شپش سر – روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر” | (خیلی مهم)

شپش سر – روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر” | شپش کودک

 • رشک در واقع تخم “شپش” یا pediculus می باشد .که به شکل بیضی وسفیدرنگ وکوچک که به ساقه مو ودرز لباس می چسبد .هر کدام از این تخم ها داخل یک کپسول بسیار چسبناک قرار گرفته و به فاصله کمی از ریشه مو جای که دما و رطوبت مناسب داردقرار میگیرند.پس از ۷روز شپش ها سر از تخم در می آورند وطی مراحلی به شپش بالغ تبدیل می شوند .ممکن است رشک “سر ” با شوره سر اشتباه شودکه وجه تمایز آن در این است که شوره سر در واقع بافت مرده پوست می باشد که به راحتی از مو جدا میشود در حالی که رشک به سختی از مو جدا میشود”شپش سر” روی پوست سر وموی انسان زندگی و از خون لایه های سطحی پوست تغذیه می کند.
چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم
چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

چطور خودمان شپش سر را درمان کنیم

 

درمان شپش سر درمان “شپش سر” با حنا درمان شپش سر

با سرکه درمان شپش سر در طب سنتی

 درمان شپش سر با روغن زیتون 

****************
روغن درخت چای اسانس های طبیعی است که به طور موثر در درمان آلودگی شپش سر استفاده می شود. این روغن ضد ویروس، ضد باکتری، ضد قارچ و در درمان شپش  بسیار سودمند است. روغن درخت چای بسیار قوی است، بنابراین با  یک قطره  روغن زیتون رقیق کنید. با توپ پنبه ای به سرتاسر پوست سر بمالید. ۱۲ ساعت بعد بشویید. ابتدا  سه بار در هفته  این کار را انجام دهید  و سپس  یک بار در هفته تا از شر آن خلاص شوید.

از بین بردن شپش به وسیله روغن زیتون

۱- به همه جای موهای سر خود روغن زیتون بمالید.

۲- موهای خود را در قسمت بالای سر خود جمع کنید و با کلاه حمام یا حوله آنها را بپوشانید.ممکن است موها چسبناک و روغنی و ناراحت کننده باشند. بنابراین می توانید حوله ای را دور گردن خود ببندازید تا این مواد را جذب کند.

۳- ۳ تا ۸ ساعت موهای خود را در این حالت نگه دارید.کمتر از ۳ ساعت نباشد، زیرا تحقیقات نشان داده که شپش ها می توانند تا ۲ ساعت در مایعاتی مانند روغن زیتون زنده بمانند.هر چه مدت زمان به ۸ ساعت نزدیک تر شود،میزان از بین رفتن شپش ها و موثر بودن این روش بیشتر خواهد بود.

۴- ظرفی پر از آب داغ و صابون آماده کنید و حوله را داخل آن قرار دهید.خود را برای دیدن شپش های مرده و تخم های آن که در آب شناور می شوند ، آماده کنید.

۵- حوله سر خود را بردارید.موهای خود را به ۴ قسمت تقسیم کنید.می توانید از سنجاق سر برای این کار استفاده کنید.

۶- از شانه فلزی برای شانه زدن هر قسمت از موی خود استفاده کنید.بعد از شانه زدن تمام موهای خود، شانه استفاده شده را در آب صابون قرار دهید و خوب آن را شستشو دهید تا شپش های آن کشته شوند.

۷- شانه زدن را تا جایی ادامه دهید که موهایتان عاری از شپش به نظر آید.

۸- می توانید از مواد پاک کننده برای پاک کردن روغن زیتون موهای خود استفاده کنید.سپس می توانید از شامپو برای پاک کردن کامل آن استفاده کنید.

۹- موهای خود را با سشوار خشک کنید.گرمای ناشی از سشوار می تواند شپش های باقی مانده احتمالی را از بین ببرد.

۱۰- به دقت موهای خود را بررسی کنید تا شپش های باقی مانده را پیدا کنید.

۱۱- این کار را هر سه روز یکبار، به مدت دو هفته اجرا کنید تا تمام شپش ها کشته شوند.طول دوره  زندگی هر شپش حدودا ۱۲ روز است.

اگر این کار تکرار نشود، امکان تخم گذاری و رشد مجدد شپش ها وجود دارد.

روش خانگی و گیاهی درمان "شپش سر"
روش خانگی و گیاهی درمان “شپش سر”

درمان شپش سر” انسان درمان شپش سر با طب سنتی

 درمان شپش سر در بارداری درمان شپش سر کودک درمان شپش سر در زنان باردار  

****************

 روغن درخت چای

 

 روغن اکالیپتوس مناسب برای درمان شپش

روغن اوکالیپتوس از برگ های تازه  درخت اکالیپتوس استخراج شده است. روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری موثر است. شامل ترکیباتی که به از بین بردن حشرات کمک میکند. استفاده از آن را به طور منظم به منظور خلاص شدن از شر شپش است . می توانید چند قطره از اسانس اکالیپتوس در شامپو  مخلوط کنید و پوست سر خود را به خوبی با آن بشویید. این یک راه آسان برای از بین بردن شپش است. اضافه کردن چند قطره از این روغن به آب حمام و شستشوی آن با موی سر شیوه دیگری برای دفع شپش است.

 

  اسانس روغن شمعدانی برای درمان شپش

اسانس شمعدانی مورد استفاده برای کشتن شپش  است اسانس شمعدانی به عنوان  محبوب ترین از بین برنده شپش است . ماساژ آن  به مو و پوست سر در هنگام خواب و شستن آن در صبح ضروری است یا چند قطره از اسانس شمعدانی به شامپو  اضافه کنید تا شپش بطور کامل از بین برود.

