توسط :مسئول سايت

شپش سر – روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر” | (خیلی مهم)

شپش سر – روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر” | شپش کودک

 • رشک در واقع تخم “شپش” یا pediculus می باشد .که به شکل بیضی وسفیدرنگ وکوچک که به ساقه مو ودرز لباس می چسبد .هر کدام از این تخم ها داخل یک کپسول بسیار چسبناک قرار گرفته و به فاصله کمی از ریشه مو جای که دما و رطوبت مناسب داردقرار میگیرند.پس از ۷روز شپش ها سر از تخم در می آورند وطی مراحلی به شپش بالغ تبدیل می شوند .ممکن است رشک “سر ” با شوره سر اشتباه شودکه وجه تمایز آن در این است که شوره سر در واقع بافت مرده پوست می باشد که به راحتی از مو جدا میشود در حالی که رشک به سختی از مو جدا میشود”شپش سر” روی پوست سر وموی انسان زندگی و از خون لایه های سطحی پوست تغذیه می کند.
چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم
چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

 

درمان شپش سر درمان “شپش سر” با حنا درمان شپش سر

با سرکه درمان شپش سر در طب سنتی

 درمان شپش سر با روغن زیتون 

****************
روغن درخت چای اسانس های طبیعی است که به طور موثر در درمان آلودگی شپش سر استفاده می شود. این روغن ضد ویروس، ضد باکتری، ضد قارچ و در درمان شپش  بسیار سودمند است. روغن درخت چای بسیار قوی است، بنابراین با  یک قطره  روغن زیتون رقیق کنید. با توپ پنبه ای به سرتاسر پوست سر بمالید. ۱۲ ساعت بعد بشویید. ابتدا  سه بار در هفته  این کار را انجام دهید  و سپس  یک بار در هفته تا از شر آن خلاص شوید.

از بین بردن شپش به وسیله روغن زیتون

۱- به همه جای موهای سر خود روغن زیتون بمالید.

۲- موهای خود را در قسمت بالای سر خود جمع کنید و با کلاه حمام یا حوله آنها را بپوشانید.ممکن است موها چسبناک و روغنی و ناراحت کننده باشند. بنابراین می توانید حوله ای را دور گردن خود ببندازید تا این مواد را جذب کند.

۳- ۳ تا ۸ ساعت موهای خود را در این حالت نگه دارید.کمتر از ۳ ساعت نباشد، زیرا تحقیقات نشان داده که شپش ها می توانند تا ۲ ساعت در مایعاتی مانند روغن زیتون زنده بمانند.هر چه مدت زمان به ۸ ساعت نزدیک تر شود،میزان از بین رفتن شپش ها و موثر بودن این روش بیشتر خواهد بود.

۴- ظرفی پر از آب داغ و صابون آماده کنید و حوله را داخل آن قرار دهید.خود را برای دیدن شپش های مرده و تخم های آن که در آب شناور می شوند ، آماده کنید.

۵- حوله سر خود را بردارید.موهای خود را به ۴ قسمت تقسیم کنید.می توانید از سنجاق سر برای این کار استفاده کنید.

۶- از شانه فلزی برای شانه زدن هر قسمت از موی خود استفاده کنید.بعد از شانه زدن تمام موهای خود، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند.

۷- شانه زدن را تا جایی ادامه دهید که موهایتان عاری از شپش به نظر آید.

۸- می توانید از مواد پاک کننده برای پاک کردن روغن زیتون موهای خود استفاده کنید.سپس می توانید از شامپو برای پاک کردن کامل آن استفاده کنید.

۹- موهای خود را با سشوار خشک کنید.گرمای ناشی از سشوار می تواند شپش های باقی مانده احتمالی را از بین ببرد.

۱۰- به دقت موهای خود را بررسی کنید تا شپش های باقی مانده را پیدا کنید.

۱۱- این کار را هر سه روز یکبار، به مدت دو هفته اجرا کنید تا تمام شپش ها کشته شوند.طول دوره  زندگی هر شپش حدودا ۱۲ روز است.

اگر این کار تکرار نشود، امکان تخم گذاری و رشد مجدد شپش ها وجود دارد.

