برای داشتن پوستی زیبا و جذاب ، این کارها را نکنید

برای داشتن پوستی زیبا و جذاب ، این کارها را نکنید

سیگار نکشید

مراقبت از پوست

سیگار کشیدن پوست شما را خراب می‌کند – هیچ بحثی در این رابطه وجود ندارد. سیگار مواد غذایی و اکسیژن پوست را از بین برده و سبب می‌شود به‌مرورزمان پوست شما زرد و چروک به نظر برسد. زمانی که سیگار می‌کشید باوجود دود خطوطی در اطراف چشم‌های شما آشکارشده و با کشیدن سیگار اطراف لب‌ها خط پدیدار می‌شود. بعلاوه سیگار کشیدن کلاژن‌های پوست را از بین برده و با تخریب انعطاف‌پذیری پوست سبب تضعیف آن می‌شود. اگر می‌خواهید پوستتان عالی به نظر برسد عادت سیگار کشیدن خود را ترک کنید.

 

زیاد لایه‌برداری نکنید

مراقبت از پوست

حتماً می‌دانید که برای داشتن پوست شاداب و احساس طراوت در پوست باید با یک‌روال منظم پوستتان را لایه‌برداری کنید، اما اگر این کار را زیاد انجام دهید به پوستتان آسیب خواهید رساند. باید به پوستتان گوش دهید تا متوجه شوید چه مقدار لایه‌برداری و چه روشی برای شما مناسب است. برای بیشتر افراد یک ‌لایه‌بردار ملایم بهتر از محصولات قوی است و دو بار لایه‌برداری در هفته برای بیشتر افراد مناسب است. افرادی که جوش یا پوست‌های چرب دارند متفاوت‌اند و نسبت به افرادی که پوست خشک دارند نیاز به‌دفعات بیشتر لایه‌برداری دارند.

 

با آرایش به رختخواب نروید

آرایش روش خوبی برای زیباتر کردن ظاهر و افزایش اعتمادبه‌نفس است اما رفتن به رختخواب با آرایش  برای شما مشکل‌ساز خواهد بود. زمانی که کاملاً آرایشتان را پاک نکرده و صورتتان را نشویید منافذ پوستی بسته‌شده و منجر به دانه‌های سرسیاه و جوش خواهد شد. بعلاوه آلودگی‌های محیطی نیز روی پوست شما جمع می‌شوند. این آلودگی‌ها سبب شکل‌گیری رادیکال‌های آزاد خواهند شد. رادیکال‌های آزاد سبب شکست کلاژن‌ها و از بین رفتن انعطاف‌پذیری پوست خواهند شد.

وقتی‌که شب پوستتان را نمی‌شویید آن را پیر می‌کنید.

 

از همه‌ی محصولات مراقبت پوستی استفاده نکنید

همیشه محصولات مراقبت از پوست جدیدی به بازار می‌آیند. روزنامه‌ها و وب‌سایت‌های مد و زیبایی اغلب محصولات را به‌عنوان بهترین و جدیدترین محصول معرفی می‌کنند. اما قبل از آنکه به این مواد اعتیاد پیدا کنید از خودتان بپرسید چه تعداد آزمایش روی این محصول انجام‌شده است؟ آیا این محصول برای پوست من مناسب است؟ آیا از آن استفاده خواهم کرد؟ به‌جای تحت تأثیر قرار گرفتن و خرید یک محصول زمانی بگذارید و خوب فکر کنید آیا به چیزی نیاز دارید و آیا برای پوست شما مناسب است. اگر هنوز هم گیج بودید و به نتیجه نرسیدید می‌توانید از یک فرد متخصص مشورت بگیرید.

 

ضد آفتاب استفاده نمی‌کنید

مراقبت از پوست

یکی از ساده‌ترین روش‌هایی که پوستتان را خراب می‌کنید استفاده نکردن از ضد آفتاب است. شاید اگر بدون ضد آفتاب بیرون بروید پوستتان نسوزد اما حتماً آسیب می‌بیند. اشعه‌ی UV کلاژن پوست را از بین می‌برد، سبب لکه‌های تیره‌ی پوستی شده و چین‌وچروک و خطوط را پوست ایجاد می‌کند. در موارد بدتر ممکن است این آسیب باعث سرطان پوست شود. استفاده‌ی روزانه از ضد آفتاب راهی ساده است که اثرات مثبت بسیاری روی ظاهر و سلامت شما دارد.

حقیقت این است که ضد آفتاب را همه باید استفاده کنند، بنابراین اولویت کارهایتان را پیدا کردن یک ضد آفتاب خوب و استفاده از آن قرار دهید.

 

استرس نداشته باشید و کم نخوابید

مطمئناً ارتباطی میان انتخاب‌های زندگی و ظاهر پوست شما وجود دارد. زمانی که تحت استرس قرار داریم و به‌اندازه‌ی کافی نمی‌خوابیم این‌ها خود را در پوست ما نشان می‌دهند و ممکن است زیر چشم‌های شما سیاه شده، پوستتان طراوت نداشته و مشکلاتی مانند اگزما و پسورپازیس بدتر شوند. اگر می‌خواهید پوست خوبی داشته باشید باید یاد بگیرید آرام باشید و به میزان کافی بخوابید.

 

منبع : http://wiki.5040.ir

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است