درمان شپش سر در کودکان درمان شپش سر

با سس مایونز درمان شپش سر در کودکان زیر ۲ سال

**************

 

درمان شپش به وسیله بادام تلخ

به مقدار نیاز (۵۰سی سی روغن بادام تلخ و۱۰سی سی آب)را مخلوط و بخوبی تکان می دهیم سپس مخلوط اماده شده را به نواحی سر وساقه مو مالیده و ماساژ می دهیم تاتمام سطح پوست سر را بپوشاند . بهتر است محلول را شب استفاده وصبح ضمن ستشو وشانه کردن رشک ها را از موها جدا کنیم. برای اطمینان بیشتر درمان را میتوان به فاصله ۷تا ۱۰ روز بعد تکرار کرد.

درمان شپش سر با روغن چریش

روغن چریش شامل ترکیبات مختلف است که دارای خواص دارویی است چند قطره از روغن چریش  را با  روغن زیتون ترکیب کنید و با توپ پنبه  ای به پوست سر بزنید حداقل دو بار در هفته به مدت یک ماه تکرار کنید تا بطور کامل شپش درمان شود.

 درمان شپش با سرکه

۱- سرکه را گرم کرده و آن را روی سر خود بمالید. حوله یا کلاهی روی سر خود بگذارید و ۳۰ دقیقه صبر کنید و بعد بشویید.

۲- روغن معدنی را با سرکه مخلوط کنید و آن را روی موهای خود بمالید تا شپش هایی که به سختی به موها چسبیده اند جدا شوند. می توانید روغن معدنی را از داروخانه تهیه کنید. این مخلوط شوره سر را هم برطرف می کند. مخلوط های بالا را هر شب روی سر خود قرار دهید تا شپش ها به طور کامل برطرف شوند. حتی بعد از برطرف شدن کامل شپش، ۳ تا ۵ روز بعد هم، از این مخلوط برای موهای خود استفاده کنید. به این دلیل که کاملا مطمئن شوید شپش ها دیگر برنمی گردند.

منابع:

beytoote.com

tebyan.net
razavipharma.com
hidoctor.ir

درمان شپش سر” در بارداری درمان شپش سر کودک درمان “شپش” سر در زنان باردار درمان قطعی “شپش سر” درمان شپش سر با حنا درمان شپش با اسپند درمان شپش سربا سس مایونز علائم شپش سر

چه کسانی در معرض ابتلا به شپش هستند.

شپش سر یک مشکل شایع است. شپش ها حشرات انگلی کوچک و خاکستری رنگی هستند که روی پوست سر انسان زندگی می کنند. طول بدن یک شپش بالغ حدود ۳-۱ میلی متر است. این حشرات توانایی پرواز یا جهیدن یا نفوذ به درون پوست سر را ندارند ولی شش پای آنها کاملاً برای چسبیدن به موها تکامل یافته است.

وجود شپش سر دلیل بر عدم نظافت نیست. هر کسی ممکن است به شپش سر مبتلا شود، فقیر یا غنی. تمیز یا کثیف ولی در بچه های بین ۴ تا ۱۱ سال بیشترین شیوع دیده می شود و در دختران بیش از پسران است همچنین در سن شروع مدرسه نیر شایع تر است. شپش سر معمولاً به شکل فرد به فرد و با تماس سر افراد سرایت پیدا می کند. حدود ۳۰ ثانیه طول می کشد که یک شپش از یک سر به سر دیگر انتقال پیدا کند. سرایت از طرق دیگر شیوع کمتری دارد مثل کلاه، شانه یا بالش. نکته اینکه شپش سر از حیوانات قابل سرایت نیست.

علامت این عارضه، خارش شدید و بدون علت سر است که بر اثر خارش شدید گاهی اوقات ممکن است عفونت پوستی و زرد زخم ناحیه پشت سر و پشت گوش هم ایجاد شود.

این مشکل چقدر شایع است؟
متاسفانه در این سال های اخیر شپش سر شایع شده است، همین چند ماه قبل بود که هشداری برای شیوع شپش در مهد کودک ها دادیم .به ویزه مهد کودک هایی که مخصوص  متمولین و خانواده های پولدار بود. در واقع شپش را نباید یک مشکل بهداشتی دانست، بلکه بیشتر یک مشکل فرهنگی است، زیرا فرد مبتلا اگر به موقع به پزشک مراجعه و خود را درمان کند و از اقدامات پیشگیرانه بهره ببرد، از انتقال آن به دیگران جلوگیری می شود. ولی متاسفانه به علت کم توجهی، وقتی فردی مبتلا می شود، در محیط مدرسه یا کار، به راحتی این حشره را به دیگری منتقل می کند و زمانی فرد متوجه شپش سر می شود که دچار خارش های شدید شده است و چند ماه از بیماری اش گذشته و ده ها نفر را مبتلا کرده است.

لذا مشکلی که الان در تهران مشاهده می کنیم، به همین علت است .وگر نه شپش ها به راحتی درمان می شوند، . این درمان ساده می تواند از انتقال بیماری جلوگیری کند و برای این کار، همه اعضای خانواده باید درمان شوند.

عکس شپش -شپش سر و بدن
عکس شپش -شپش سر و بدن

در قدیم موی مبتلایان را می تراشیدند .

آیا الان هم مواردی را داریم که نیازی به این کار باشد؟
خیر.برای درمان شپش سر نیازی به تراشیدن مو نیست و به راحتی با یک شامپو می توان آن رابرطرف کرد. این شامپوها به علت دارا بودن ترکیبات شیمیایى بخصوص باعث مرگ شپشها میشوند و به مرور زمان با حل کردن کپسول تخمها آنها را از مو جدا میکنند. شامپوهاى ضد شپش از شویندههاى قوى به شمار میآیند و بدون تجویز نباید مصرف شود. اغلب بیماران توسط شامپوهاى مخصوص و بندرت داروهاى خوراکى درمان مى شوند. نکته مهم این است که باید تمام افرادى که ساعات زیادى را در کنار هم سپرى مى کنند

مثل اعضا یک خانواده همزمان مورد درمان قرار گیرند. هرچند که علامتى وجود نداشته باشد وحتى در معاینه توسط پزشک نیز علامتى دال بر دیگرى در سایر افراد خانواده وجود نداشته باشد. بنابراین اگر یک فرد در یک خانواده مبتلاست تمامى اعضا باید درمان گردند. معمولاً علت شکست درمان بیماران نیز عدم رعایت همین نکته است. برخى موارد درمان نیاز به تکرار پس از یک هفته دارند که ضرورتاً باید انجام گیرد. روسرى، شانه، برس، کلاه،شال و روبالشى و ملحفه باید در آب داغ شسته شوند.