روش خانگی و گیاهی درمان "شپش سر"
روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر”

درمان شپش سر” انسان درمان شپش سر با طب سنتی

 درمان شپش سر در بارداری درمان شپش سر کودک درمان شپش سر در زنان باردار  

****************

 روغن درخت چای

 

 روغن اکالیپتوس مناسب برای درمان شپش

روغن اوکالیپتوس از برگ های تازه  درخت اکالیپتوس استخراج شده است. روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری موثر است. شامل ترکیباتی که به از بین بردن حشرات کمک میکند. استفاده از آن را به طور منظم به منظور خلاص شدن از شر شپش است . می توانید چند قطره از اسانس اکالیپتوس در شامپو  مخلوط کنید و پوست سر خود را به خوبی با آن بشویید. این یک راه آسان برای از بین بردن شپش است. اضافه کردن چند قطره از این روغن به آب حمام و شستشوی آن با موی سر شیوه دیگری برای دفع شپش است.

 

  اسانس روغن شمعدانی برای درمان شپش

اسانس شمعدانی مورد استفاده برای کشتن شپش  است اسانس شمعدانی به عنوان  محبوب ترین از بین برنده شپش است . ماساژ آن  به مو و پوست سر در هنگام خواب و شستن آن در صبح ضروری است یا چند قطره از اسانس شمعدانی به شامپو  اضافه کنید تا شپش بطور کامل از بین برود.

درمان شپش سر در کودکان درمان شپش سر

با سس مایونز درمان شپش سر در کودکان زیر ۲ سال

**************

 

درمان شپش به وسیله بادام تلخ

به مقدار نیاز (۵۰سی سی روغن بادام تلخ و۱۰سی سی آب)را مخلوط و بخوبی تکان می دهیم سپس مخلوط اماده شده را به نواحی سر وساقه مو مالیده و ماساژ می دهیم تاتمام سطح پوست سر را بپوشاند . بهتر است محلول را شب استفاده وصبح ضمن ستشو وشانه کردن رشک ها را از موها جدا کنیم. برای اطمینان بیشتر درمان را میتوان به فاصله ۷تا ۱۰ روز بعد تکرار کرد.

درمان شپش سر با روغن چریش

روغن چریش شامل ترکیبات مختلف است که دارای خواص دارویی است چند قطره از روغن چریش  را با  روغن زیتون ترکیب کنید و با توپ پنبه  ای به پوست سر بزنید حداقل دو بار در هفته به مدت یک ماه تکرار کنید تا بطور کامل شپش درمان شود.

 درمان شپش با سرکه

۱- سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد بشویید.

۲- روغن معدنی را با سرکه مخلوط کنید و آن را روی موهای خود بمالید تا شپش هایی که به سختی به موها چسبیده اند جدا شوند. می توانید روغن معدنی را از داروخانه تهیه کنید. این مخلوط شوره سر را هم برطرف می کند. مخلوط های بالا را هر شب روی سر خود قرار دهید تا شپش ها به طور کامل برطرف شوند. حتی بعد از برطرف شدن کامل شپش، ۳ تا ۵ روز بعد هم، از این مخلوط برای موهای خود استفاده کنید. به این دلیل که کاملا مطمئن شوید شپش ها دیگر برنمی گردند.

منابع:

beytoote.com

tebyan.net
razavipharma.com
hidoctor.ir

درمان شپش سر” در بارداری درمان شپش سر کودک درمان “شپش” سر در زنان باردار درمان قطعی “شپش سر” درمان شپش سر با حنا درمان شپش با اسپند درمان شپش سربا سس مایونز علائم شپش سر

چه کسانی در معرض ابتلا به شپش هستند.

شپش سر یک مشکل شایع است. شپش ها حشرات انگلی کوچک و خاکستری رنگی هستند که روی پوست سر انسان زندگی می کنند. طول بدن یک شپش بالغ حدود ۳-۱ میلی متر است. این حشرات توانایی پرواز یا جهیدن یا نفوذ به درون پوست سر را ندارند ولی شش پای آنها کاملاً برای چسبیدن به موها تکامل یافته است.

وجود شپش سر دلیل بر عدم نظافت نیست. هر کسی ممکن است به شپش سر مبتلا شود، فقیر یا غنی. تمیز یا کثیف ولی در بچه های بین ۴ تا ۱۱ سال بیشترین شیوع دیده می شود و در دختران بیش از پسران است همچنین در سن شروع مدرسه نیر شایع تر است. شپش سر معمولاً به شکل فرد به فرد و با تماس سر افراد سرایت پیدا می کند. حدود ۳۰ ثانیه طول می کشد که یک شپش از یک سر به سر دیگر انتقال پیدا کند. سرایت از طرق دیگر شیوع کمتری دارد مثل کلاه، شانه یا بالش. نکته اینکه شپش سر از حیوانات قابل سرایت نیست.

