کنید برای فرزند شما این اتفاق نمی‌افتد، باید بدانید که از پسش بر خواهید آمد.

با گذشت زمان، همسرتان باید یاد بگیرد که چگونه اشک‌های بچه را کنترل کند. اولین ماه‌های مراقبت از کودک آسان نخواهد بود و همسرتان باید آرام باشد. نباید بگذارید که استرس هم از طرف بچه و هم از طرف پدرش به زندگی شما وارد شود.

 

منبع : نی نی سایت

ninisite.com

 

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است