ضدعفونى و شست و شوى فرش و موکت ومبلمان ضرورتى نداشته و نیازى به ضدعفونى کردن کل خانه وجود ندارد .

آیا می توان قبل از اینکه فرزندمان مبتلا شود پیشگیر ی کنیم؟
اگر کودک شما مبتلا به شپش شدباید بدانید که بدترین اتفاق عالم برای او رخ نداده است و مهم ترین نکته آن است که در این خصوص والدین ترس بخود راه ندهند و برای در مان اقدام کنند. البته شپش اگر برای مدتی بدون درمان بماند می تواند مشکلاتی برای سلامتی فرد و دیگران ایجاد کند. .پیشگیرى معمولاً با ارتقا بهداشت کل جامعه میسر است،با آگاهى دادن به والدین، آموزگاران و افراد دیگر جامعه مى توان با کنترل هرچه سریعتر موارد مبتلا به کاهش ابتلا سایرین کمک کرد.

و در آخر لازم به ذکر مجدد است که شپش سر در هر طبقه اجتماعى و اقتصادى مى تواند دیده شود و رعایت دقیق موازین بهداشتى هرچند بسیار مفید و کمک کنندهاست ولى احتمال ابتلا را منتفى نمى سازد. والدین نباید خود را سرزنش کنند .گر چه بهبود وضعیت بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی به شپش داشته است ، اما همچنان این انگل گستردگی جهانی دارد. شپش مختص جامعه یا طبقه اجتماعی خاصی نیست. طول مو، جنس ، سن و رنک مو تاثیری در انتقال شپش نداشته ،  شامپو کردن معمولی باعث از بین رفتن یا پیشگیری از آن نمی شود

پس کافیست در موارد مشکوک به پزشک مراجعه کنیم .

آیا خارش سر هم جزئ موارد شک است؟
شک به بیمارى اولین قدم تشخیص شپش سر است.. خارش سر بخصوص خارش بدون علت در یک کودک در سنین مدرسه باید از این جهت مورد بررسى قرار گیرد.. . معمولاً خارش در ناحیه پشت سر و اطراف گوش ها بوده و یا دراین نقاط از شدت بیشترى برخوردار است.اولین علائم بالینی در سر، موقعی اتفاق می افتد که شپش شروع به حرکت می کند که معمولاً از حاشیه دو طرف سر شروع می شود و بعد به طرف مرکز سر گسترش می یابد اما از آنجا که تقریبا همه افراد با اطلاع یافتن از وجود شپش سر در نزدیکان خود، ناگهان دچار خارش سر میشوند! بنابراین طبیعی است که صرفا وجود خارش کافی نبوده ، لازمست که معاینه و بررسی دقیق تری انجام شود خیلی از اوقات هم، مدرسه یا همسایگان ممکن است شما را از وجود شپش در دانش آموزان مطلع کنند و لازمست که شما خانواده خود را از این نظر بررسی نمایید.
شپش سر اغلب با چسبیدن به قاعده مو خود را از چشمان شما مخفی می کند، ضمن آنکه از نور و گرما هم گریزان بوده ، غالبا دور از تاج سر قرار می گیرد لذا بیشتر مشاهده رشک های چسبیده به سر است که شک به بیماری را بر می انگیزد.

چگونه می توان مطمئن شد که رشک وجود دارد ؟
آنچه مهم است آن است که رشک را از شوره سر و سایر حالات مشابه افتراق دهیم، شوره سر در واقع پوست مرده است که به راحتی از مو جدا می شود. گاهی اوقات بقایای اسپری های مو هم ممکن است با رشک اشتباه شوند، اما معاینه کامل ما در تشخیص رشک کمک می کند

درمان را هم توضیح می دهید؟
برای درمان شپش سر، شامپویی به نام لیندان استفاده می شود که ۵ تا ۱۰ دقیقه روی سر می ماند و بعد شسته می شود و ۷ تا ۱۰ روز پس از مصرف، نیاز به مصرف دوباره دارد. مصرف این شامپو در کودکان زیر ۶ سال و مادران بادار ممنوع است و برای آن ها با تجویز پزشک، باید از شامپو های جدیدتری استفاده کرد. بعد از یک بار استفاده از شامپو قدرت انتقال شپش از بین می رود پس از مصرف شامپو، رفتن افراد به مدرسه و مهد کودک بلامانع است و نیازی نیست از رفتن فرد به مدرسه و مهد کودک جلوگیری کرد.تکرار مصرف شامپو پس از یک هفته برای از بین بردن تخم های چسبیده به مو لازم است در صورت وجود عفونت ثانویهباکتریال باید هر چه سریعتر درمانآنتیبیوتیک را برای حداقل ۱۰ روزشروع کرد.
مصاحبه هفته نامه سلامت با آقای دکتر نیلفروش زاده

 

