راهنمای انتخاب رنگ لباس و اصول ست کردن رنگ لباس ها

کلید واژه ها :  یک دامن ارغوانی با یک بلوز یاسی بپوشید تا به گفته‌ی دویدرنگ قرمز در کنار رنگ سبز آورده می‌شود، درخشان‌تر یک دامن ارغوانی با یک بلوز یاسی بپوشید تا به گفته‌ی دویدرنگ قرمز در کنار رنگ سبز آورده می‌شود، درخشان‌تر

***********

راهنمای انتخاب رنگ لباس و اصول ست کردن رنگ لباس ها

ارغوانی، زرد، و سبز! این رنگ‌ها می‌توانند در یک نگاه شگفتی ایجاد کنند و یا نه؟ شما می‌توانید رنگ‌هایی را پیدا کنید که به بهترین نحو با یکدیگر سازگارند و باعث می‌شوند ظاهر شما فوق العاده بنظر برسد، نه غیر هماهنگ و مانند یک شخص بد سلیقه!

کسی که قوانین حرکت را کشف کرد، برای هرکس که صبح‌ها برای لباس پوشیدن دچار تکاپو می‌شود، یک هدیه به جا گذاشت: چرخه‌ی رنگ! در سال ۱۶۶۶، اسحاق نیوتن با نگه داشتن یک منشور در برابر پنجره در یک روز آفتابی، ثابت کرد که نور به طیف‌های رنگین کمان شکسته می‌شود. سپس این سلسله رنگ‌های طبیعی را در یک دایره درکنار هم قرار داد، که برای نقاشانی که قصد داشتند در طرح‌هایشان از هماهنگی رنگ‌ها استفاده کنند، بسیار مناسب بود.

امروزه، چرخه‌های رنگ، شامل رنگ‌های میانی (مثل زرد، نارنجی، و آبی مایل به سبز) و همچنین چرخه‌های رنگ‌های گرم و رنگ‌های سرد (نارنجی تیره‌ی گرم، قرمز مایل به آبی سرد)، همین کمک را برای زمانی که لباس‌های مختلف را باهم می‌پوشید ارائه می‌دهند.

از یک رنگ و یا ترکیبی از رنگ‌های مخالف و یا رنگ‌های هم مرز استفاده کنید تا به کمک ترکیب رنگ‌هایی که از طریق علمی‌کنار هم قرار گرفته‌اند، بهترین انتخاب را بدست بیاورید.

تک رنگ

چرا مناسب است: سایه‌های تیره و یا روشن از یک رنگ، با یکدیگر ترکیب زیبایی می‌سازند.

برای بهترین نتیجه: رنگ‌های تیره را برای قسمت‌هایی انتخاب کنید که می‌خواهید کم اهمیت جلوه کنند و رنگ‌های روشن را برای قسمت‌هایی بپوشید که می‌خواهید در نگاه اول به چشم بیایند. همچنین برای اینکه نگاه‌ها را عمیقا جلب کنید، پارچه‌های مختلف را باهم ترکیب کنید، مثلا ساتن با بافتنی.

جسورانه ترین انتخاب: همگی قرمز

تنها یک رنگ جسورانه انتخاب کنید تا لباس‌هایتان تبدیل به یک پوشش تعجب برانگیز شوند!

دلپذیرترین انتخاب: لایه‌های بنفش کم رنگ

از ترکیب‌های سایه روشن استفاده کنید. بطور مثال یک دامن ارغوانی با یک بلوز یاسی بپوشید تا به گفته‌ی دوید زیلا، استایلیست و نویسنده، به ترکیبی مانند نقاشی‌های آبرنگ دست پیدا کنید.

راهنمای انتخاب رنگ لباس و اصول ست کردن رنگ لباس ها

رنگ‌های مکمل

چرا مناسب است: رنگ‌های مخالف در چرخه‌ی رنگ، یک تضاد بصری بزرگ ایجاد می‌کنند، که در واقع به یکدیگر کمک و همدیگر را تکمیل می‌کنند. برای مثال وقتی رنگ قرمز در کنار رنگ سبز آورده می‌شود، درخشان‌تر بنظر می‌رسد. بخاطر همین است که رنگ‌های سبز به مو قرمز‌ها بسیار می‌آید.

برای بهترین نتیجه: به گفته‌ی کیت اسمیت، بنیانگذار «رنگ‌های پرشور» که یک شرکت مشاوره‌ی رنگ در ویرجینیاست، ۷۵٪ از یک رنگ و ۲۵٪ از یک رنگ دیگر استفاده کنید. پوشیدن دو رنگ در نسبت‌های برابر می‌تواند مانند یک یونیفرم ورزشی بنظر برسد.