علامت این عارضه، خارش شدید و بدون علت سر است که بر اثر خارش شدید گاهی اوقات ممکن است عفونت پوستی و زرد زخم ناحیه پشت سر و پشت گوش هم ایجاد شود.

این مشکل چقدر شایع است؟
متاسفانه در این سال های اخیر شپش سر شایع شده است، همین چند ماه قبل بود که هشداری برای شیوع شپش در مهد کودک ها دادیم .به ویزه مهد کودک هایی که مخصوص  متمولین و خانواده های پولدار بود. در واقع شپش را نباید یک مشکل بهداشتی دانست، بلکه بیشتر یک مشکل فرهنگی است، زیرا فرد مبتلا اگر به موقع به پزشک مراجعه و خود را درمان کند و از اقدامات پیشگیرانه بهره ببرد، از انتقال آن به دیگران جلوگیری می شود. ولی متاسفانه به علت کم توجهی، وقتی فردی مبتلا می شود، در محیط مدرسه یا کار، به راحتی این حشره را به دیگری منتقل می کند و زمانی فرد متوجه شپش سر می شود که دچار خارش های شدید شده است و چند ماه از بیماری اش گذشته و ده ها نفر را مبتلا کرده است.

لذا مشکلی که الان در تهران مشاهده می کنیم، به همین علت است .وگر نه شپش ها به راحتی درمان می شوند، . این درمان ساده می تواند از انتقال بیماری جلوگیری کند و برای این کار، همه اعضای خانواده باید درمان شوند.

عکس شپش -شپش سر و بدن
عکس شپش -شپش سر و بدن

در قدیم موی مبتلایان را می تراشیدند .

آیا الان هم مواردی را داریم که نیازی به این کار باشد؟
خیر.برای درمان شپش سر نیازی به تراشیدن مو نیست و به راحتی با یک شامپو می توان آن رابرطرف کرد. این شامپوها به علت دارا بودن ترکیبات شیمیایى بخصوص باعث مرگ شپشها میشوند و به مرور زمان با حل کردن کپسول تخمها آنها را از مو جدا میکنند. شامپوهاى ضد شپش از شویندههاى قوى به شمار میآیند و بدون تجویز نباید مصرف شود. اغلب بیماران توسط شامپوهاى مخصوص و بندرت داروهاى خوراکى درمان مى شوند. نکته مهم این است که باید تمام افرادى که ساعات زیادى را در کنار هم سپرى مى کنند

مثل اعضا یک خانواده همزمان مورد درمان قرار گیرند. هرچند که علامتى وجود نداشته باشد وحتى در معاینه توسط پزشک نیز علامتى دال بر دیگرى در سایر افراد خانواده وجود نداشته باشد. بنابراین اگر یک فرد در یک خانواده مبتلاست تمامى اعضا باید درمان گردند. معمولاً علت شکست درمان بیماران نیز عدم رعایت همین نکته است. برخى موارد درمان نیاز به تکرار پس از یک هفته دارند که ضرورتاً باید انجام گیرد. روسرى، شانه، برس، کلاه،شال و روبالشى و ملحفه باید در آب داغ شسته شوند.

ضدعفونى و شست و شوى فرش و موکت ومبلمان ضرورتى نداشته و نیازى به ضدعفونى کردن کل خانه وجود ندارد .

آیا می توان قبل از اینکه فرزندمان مبتلا شود پیشگیر ی کنیم؟
اگر کودک شما مبتلا به شپش شدباید بدانید که بدترین اتفاق عالم برای او رخ نداده است و مهم ترین نکته آن است که در این خصوص والدین ترس بخود راه ندهند و برای در مان اقدام کنند. البته شپش اگر برای مدتی بدون درمان بماند می تواند مشکلاتی برای سلامتی فرد و دیگران ایجاد کند. .پیشگیرى معمولاً با ارتقا بهداشت کل جامعه میسر است،با آگاهى دادن به والدین، آموزگاران و افراد دیگر جامعه مى توان با کنترل هرچه سریعتر موارد مبتلا به کاهش ابتلا سایرین کمک کرد.