پیشنهاد میشود بخوانید
نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

51 نظر
 1. Saba گفته

  سلااااااام توجه کنید درماااااااااان قطعی لطفا من هم شپش داشتم بخدا ی سال هرچی میزنم نمی رفت سرکه پرمترین روغن زیتون ی جور روغن بود از عطاری خریده بودم باید هر س روز بیار میذاشتی شامپو لیندان با شونه ریز هم شونه زدم کم میشد اما نمی رفت یکسال منو درگیر کرده بود بخاطرش حتی امسال کنکور هم دارم اما نتونستم خوب بخونم امتحانامو قبول نشدم خلاصه خیلی از زندگی عقب انداخت منو بدترازهمه افسردگی گرفتم تااینکه یه داروپیداکردم اون شپشارواز بین مببرد ی روغن ک مابینش میزاری تا رشک هارونابودکنه از عطاری خریدم هیچ اسمی هم روش نزدن ک بهتون بگم بخرید شاید برای اینه ک ما روش از بین بردنش نفهمیم به هرحال کسی اگه خواست میتونین به ایمیل من پیام بدین ب صورت حضوری من بهتون میدم فقط هم تهران چون میدونم چقدر سخته و دلم نمیاد اینو شما هم ازش بی بهره بمونید قیمتش هم فقط سی هزار تومنه به امتحانش می ارزه من خودم هی سرکه گذاشتم و دنبال اینجور درمانا نرفتم امابی فایدس الان هم پشیمونم چون اگ از اول همین راه و میرفتم انقدر خرج نمی شد شما هم از تجربیات من استفاده کنید و راه یک شبه رو صدساله نرید وظیفه دونستم اطلاع رسانی کنم امااین شمایین ک انتخاب میکنید یا ایمیل پیام بدید یا ایدی تلگرامتونو بزارین اینجا اک ی موقع سرزدم بهتون پی ام میدم
  پول هم حضوری میگیرم و اصلا وقتی پول و دادی میبرم عطاری هم نشون میدم ک ببینیدمعتبره

 2. خانم گفته

  اول شامپو رو به موهای خیس آغشته کنید تا کف کنه و به مدت 15دقیقه رو موها بگذارید و با شونه ی مخصوص شونه بزنید و بشورید و خشک کنید بعد از دو ساعت به مقدار مساوی اب و سرکه رو با هم مخلوط کنید و به موها و زمینه سر کاملا اسپری کنید و روشو بپوشونید 45 دقیقه بعد موها رو با شونه ی مخصوص شونه میزنید چند بار و موها رو میشورید این کار رو تا یک هفته هر روز ادامه میدین این کار باعث میشه رشک سرکاملا از بین بره و روز هفتم دوباره شامپو رو تکرار میکنید من معلم مدرسه هستم و چند تا بچه های مدرسمون شپش داشتن که با راهکار درمانگاه بهداشت یک هفته ای رفع شد برای خشکی موها به خاطر استفاده از سرکه هم از روغن گیاهی استفاده کنید.

 3. یه غریبه گفته

  سلام . من یه دختر ۱۵ سالم که چند وقت پیش سرم به شدت خارش داشت اما به هر کسی که می گفتم . میگفت حساسیت و واسه ی تغییر فصل و ازاین حرفا . تا این که یه دفعه وقتی داشتم موها نگاه می کردم متوجه چند تا چیز سفید روی موها شدم اولش فکر کردم شوره هست اما به سختی کنده میشد . وقتی در موردش توی نت خوندم فهمیدم شپش دارم . خیلی تعجب کردم آخه من شلخته نبودم . و خیلی باعث شد روحیم خراب بشه روز بعدش شامپو پرمترین زدم و بعد با شونه مخصوص حسابی شونش کردم . حتی بعد از حمام مو هام اتو کشیدم اما بازهم موها پر از رشک بود بعد شروع کرد تک تک رشک ها رو کندن اما بازم فایده ای نداشت . مو هام خیلی پر پشت بودند . و دوست نداشتم که موها رو کوتاه کنم چون عروسی برادرم نزدیکه . اما واقعا اگر کسی می فهمید که شپش دارم آبرو می رفت . روز بعد با کلی حال بد مو هام پسرونه کوتاه کردم بعد به موها حسابی روغن زیتون زدم بعد گذاشتم واسه ی سه چهار ساعت موند و بعدش داخل حمام اب و صابون داغ درست کردم وبا شون مخصوص موها شون کردم بعدش با تاید اونو شستم . واقعا دیدن تخم شپش ها خیلی چندش بود . الان هم می خوام این کار رو دو هفته هر سه روز یه بار تکرار کنم تا موها دوباره به حالت اولش برگرده …………همه ی این روضه ها رو خوندم که بگم هیچ چیز ارزش سلامتیمونو نداره پس اگر لازم بود حتما موها کوتاه کن . ترسی هم نداشته باش و لازم هم نیست به کسی بگی که چرا موهاتو کوتاه کردی . حتی اگر سرزنش هم کردن اهمیت نده چون اگه همون افراد بفهمن که تو این مشکل رو داری و یا خودشون هم به این مبتلا بشن . رفتار خیلی بد تری دارن .. یه چیز دیگه حواست باشه که حتما همه لباست و پتو ها و رو بالش هات رو بشوری .

  1. معاون گفته

   برای رفع شپش شامپو پرمترین رابه موهایی که خیس شده بمالید تا کف کنه و به مدت 10 دقیقه بذارید باشه بعد اونو شونه کنید و بشورید و خشک کنید بعد از دو ساعت به مقدار مساوی اب و سرکه قاطی کنید و به موها و زمینه سر اسپری کنید و بگذارید داخل کلاه رنگ یا نایلون به مدت 45 دقیقه بعد موها رو با شونه مخصوص شونه بزنید و بشورید محلول سرکه و اب را تا یک هفته ادامه بدید اینکار باعث از بین رفتن رشک میشه و بعد از هفت روز دوباره شامپو رو تکرار کنید من معاون مدرسه هستم بچه های مدرسمون چند نفری شپش داشتند که یک هفته ای رفع شد. برای خشکی موها به خاطر استفاده از سرکه روغن گیاهی استفاده کنید و بعد از دو ساعت بشورید.

