نرمش هایی برای کمتر کردن غبغب وجلوگیری از افتادگی غبغب

احتمالا یکی از آن لحظات بد و تلخی که با آن مواجه شده‌اید این است که سعی کرده‌اید یک عکس زیبا از خود بگیرید و با مشاهده عکس خودتان تازه متوجه چین و افتادگی غبغب خود می‌شوید. تقریبا هر خانم و آقایی غبغب دارند اما اینکه افتادگی غبغب چقدر تصویر زشتی در گردن و چانه آدم ایجاد می‌کند کاملا به شکل و اندازه افتادگی آن بستگی دارد. غبغب چهره را پیر و افتاده و چاق می‌کند به همین دلیل خیلی‌ها به دنبال روش‌های مختلف برای از بین بردن وکوچک کردن غبغبشان هستند. این هشت نرمش را انجام دهید تا در طول زمان از شلی و افتادگی غبغب جلوگیری کنید.

  1. کف دست راست را روی پیشانی خود بگذارید و به پیشانی خود فشار خیلی کمی وارد کنید. سعی کنید با پیشانی خود به کف دست فشار بیاورید و با کف دست به پیشانی طوری که به صورت همزمان هم فشار دست و پیشانی نیروی همدیگر را خنثی کنند. این کار باعث می‌شود رگهای گردن قدرتمند شوند. در این نرمش سر را باید ثابت نگه‌دارید. به مدت ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید و بعد استراحت کنید و دوباره انجام دهید. این نرمش را مرتبه در روز هر بار ۱۰ حرکت انجام دهید تا از شلی وافتادگی غبغب جلوگیری کنید.
  2. روی یک صندلی یا کاناپه راحت بنشینید. سرتان را به عقب برگردانید طوری که بتوانید مستقیم سقف را ببینید. در حالیکه لب‌ها کاملا بسته است سعی کنید فک خود را به طوری تکان دهید که انگار دارید آدامس می‌جوید. این کار را به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه انجام دهید. ۵ ثانیه استراحت کنید و بعد دوباره انجام دهید. روزانه این نرمش را ۲۰ بار انجام دهید.
  3. این نرمش برای از بین بردن غبغب بسیار موثر و نتیجه بخش است هر چند به نظر خنده دار می‌آید. سرتان را در حالت طبیعی و آرام نگه دارید.دهانتان را تا می‌توانید باز کنید و زبان خود را تا جایی که می‌توانید از دهان خارج کنید و در این حالت به مدت ۱۰ ثانیه صبر کنید و به مدت ۵ ثانیه استراحت کنید و دوباره این کار را انجام دهید. بلافاصله حس مس‌کنید که عضلات گردن و فکتان کشیده می‌شود. این تمرین را روزی ۵ بار انجام دهید.
  4. سرپا و راست بایستید. سرتان را به عقب خم کنید و سقف را ببینید. لبانتان را جمع کنید انگار که می‌خواهید کسی را ببوسید.در این حالت به مدت ۱۰ ثانیه بمانید و بعد برای ۵ ثانیه استراحت کنید. این حرکت را ۵ بار در روز تکرار کنید.
  5. این نرمش برای از بین بردن غبغب شاید کمی عجیب به نظر برسد اما اگر به آن عادت کنید خیلی راحت می توانید انجام دهید. سرپا و پا پشت راست بایستید. سعی کنید لب پایینی خود را تا می‌توانید بالا بیاوریدو به مدت ۵ ثانیه نگه دارید و بعد ۳ ثانیه استراحت کنید. این تمرین را روزی ۱۰ بار انجام دهید تا هیچ وقت غبغبی شل نداشته باشید.
  6. سرپا و یا صاف بنشینید و گردنتان را در حالت آرام و آرامش نگه دارید. به آرامی سرتان را به سمت چپ خم کنید و به آرامی چانه خود را به شانه چپ نزدیک کنید ۵ ثانیه در این حالت بمانید و بعد به حالت مستقیم برگردید و همین کار را با شانه راست خود انجام دهید. برای هر طرف خود ۵ بار این تمرین را در روز انجام دهید.
  7. سرپا با پشت صاف بیاستید و سرتان را به آرامی به صورت دایره‌ای بچرخانید. اول این چرخش دایره‌ای را در سمت چپ انجام دهید و بعد سمت راست. در هرسمت ۲۰ حرکت دایره‌ای انجام دهید و حواستان باشد که عضلات و ماهیچه‌های گردن شما کاملا سفت هستند.
  8. با پشت صاف ایستاده و یا نشسته در آرامش قرار بگیرید وسعی کنید زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانید در این حالت ۱۰ ثانیه صبر کنید و بعد به حالت استراحت قرار بگیرد و دوباره تا ۷ بار این کار را روزانه انجام دهید.

اگر این تمرینات را روزانه انجام دهید تا به مرور متوجه شوید که چقدر در سفت شده غبغب خود تلاش کرده و نتیجه گرفته‌اید. این نرمشها کار سختی نیستند حتی در هنگام تلویزیون تماشا کردن و یا استراحت می‌توانید انجام دهید فقط کافیست یادتان باشد که روزانه نرمشهای سفت شدن و کوچک شدن غبغب را حتما انجام دهید. حوصله داشته باشید و پشتکار تا از این عامل زشتی صورت برای همیشه دور بمانید.

 

منبع : زنجفیل

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است