و در آخر لازم به ذکر مجدد است که شپش سر در هر طبقه اجتماعى و اقتصادى مى تواند دیده شود و رعایت دقیق موازین بهداشتى هرچند بسیار مفید و کمک کنندهاست ولى احتمال ابتلا را منتفى نمى سازد. والدین نباید خود را سرزنش کنند .گر چه بهبود وضعیت بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی به شپش داشته است ، اما همچنان این انگل گستردگی جهانی دارد. شپش مختص جامعه یا طبقه اجتماعی خاصی نیست. طول مو، جنس ، سن و رنک مو تاثیری در انتقال شپش نداشته ،  شامپو کردن معمولی باعث از بین رفتن یا پیشگیری از آن نمی شود

پس کافیست در موارد مشکوک به پزشک مراجعه کنیم .

آیا خارش سر هم جزئ موارد شک است؟
شک به بیمارى اولین قدم تشخیص شپش سر است.. خارش سر بخصوص خارش بدون علت در یک کودک در سنین مدرسه باید از این جهت مورد بررسى قرار گیرد.. . معمولاً خارش در ناحیه پشت سر و اطراف گوش ها بوده و یا دراین نقاط از شدت بیشترى برخوردار است.اولین علائم بالینی در سر، موقعی اتفاق می افتد که شپش شروع به حرکت می کند که معمولاً از حاشیه دو طرف سر شروع می شود و بعد به طرف مرکز سر گسترش می یابد اما از آنجا که تقریبا همه افراد با اطلاع یافتن از وجود شپش سر در نزدیکان خود، ناگهان دچار خارش سر میشوند! بنابراین طبیعی است که صرفا وجود خارش کافی نبوده ، لازمست که معاینه و بررسی دقیق تری انجام شود خیلی از اوقات هم، مدرسه یا همسایگان ممکن است شما را از وجود شپش در دانش آموزان مطلع کنند و لازمست که شما خانواده خود را از این نظر بررسی نمایید.
شپش سر اغلب با چسبیدن به قاعده مو خود را از چشمان شما مخفی می کند، ضمن آنکه از نور و گرما هم گریزان بوده ، غالبا دور از تاج سر قرار می گیرد لذا بیشتر مشاهده رشک های چسبیده به سر است که شک به بیماری را بر می انگیزد.

چگونه می توان مطمئن شد که رشک وجود دارد ؟
آنچه مهم است آن است که رشک را از شوره سر و سایر حالات مشابه افتراق دهیم، شوره سر در واقع پوست مرده است که به راحتی از مو جدا می شود. گاهی اوقات بقایای اسپری های مو هم ممکن است با رشک اشتباه شوند، اما معاینه کامل ما در تشخیص رشک کمک می کند

درمان را هم توضیح می دهید؟
برای درمان شپش سر، شامپویی به نام لیندان استفاده می شود که ۵ تا ۱۰ دقیقه روی سر می ماند و بعد شسته می شود و ۷ تا ۱۰ روز پس از مصرف، نیاز به مصرف دوباره دارد. مصرف این شامپو در کودکان زیر ۶ سال و مادران بادار ممنوع است و برای آن ها با تجویز پزشک، باید از شامپو های جدیدتری استفاده کرد. بعد از یک بار استفاده از شامپو قدرت انتقال شپش از بین می رود پس از مصرف شامپو، رفتن افراد به مدرسه و مهد کودک بلامانع است و نیازی نیست از رفتن فرد به مدرسه و مهد کودک جلوگیری کرد.تکرار مصرف شامپو پس از یک هفته برای از بین بردن تخم های چسبیده به مو لازم است در صورت وجود عفونت ثانویهباکتریال باید هر چه سریعتر درمانآنتیبیوتیک را برای حداقل ۱۰ روزشروع کرد.
مصاحبه هفته نامه سلامت با آقای دکتر نیلفروش زاده

 

تاریخ بروزرسانی : 19-06-2021
شاید دوست داشته باشید
نظر ارسالی شما بعد از تایید مدیریت قابل نمایش خواهد بود نکته : این بخش مربوط به نظرات در مورد (شپش سر – روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر” | (خیلی مهم)) می باشد !!! لطفا فقط در همین مورد نظر ارسال فرمایید