 4. Reyhaneh گفته

  سلام من همه این روش هارو امتحان کردم اخرش هیچ فایده نداشت اخرش خودم درمانشو پیدا کردم باید اول برین حموم موهاتونو کامل تمیز کنین بعد یه مشت پر نرم کننده بزنین بعد اونقدر با شونه پوش موهاتونو شونه کنین که خودتون میبین دارن یکی یکی میوفتن از موهاتون

 5. Kimiya گفته

  سلام…من یه دبیرستانی ام…چند روز پیش دد نفر از دوستام موهای بلندمو بافتن…متاسفانه با خبر شدم که یکی از اونها شپش داشته…استرس عجیبی گرفتم و دارم دیوونه میشم…چون موهام بلنده و خیلیم دوسشون دارم واقعا اعصابم خورده…میخواستم ببینم از این طریقی که گفتم ممکنه مبتلا شده باشم؟
  خواهشن جواب بدین چون دارم دیوونه میشم

 6. ترانه گفته

  سلام دوستان
  من دخترم کلاس اول هستش و موهای خیلی بلند و نازی داشت که دلم نمیومد کوتاهش کنم یبار متوجه شدم پایین موهاش رشک زده خیلی ترسیدم برا درمانش شامپو لیندان استفاده کردیم خودم و همسرم و دخترم بعدشم کل لباسها رو از کمد بیرون کشیدم و با آب داغ شستم پتو ها و ملحفه ها و عروسکا و هر چیز قابل شستن رو با وایتکس پودر پرسیل و آب داغ شستم یه روز کامل از خونه رفتیم بیرون و کل خونه رو از روی فرش و مبل بگیر تا زیر تخت و پرده حشره کش تارو مار زدم بعدم موهای خودم و دخترم رو پسرونه کوتاه کردمو تخم شپشها رو تا دونه اخر از موهامون خارج کردیم…. از اون رو زبه بعد هر روز که از مدرسه میاد لباسشو تو حیات در میارمو میبرم حمامو سریع موهاشو چک میکنم و خشک میکنمو لباساشو میشورمو اتو میکنم و ملحفه رو تخت و رو بالشی هم مدام با آب داغ و وایتکس و پودر پرسیل میشورم اینگونه یه روزه شپش رو درمان کردم امیدوارم شما هم بتونید اینکارو کنید و اگر موفق بودید برام دعا کنید

 7. سحر گفته

  عالی

 8. امیر گفته

  سلام مشکل همرو خوندم دوستان من مادرم شپش گرفت خودمم خیلی وخت پیش گرفته بودم که سرم به شدت میخارید به طوری که میخاروندمخون میومد اما نمیدونستم شپشه!!!! تا اینکه رفتم طب سنتی گفتم موهام میخاره ….. چی داد؟ گل ختمی اره گل ختمی بچوشونید بعد گل ختمی رو بریزید تو جوراب و فشار بدید یچیز زله مانند بیرون میاد …. دوبار فقط دوباربزنید تموم میشه .. و الان امروز مادرم شپش گرفته فهمیدم منم داشتم از گل ختمی استفاده کردم باید رو سر به مدت یک ساعت بمونه . کلا راهایی که میتونه بکشه
  نفت . سرکه . ماینوز . رروغن زیتون . گل ختمی خودم امتحان کردم به شدت جواب میده
  همه اینارو هر ۷ روز یکبار بزنید تک تک بزنید با دقت به تار موهاتون تک تک

 9. حالاااااا گفته

  سلام دوستان
  من یه دخترم و امروز فهمیدم رشک تو موهامه
  دوستان خواهشی که ازتون دارم اینه که موهاتونو بعد حمومو حتما حتماااااحتماااااا خشک کنید بعد جم کنید
  من حدود دوهفته س که هرروز میرم حموم و همونجور خیس میبافمش (خودم کردم که لعنت بر خودم باد ) .الان پشت سرم دقیقا اونجایی که میبافتم رشک داره . البته فقط چندتاس و امیدوارم با درمانی که از فردا شروع میکنم خوب شه .
  میخوام اول کل موهامو ۸ ساعت تو مایونز بخوابونم .بعد تو حموم یه نرم کننده خارجی قوی بزنم و با یه شونه ی فلزی تا جووون دارم شونه ش کنم و بعدشم رنگ میذارم . امیدوارم ریشه کن شه و از دست این موجودات موذی راحت شم . چون اصلا دوس ندارم موهای یه متریمو از ته بزنم ….

 10. Sara گفته

  من دو ساله باهاش در گیرم دخترم یک سالو نیمش بود تو سرش دیدم از همون موقع درمانو شروع کردم رو خودمو بقیه اعضا خانواده هم اجرا کردم از شامپو و اسپری تا روغن زیتونو سس مایونز ….کم میشن و حتی دو سه ماه نا پدید میشن ولی بعد از چند ماه باز برمیگردن هر دفه هم تمام رختخواب و لباسا رو با آبداغ میشورم ….ینی درمان واسه سرطان و ایدز پیدا شده ولی واسه شپش نه ….واغعن کلافه شدم دیگ

 11. ممممم گفته

  من شپش گرفته بودم روزی سه بار حموم میرفتم شبا روغن زیتون میزدم تا صب میرفتم حموم با کلی نرم کننده میشستم تو خونه هم یه بند سرمو میشستم یه بارم حنا گذاشتم ۵ ساعت رو سرم موند بعد شستم تو سه روز نسلش کنده شد الانم هر از گاهی سرمو میگردم که تخمش نباشه

 12. سونیا گفته

  درضمن برای رختخواب وخانه هم ازحشره کش وشپش کش درمین استفاده کنید برای داخل خونه هاتون که اگر احیانن روی رختخوابتون شپش باشه از,بین بره نیاز,بش شستن نیست با این حشره کش درمین قیمتشم ۱۴ تومنه

 13. امیر گفته

  سلام . مو هام شپش داره و می ترسم بگم چیکار کنم هیچکسی نفهمه خواش میکنم جواب بدین.