جسورانه ترین انتخاب: لاجوردی و نارنجی

یک ژاکت کش بافت آبی را با کمربند نارنجی ست کنید. اما زیاده روی نکنید. اگر شما از یک کیف و کفش نارنجی آتشین استفاده کنید، به گفته لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پانتون، توجه چشم در یک لحظه به چند منطقه جلب خواهد شد. برای بقیه‌ی لباستان از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

دلپذیرترین انتخاب: صورتی و فیروزه‌ای

به گفته آیزمن، مکمل‌های کمرنگ‌تر، هم انرژی زا هستند، و هم نسبت به رنگ‌های زنده‌تر، راحت‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک بلوز نعنایی رنگ را بجای طلایی، با یک النگوی صورتی کودکانه ست کنید.

رنگ‌های مشابه

چرا مناسب است: همسایه‌های چرخه‌ی رنگ، بدون هیچ ناملایمتی در کنار هم قرار گرفته‌اند. این طرح در طبیعت نیز گیج کننده است. مثلا به سایه روشن‌های غروب فکر کنید.

برای بهترین نتیجه: اجازه بدهید یک رنگ، نقش رهبری را برعهده گرفته و دیگر رنگ‌ها نقش مکمل آنرا داشته باشند. آیزمن می‌گوید: «عدم تقارن، جالب‌تر است.» از ترکیب رنگ‌های تیره و جسورانه با رنگ‌های کمرنگ خودداری کنید. (مثلا قرمز و هلویی) برای اینکه رنگ درخشان‌تر، باعث می‌شود رنگ مات‌تر، تیره بنظر برسد.

مطلب مرتبط:  لباس‌هایمان را چگونه در چمدان بگذاریم؟

جسورانه ترین انتخاب: بنفش، قرمز و نارنجی

اگر می‌خواهید توجه همه را به خود جلب کنید، از رنگ‌های یکنواخت و اشباع و روشن استفاده کنید. برای مثال: یک پیراهن نارنجی با کفش‌های تخت صورتی پررنگ

دلپذیرترین انتخاب: نیلی، آبی کمرنگ و رنگ گل زنبق

رنگ‌های یکنواخت ملایم، آسمانی و لطیف بنظر می‌رسند. یک تونیک بنفش کمرنگ را با یک روسری آبی مایل به خاکستری کمرنگ از جنس کتان ست کنید.

ترکیب رنگ‌های مکمل

چرا مناسب است: دو رنگ مشابه (همسایه‌های موازی) با یک رنگ مکمل (در جهت مخالف چرخه‌ی رنگ) ترکیب می‌شوند، و نتیجه‌ی غیر منتظره، یک احساس ظرافت است!

برای بهترین نتیجه: زیلا می‌گوید «از دو رنگ مجاور به عنوان سایه‌ی غالب، و از رنگ مخالف به عنوان رنگ غافلگیر کننده استفاده کنید.» و همچنین، این کار را به نسبت ۷۵ به ۲۵ انجام دهید.

انتخاب جسورانه: بنفش، نیلی و نارنجی

از روی شانس، اکثر لباس‌های درون کمد شما دارای ترکیب دو رنگ مکمل و یک رنگ مخالف و یا رنگ‌های مشابه هستند. پس فقط به رنگ‌های آنها رنگ دیگری اضافه کرده و روی آن رنگ‌ها تاکید کنید و یا رنگی مخالف، اضافه کنید. یک بلوز طرح دار در رنگ‌های آبی تیره و بنفش با یک جفت گوشواره‌ی نارنجی، روحی تازه می‌گیرد.

دلپذیرترین انتخاب: زرد، بنفش چرک و آلویی

یک پیراهن آستین کوتاه به رنگ بنفش خاکی با یک ژاکت بنفش روشن، بسیار خسته کننده و یکنواخت است. مگر اینکه شما یک شال زعفرانی رنگ به این ترکیب اضافه کنید. آنوقت چه می‌شود؟

خیلی خب، این هم از این! یادتان نرود که ما را در اینستاگرام دنبال کنید. راستی، ترکیب رنگ‌های مورد علاقه‌ی شما چیست؟ آیا از قوانینی که گفته شد پیروی می‌کنید؟ تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع : سرخاب سفیداب

توسط :

مسئول سايت

داروخانه اینترنتی آرتان طب بزرگترین و کاملترین داروخانه آنلاین

برای مشاهده و خرید لیست کامل سرویس های اتوبوسی ترمینال جنوب کلیک کنید

بازارگاه کامل ترین سایت خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

زنبیل آنلاین مثل یک ویترین پر زرق و برق است که خرید اینترنتی را برای شما آسان کرده است

ما از روش بالا برای معرفی سایت شما استفاده می کنیم.برای اطلاعات بیشتر با شماره 09144029928 تماس بگیرید.