53 نظر

 1. من 13 سال دارم
  کلاس شیشم بودم از همکلاسی هام موقعی که گفتن موهاموو باز کنیم و ببینن شپش داریم یا نه از پشت سریم شپش گرفتم و موهام هم چون بلند بود به میز اون خورد . اون روز دیدن شپش کنسل شد و افتاد سه روز بعد وقتی دیدن گفتن که شپش گرفتم خیلی تعجب کردم چون سرم هنوز خیلی نمیخارید گقتن که تا درمان نشدم مدرسه نیام رفتم درمانگاه شامپو دادن یه خورده بهت. شد ولی از بین نبرد تا اینکه یکی از همسایه هامون محلول از بین برنده شپش و از تهران سفارش میداد و به مردم می‌فروخت من محلول رو خریدم سس مایونز زدم و بعدش هم حنا بی رنگ زدم دقیق نیمدونم که اول کدومو زدم ولی خیلی خوب بود چون من دوبار شپش گرفتم اول با شامپو هایی که دادن و کندن رشک شپش ام رفت موهامو هم کوتاه کردم خیلی بلند بودن😔 ولی هفته بعدش دوباره شپش گرفتم که محلول و….اینایی که گفتم رو زدم خیلی عالی بود فرداش رفتم مدرسه اصلا شپش نداشتم محلولش هم جاش کوچیک بود که یه بار استفاده کردم و به اندازه یک باز دیگه هم داره
  خلاصه حیف شد موهام 🥺کاش زود تر محلول رو می‌خریدم 😔
  الان با گذشت یک سال موهام دوباره رسیدن که کمرم امیدوار که دیگه شپش نگیرم خیلی خیلی بده 😒😒😒

 2. سلام دوستان من پانیذ هستم من خیلی سرم میخارید بعدش به پدرم گفتم بابا من میترسم شپش گرفته باشم 😔 ولی بابام گفتش نه نداری ولی فردا ظهر که مامانم خواب بود سرم رو که خواروندم دیدم یه حشره داره روی دستم راه می‌ره (که اصلن قبلش راه نمی‌رفت) فهمیدم شپش دارم به مادرم گفتم من روز اول حدود ۱۰۰۰ تا تخم شپش داشتم ولی حدود چهار ماه من درگیر این انگل بودم ولی راهشو یاد گرفتم بچه ها تنها و تنها راهی که میتونن از دست شپش خلاصتون کنه چیدن تارهاییه که روش شپش چسبیده من هروز 2 ساعت می‌شستم تا مادرم برام بچینه ولی موهامم کوتاه نکردم فقط تارهایی که شپش روش بود رو مادرم می‌چید البته حشره کش تار و مار هم میزدم تا اینکه الان یه دو سه هفته ای خوب شدم
  فعلا بای

 3. سلااااااام توجه کنید درماااااااااان قطعی لطفا من هم شپش داشتم بخدا ی سال هرچی میزنم نمی رفت سرکه پرمترین روغن زیتون ی جور روغن بود از عطاری خریده بودم باید هر س روز بیار میذاشتی شامپو لیندان با شونه ریز هم شونه زدم کم میشد اما نمی رفت یکسال منو درگیر کرده بود بخاطرش حتی امسال کنکور هم دارم اما نتونستم خوب بخونم امتحانامو قبول نشدم خلاصه خیلی از زندگی عقب انداخت منو بدترازهمه افسردگی گرفتم تااینکه یه داروپیداکردم اون شپشارواز بین مببرد ی روغن ک مابینش میزاری تا رشک هارونابودکنه از عطاری خریدم هیچ اسمی هم روش نزدن ک بهتون بگم بخرید شاید برای اینه ک ما روش از بین بردنش نفهمیم به هرحال کسی اگه خواست میتونین به ایمیل من پیام بدین ب صورت حضوری من بهتون میدم فقط هم تهران چون میدونم چقدر سخته و دلم نمیاد اینو شما هم ازش بی بهره بمونید قیمتش هم فقط سی هزار تومنه به امتحانش می ارزه من خودم هی سرکه گذاشتم و دنبال اینجور درمانا نرفتم امابی فایدس الان هم پشیمونم چون اگ از اول همین راه و میرفتم انقدر خرج نمی شد شما هم از تجربیات من استفاده کنید و راه یک شبه رو صدساله نرید وظیفه دونستم اطلاع رسانی کنم امااین شمایین ک انتخاب میکنید یا ایمیل پیام بدید یا ایدی تلگرامتونو بزارین اینجا اک ی موقع سرزدم بهتون پی ام میدم
  پول هم حضوری میگیرم و اصلا وقتی پول و دادی میبرم عطاری هم نشون میدم ک ببینیدمعتبره