  1. سونیا گفته

   سلام یه شامپویی هست هم شپش رو از بین میبره هم تخم شپش رو از بین میبره اسم شامپوهم هگور هستش مال فرانسه هست از شامپو لیندان وپرمترین هم استفاده نکن چون فایده ندارن

 14. ساحل گفته

  یه راه درست و سریع و موثر بگین بدون کوتاه کردن زیاد مو.خواهش میکنم کمک کنید

 15. نازلی گفته

  سلام
  روش درمان شپش با سس مایونز
  دو هفته پیش بود که پشت سرم به شدت میخارید. دو سه روز بعدش جلوی آینه دیدم یه چیزی لای موهای جلوی سرم حرکت میکنه. برداشتمش. باورم نمی شد. شپش بود. خیلللی ترسیدم و هییلی هول شدم. اسپند رو شنیده بودم. با دم کرده اسپند موهامو شستم. انتظار داشتم نابود بشن. ولی نشدن. چون همون شب جلوی آینه بازم یکی پیدا کردم. سی چهل تا هم رشک از موهام جدا کردم. بازم توی گوگل شروع کردم به سرچ کردن. روش درمان با سس مایونز رو دیدم. اون شب موهامو خوووب مایونز زدم. با نایلکس دو لا پوشوندم که اصلا هوا نره. از روش کلاه نخی گذاشتمو بعد هم با روسری سفت بستم. خوابیدم. ۱۱ساعت بعد شستم. با شونه ریز دندانه شونه کردم. بعد با پودر لباسشویی پرسیل سرمو شستم. سرم داشت می سوخت نتونستم زیاد تحمل کنم. آبکشی کردم و بعدش با نرم کننده موهامو شستم و شونه کردم. فرداش خواهرم قشنگ وارسی کرد. فقط دو تا رشک پیدا کردیم. پنج روز بعد دوباره با پرسیل موهامو.شستم. الان دیگه هیچی نمی بینم. انشاللاه به درک واصل شدن.
  البته اینم بگم همه روسری و مانتو ها و بلوزهایی که پوشیده بودم به اضافه روبالشی و ملافه رو با آب داغ تو لباسشویی شستم.
  بره و برنگرده انشاللاه

 16. نازلی گفته

  سلام
  خدا به آرزوهات برسونه
  دو هفته پیش بود که پشت سرم به شدت میخارید. دو سه روز بعدش جلوی آینه دیدم یه چیزی لای موهای جلوی سرم حرکت میکنه. برداشتمش. باورم نمی شد. شپش بود. خیلللی ترسیدم و هییلی هول شدم. اسپند رو شنیده بودم. با دم کرده اسپند موهامو شستم. انتظار داشتم نابود بشن. ولی نشدن. چون همون شب جلوی آینه بازم یکی پیدا کردم. سی چهل تا هم رشک از موهام جدا کردم. بازم توی گوگل شروع کردم به سرچ کردن. تا مطلب شما رو دیدم. اون شب موهامو خوووب مایونز زدم. با نایلکس دو لا پوشوندم که اصلا هوا نره. از روش کلاه نخی گذاشتمو بعد هم با روسری سفت بستم. خوابیدم. ۱۱ساعت بعد شستم. با شونه ریز دندانه شونه کردم. بعد با پودر لباسشویی پرسیل سرمو شستم. سرم داشت می سوخت نتونستم زیاد تحمل کنم. آبکشی کردم و بعدش با نرم کننده موهامو شستم و شونه کردم. فرداش خواهرم قشنگ وارسی کرد. فقط دو تا رشک پیدا کردیم. پنج روز بعد دوباره با پرسیل موهامو.شستم. الان دیگه هیچی نمی بینم. انشاللاه به درک واصل شدن.
  البته اینم بگم همه روسری و مانتو ها و بلوزهایی که پوشیده بودم به اضافه روبالشی و ملافه رو با آب داغ تو لباسشویی شستم.
  بره و برنگرده انشاللاه

 17. هانیه گفته

  من یه بار تو عمرم شپش گرفتم که اونم‌ دوم راهنمایی بودم … همه راه هارو امتحان کردم اما جواب نداد … ولی به هیچ وجع کوتاه نکردم و بهترین شامپو یعنی از شامپو پرمترین استفاده کردم که بعد از گذشت یکی دو هفته کلا از دست شپشای ازار دهنده خلاص شدم

 18. یوسف گفته

  سلام
  من هم مثل خیلی از هممیهنان عزیز دچار این مشکل سرسام آور شدیم البته دختر ابتدایی ام ازمدرسه گرفته بود .بیشتر از یک ماه بودهر چه تمیز میکردیم دوباره بعداز چند روز باز هم سرش پر میشد همسرم داشت دیوانه میشد کل اینترنت رو هم سرج کردم چند بار هم اینجا سر زدم ویک راه حل ابتکاری هم کشف کردم که خیلی عالی و قطعی و خلاصه خوب جواب داد وظیفه خودم دانستم که این موضوع رو در خدمت عزیزانی که این مشکل رو دارند قرار بدم
  جایی خونده بودم که اسانس نعنا حشره ها رو فراری میده و نوزادهای اونها رو هم میکشه میتونین این موضوع رو سرچ کنین و مطمئن بشین
  این دلیلی شد امتحانش کنم همون سرکه ای که دوستان گفتند چیزی حدود ۱۵الی۲۰ قطره (اسانس نعنا )تاکید میکنم “اسانس نعنا “نه عرق نعنابه همون سرکه اضافه کنید و با فرچه رنگ مو مانند رنگ مو به مو ها بزنید وبعداز نیم ساعتی بشوییدیعنی یک بار برای همیشه الان حدود یک ماه از این موضوع میگذرد ودیگه تمام .احتیاج به کوتاه کردن و دیگر مسائل ندارید.امیدوارم شماهم مثل من نتیجه بگیرید و خودتون و خانواده هاتون ازاین مشکل نجات پیدا کنید .
  انشاءا…نتیجه گرفتید برای ماهم دعا کنید ویاحق

  1. مریم گفته

   سلام دوست عزیز اسانس نعنا از کجا بگیرم من ساکن تهران هستم اسانس نعنا با چه مقدار سرکه و چند دقیقه روی مو بموننن؟

 19. مهدیه گفته

  سلام دوستان ترخداکمکم کنیددخترم ۷سالشه یک هفته هست که آبله مرغان گرفته سرش زخمه الان دیدم توسرش شپش هست جیکارکنم ترخداکمک کنید