 4. اول شامپو رو به موهای خیس آغشته کنید تا کف کنه و به مدت 15دقیقه رو موها بگذارید و با شونه ی مخصوص شونه بزنید و بشورید و خشک کنید بعد از دو ساعت به مقدار مساوی اب و سرکه رو با هم مخلوط کنید و به موها و زمینه سر کاملا اسپری کنید و روشو بپوشونید 45 دقیقه بعد موها رو با شونه ی مخصوص شونه میزنید چند بار و موها رو میشورید این کار رو تا یک هفته هر روز ادامه میدین این کار باعث میشه رشک سرکاملا از بین بره و روز هفتم دوباره شامپو رو تکرار میکنید من معلم مدرسه هستم و چند تا بچه های مدرسمون شپش داشتن که با راهکار درمانگاه بهداشت یک هفته ای رفع شد برای خشکی موها به خاطر استفاده از سرکه هم از روغن گیاهی استفاده کنید.

 5. سلام . من یه دختر ۱۵ سالم که چند وقت پیش سرم به شدت خارش داشت اما به هر کسی که می گفتم . میگفت حساسیت و واسه ی تغییر فصل و ازاین حرفا . تا این که یه دفعه وقتی داشتم موها نگاه می کردم متوجه چند تا چیز سفید روی موها شدم اولش فکر کردم شوره هست اما به سختی کنده میشد . وقتی در موردش توی نت خوندم فهمیدم شپش دارم . خیلی تعجب کردم آخه من شلخته نبودم . و خیلی باعث شد روحیم خراب بشه روز بعدش شامپو پرمترین زدم و بعد با شونه مخصوص حسابی شونش کردم . حتی بعد از حمام مو هام اتو کشیدم اما بازهم موها پر از رشک بود بعد شروع کرد تک تک رشک ها رو کندن اما بازم فایده ای نداشت . مو هام خیلی پر پشت بودند . و دوست نداشتم که موها رو کوتاه کنم چون عروسی برادرم نزدیکه . اما واقعا اگر کسی می فهمید که شپش دارم آبرو می رفت . روز بعد با کلی حال بد مو هام پسرونه کوتاه کردم بعد به موها حسابی روغن زیتون زدم بعد گذاشتم واسه ی سه چهار ساعت موند و بعدش داخل حمام اب و صابون داغ درست کردم وبا شون مخصوص موها شون کردم بعدش با تاید اونو شستم . واقعا دیدن تخم شپش ها خیلی چندش بود . الان هم می خوام این کار رو دو هفته هر سه روز یه بار تکرار کنم تا موها دوباره به حالت اولش برگرده …………همه ی این روضه ها رو خوندم که بگم هیچ چیز ارزش سلامتیمونو نداره پس اگر لازم بود حتما موها کوتاه کن . ترسی هم نداشته باش و لازم هم نیست به کسی بگی که چرا موهاتو کوتاه کردی . حتی اگر سرزنش هم کردن اهمیت نده چون اگه همون افراد بفهمن که تو این مشکل رو داری و یا خودشون هم به این مبتلا بشن . رفتار خیلی بد تری دارن .. یه چیز دیگه حواست باشه که حتما همه لباست و پتو ها و رو بالش هات رو بشوری .

  1. برای رفع شپش شامپو پرمترین رابه موهایی که خیس شده بمالید تا کف کنه و به مدت 10 دقیقه بذارید باشه بعد اونو شونه کنید و بشورید و خشک کنید بعد از دو ساعت به مقدار مساوی اب و سرکه قاطی کنید و به موها و زمینه سر اسپری کنید و بگذارید داخل کلاه رنگ یا نایلون به مدت 45 دقیقه بعد موها رو با شونه مخصوص شونه بزنید و بشورید محلول سرکه و اب را تا یک هفته ادامه بدید اینکار باعث از بین رفتن رشک میشه و بعد از هفت روز دوباره شامپو رو تکرار کنید من معاون مدرسه هستم بچه های مدرسمون چند نفری شپش داشتند که یک هفته ای رفع شد. برای خشکی موها به خاطر استفاده از سرکه روغن گیاهی استفاده کنید و بعد از دو ساعت بشورید.

 6. سلام من همه این روش هارو امتحان کردم اخرش هیچ فایده نداشت اخرش خودم درمانشو پیدا کردم باید اول برین حموم موهاتونو کامل تمیز کنین بعد یه مشت پر نرم کننده بزنین بعد اونقدر با شونه پوش موهاتونو شونه کنین که خودتون میبین دارن یکی یکی میوفتن از موهاتون

 7. سلام…من یه دبیرستانی ام…چند روز پیش دد نفر از دوستام موهای بلندمو بافتن…متاسفانه با خبر شدم که یکی از اونها شپش داشته…استرس عجیبی گرفتم و دارم دیوونه میشم…چون موهام بلنده و خیلیم دوسشون دارم واقعا اعصابم خورده…میخواستم ببینم از این طریقی که گفتم ممکنه مبتلا شده باشم؟
  خواهشن جواب بدین چون دارم دیوونه میشم

 8. سلام دوستان
  من دخترم کلاس اول هستش و موهای خیلی بلند و نازی داشت که دلم نمیومد کوتاهش کنم یبار متوجه شدم پایین موهاش رشک زده خیلی ترسیدم برا درمانش شامپو لیندان استفاده کردیم خودم و همسرم و دخترم بعدشم کل لباسها رو از کمد بیرون کشیدم و با آب داغ شستم پتو ها و ملحفه ها و عروسکا و هر چیز قابل شستن رو با وایتکس پودر پرسیل و آب داغ شستم یه روز کامل از خونه رفتیم بیرون و کل خونه رو از روی فرش و مبل بگیر تا زیر تخت و پرده حشره کش تارو مار زدم بعدم موهای خودم و دخترم رو پسرونه کوتاه کردمو تخم شپشها رو تا دونه اخر از موهامون خارج کردیم…. از اون رو زبه بعد هر روز که از مدرسه میاد لباسشو تو حیات در میارمو میبرم حمامو سریع موهاشو چک میکنم و خشک میکنمو لباساشو میشورمو اتو میکنم و ملحفه رو تخت و رو بالشی هم مدام با آب داغ و وایتکس و پودر پرسیل میشورم اینگونه یه روزه شپش رو درمان کردم امیدوارم شما هم بتونید اینکارو کنید و اگر موفق بودید برام دعا کنید

 9. سلام مشکل همرو خوندم دوستان من مادرم شپش گرفت خودمم خیلی وخت پیش گرفته بودم که سرم به شدت میخارید به طوری که میخاروندمخون میومد اما نمیدونستم شپشه!!!! تا اینکه رفتم طب سنتی گفتم موهام میخاره ….. چی داد؟ گل ختمی اره گل ختمی بچوشونید بعد گل ختمی رو بریزید تو جوراب و فشار بدید یچیز زله مانند بیرون میاد …. دوبار فقط دوباربزنید تموم میشه .. و الان امروز مادرم شپش گرفته فهمیدم منم داشتم از گل ختمی استفاده کردم باید رو سر به مدت یک ساعت بمونه . کلا راهایی که میتونه بکشه
  نفت . سرکه . ماینوز . رروغن زیتون . گل ختمی خودم امتحان کردم به شدت جواب میده
  همه اینارو هر ۷ روز یکبار بزنید تک تک بزنید با دقت به تار موهاتون تک تک

لود نظرات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

داروخانه اینترنتی آرتان طب بزرگترین و کاملترین داروخانه آنلاین

خرید لایک ایرانی اینستاگرام از طریق سایت مای ممبر ارائه دهنده لایک واقعی ایرانی اینستا

بهترین قیمت ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک را با اقساط بلند مدت ، ضمانت ویژه و متخصص ایمپلنت دندان تجربه کنید.

برای مشاهده و خرید لیست کامل سرویس های اتوبوسی ترمینال جنوب کلیک کنید

بازارگاه کامل ترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

زنبیل آنلاین مثل یک ویترین پر زرق و برق است که خرید اینترنتی را برای شما آسان کرده است

در سامانه رزرو اینترنتی الی گشت، امکان خرید بلیط هواپیما و تور کیش از تهران و همچنین رزرو اتاق در تمامی هتل های کیش فراهم شده است

ما از روش بالا برای معرفی سایت شما استفاده می کنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره 09144029928 تماس بگیرید.