 20. avin oskol گفته

  منم شپش دارم موهامم کوتاه کردم … شامپو هم خریدم..ولی موثر نیس …کلافه شدم ..اه

  1. رها گفته

   سلام برای خلاصی از شپش از حنا هندی استفاده کنید کاملا ریشه کن میشه

 21. سارمن گفته

  دوستان عزیز سلام
  من یک روشی را که خودم انجام دادم و جواب گرفتم راپیشنهاد میکنم امیدوارم که شما هم نتیجه بگیرید.من سه تا چهار عدد سیر را به همراه یک عدد شلوت(چیزی شبیه پیاز ولی کوچیک و بسیار تند)را خورد کردم وبا دو قاشق سرکه و چند قاشق سس ماینز مخلوط کردم و گذاشتم تا یک ساعت بمونه بعد این مخلوط را به موها و سرم مالیدم و گذاشتم سه ساعت بمونه بعد سرم را شستم این کار باید سه روز تکراربشه.ضمنا موقع حمام کردن باید با یه شونه دندونه ریز سرتون اب کشی کنید و ضمنا کل افراد خانواده باید انجام بدن و لباس و حوله ها باید با اب داغ شسته بشن.موفق باشید

 22. شپش گفته

  هر بار که حمام میرید اول موهای خشک رو شونه کنید بعد از روغن نلا استفاده کنید. شامپو و روغن نِلا بهترین و آسونترین روش درمانه البته برای آسودگی خیالتون درکنارش مکرر موها رو شونه کنید و اگه کوتاه کنید درمان ساده‌تر میشه
  چون موها زودتر شونه میشن سریعتر خشک میشن و کلا رسیدگی تو چنین شرایطی بهتره.
  داروخونه‌ها این روغن و شامپو رو دارن.

 23. خورشید گفته

  با سلام
  به نظرم بهترین روش درمان شپش سر شامپو پرمترین که روش درست مصرفش رو تو فیلم کانال گیلارانکو @gilaranco تو تلگرام هست.

 24. پونه گفته

  درمان قطعیش اینه دونه دونه تار موهاتونو برسی کنن رشک هارو بترکونن
  بزارنشون بین دوتا ناخن تا قشنگ بمیرن شامپو های پرمترین و لیندان رشک رو از بین نمیبرن فقط شپش رو از بین میبرن

 25. لیلا گفته

  من خیلی وسواس دارم ولی شپش شدید گرفتم. دوبار از شامپوی مخصوص شپش که از داروخونه گرفتم استفاده کردم .سس سفیدم ۸ ساعت گذاشتم روی موهام موند. بعد از اون تا دو سه هفته هروز مینشستم مامانم موهامو میگشت هرچی رشک بود جدا میکرد خدارو شکر از بین رفت

 26. اصغر گفته

  هیچ کدام از این راه کار ها جواب ثابت نمیدهد
  اما بهترین راه کار من
  دور گردن وپیشانی را با روغن یا کرم کاملا چرب کرده و سپس سر خود را با بنزین کاملا خیس کرده ومدت ده دقیقه تامل کنید بعد سر خود را با تاید بشوید این کار را هفته بعد هم تکرار کنید خطر جمع باشید که دیگر شپش نخواهید دید چون بوی بنزین مانده در سر شما تمام شپش حوالی شما را فراری میدهد

 27. سحر گفته

  من تابستون شپش داشتم. شونزده سالمه. مامانم میخاس سرمو با ماشین بتراشه ولی من حدود دوماه یه روز درمیون رفتم حموم و موهامو با پودر و اب داغ میشستم. هرچیم روسری و کش و کلیپسو شونه بود . میبردم با خودم حموم و تو اب داغ و پودر میخیسوندم. بعداز اینک موهامو با پودر می شستم شامپو میزدم . بعدش کلی نرم کننده میزدم و خوب شونه میکردم. بعضی وقتام اتو میکشیدم. تااینک نسلشون منقرض شد.
  الان شپش ندارم. اگه موهاتو بلند باشه شپشا دیرتر نابود میشن پس موهاتو کوتاه کنید تا با درمانی که انجام میدید زودتر خوب شید.

 28. علی گفته

  سلام.دختر ۲ ساله من چند ماه پیش دچار شپش سر شده بود .خیلی وحشت کرده بودم.موهاشو پسرونه زدم.سرکه والکل رو امتحان کردم اسفندو جوشوندم با اون شستم ولی بیفایده بود هر روز موهاشو با شونه ی ریز شونه میکردم تخمای شپش بیشترشون میریخت فردا دوباره تخم جدید در میومد..چند بارم بردم دکتر شامپو دادولی درمان نشد دکترم عاجز شدو گفت موهاشو از ته بتراشین.نتونستم این کارو بکنم،متوسل شدم به حضرت عباس علیه السلام اول یه روضه بنامشون نذر کردم.یه دکتری هم بود بنام آقای پورسینا (طب سنتی)،یه محلول داد در عرض یه هفته ریشه کن شد.الهی که هیچ بشری دچار این درد نشه.

 29. arman گفته

  درمان صد در صد
  کله ی خود را تیغ زده و کچل کنید
  وقتی مو ندارید شپشی هم در کار نیست

 30. مريم گفته

  سلام دوستان. من هم شپش داشت موهام اصلا هم نمیدونم از کجا اومده بود. اما بهتون میگم ٣هفته تا ۴هفته طول میکشه که کاملا بره. اول شامپو پرمترین بزنین هفته ی اول و هفته ی دوم. بعد ١۴ روز سس مایونز بزنین ٨ ساعت بمونه .٣بار هر ٣روز یه بار این کارو بکنین . بعد یه بار هم ۵روز بعدش سس بزارین.
  هر یه روز درمیان یا هر روز هموم برین و قشنگ شونه کنین موهاتونه. ملحفه و روبالشیتونو هر ٣روز یه بار با آب ۶٠ درجه بشورین و عوض کنین. مخصوصا وقتی که از حموم میاین رو بالشی و ملحفه و رو لحافتون تمیز باشه. کل خانواده با هم همزمان این کارو بکنن. حتما میره نگران نباشین. برا منم دعا کنین حتما

 31. vpdl گفته

  سلام باتشکرازسایت خوبتون
  مدت ۲سال است که بچه های من آلوده به شپش سر شده اند ومتاسفانه همه روشها را امتحان کردیم ولی باز بعدازمدتی دوباره سروکله شون پیداشده .
  تا اینکه به فکرم رسیده با استفاده از الکل رشک ها را ازبین ببرم آیا الکل سفید میتواند رشک را ازبین ببرد؟

  1. مهربانو گفته

   خواهرم و دخترش شپش گرفتن از کسی
   همه راهها رو امتحان کردن سس ک اصلا جواب نداد.اسپند بزنین بعدم موهاتونو اتو کنید.و روز درمیون حموم برین.بعد ۴ روز دوباره اتو کنید کلا دیگه منقرض میشن شاید رو موتون ببینین ولی مطمعن باشین ک مرده هست.
   من موها خواهرمو اتو کردم همممممشون مردن?

 32. طباطبایی گفته

  شانه های پاک کننده شپش
  به سادگی شپش موی سر خود را بدون استفاده از مواد شیمیایی درمان کنید !!!
  شانه کردن با این وسیله به سادگی سر را از شپش ها و تخم شپش ها خلاص می کند

  بدون عوارض جانبی ۰۹۳۳*****
  https://telegram.me/antilice

  *****پیام مسئول سایت ***
  با سلام و وقت بخیر
  ارسال شماره موبایل اشخاص میتواند باعث ایجاد مزاحمت برای صاحب شماره موبایل شود . لطفا از ارسال شماره موبایل در بخش نظرات خوداری بفرمایید
  شماره شما از پیام شما حذف شد
  با تشکر
  حسینی
  مسئول سایت

 33. سارا گفته

  سلام من خودم از طریق دختر خاله ام که مدرسه میرفت گرفتم،اصن نگران نشید فقط کافیه موهاتونو با سرکه سفید که کمی توش اب گرم ریختید بشورید وبذارید چنددقیقه رو موهاتو بمونه بعد موهاتونو بشورید وخشک کنید ومیبینید که شپش ها از روسرتون میریزه،بعد هم با حوصله رشک ها رو از موهاتون جداکنید وموهاتونو اتو و سشوار بکشید،دو سه روز همچنان سرتون میخاره ولی بعدش خوب میشه

 34. دوست گفته

  منم کمتر از یک ماه پیش شپش گرفتم سرم پر از رشک شد از بین چیزایی که استفاده کردم شاید خود شپش از بین میبرد ولی حتی یه دونه رشک هم برام سخت بود بیرون بیارم چه برسه به اون همه حتی موهام کوتاه کوتاه کردم ولی فایده نداشت تنها چیزی که واقعا به دردم خورد شونه مخصوص شپش که فلزی و بین دندونهاش آج داره روغن زیتون میزدم شونه میکردم از من چون موهام کوتاه بود دو سه روز رفت ولی برای موهای بلند یه چند روز بیشتر طول میکشه انشاءالله راه حل که گفتم به دردتون بخور و همه تون زودتر خوب بشید برای من دعا کنید دیگه شپش سراغم نیاد من از اینستا خریدم هشتگ شپش سرچ کنی پیداش میکنید

 35. فاطمه گفته

  من برای دخترم از سرکه و شامپوی پرمترین و لیندان استفاده کردم ولی تو مدت کمی دوباره برگشتن .متاسفانه داخل جعبه شامپوها شونه پلاستیکی دندونه ریز هستش و نمیدونم از کجا میشه شونه فلزی پیدا کنم میشه راهنماییم کنی

  1. دوست گفته

   تو اینستا هشتگ شپش سرچ کنی پیدا میکنی عزیزم

 36. زهرا گفته

  سلام بهترین روش رنگ کردن موی سره چون موادشیمیایی داره میمیرن خیلی موثره من امتحان کردم

 37. مادر گفته

  سلام شما از سایتهای دیگر بهتر و عالی تر مطلب را عنوان کردید ممنونم اگر درمان گیاهی هم داره بدین ممونم خیلی

  1. مهسا گفته

   از بین بردن شپش خیلی آسون تر از این حرفاس دوستان اصلا ناراحت نباشین اول اینکه پودر پرسیل و اینا اصلااا ب موهاتون نزنین ک خیلی زشت و خشک میشه موهاتون من خودم شپش داشتم یه شب کل موهامو سس مایونز ریختم فرداش باشامپو همیشگیم شستم بعد کلی نرم کننده زدم به موهام و تا جون داشتم با شونه مخصوص شپش شونه زدم هم رشک اا ریخته بود هم شپشا مرده بودن البته من بعد از حموم با بیشترین درجه سشوار موهامو خشک کردم هیییچی روموهام نموند سشوارو بکشید یادتون نره گرما میتونه بکشه شپشو انقد نگران نباشین بابا😏

 38. سایه گفته

  سلام ممنون بابت مطالب خیلی خوب بودن، من خواهر زادم شپش داره، چن بارم با شامپو ضد شپش و سرکه شستیم کمتر شدن ولی هنوزم هست، به نظر میاد شپش های سرش مرده باشن چون وقتی قبلا زیاد روش فشار میدادیم روش صدا میداد اما الان نه!
  شپش سر مربوط به کش سر هم داره؟؟

  1. زیبا گفته

   اگه مال کس دیگه ای باشه که اونم شپش داره احتمال انتقال هست

  2. سایه گفته

   نه منظورم اینکه وقتی با کش موهارو میبندیم تو امون قسمت حرارت جمع میشه، من خودم وقتی موهامو وگه خیلی با کش ببندم همون قسمت پشت سرم پر شوره میشه!

  3. نازنین گفته

   دوست عزیز آب و سرکه رو امتحان کنید بزارید ده دقیقه روی سر بمونه بعدا با همون شونه،رشک هارو جدا کنید بعدا شستشو بدید.

  4. Ela گفته

   بعد خوب میشه؟

  5. Ela گفته

   این سه روز شپش گرفتمه دیگ دارم کلافه میشم گردنم همش قرمز شده بدنم دونه های قرمز زده ایا این دونه های قرمز مال شپشه لطفا کمکم کنید

  6. Maha گفته

   اره منم گرفتم خیلی میترسم?از سرکه استفاده کردم اما هنوز نمیدونم جواب میده یا نه?