درمان جوش ، علائم بارداری، زایمان طبيعی ، جلوگیری اورژانسی ، انواع پیتزا ، مجله علمی آموزشی، مشاوره ازدواج ، دارونامه، علائم بیماری ها

آخرین و جدیدترین روش درمان ویتیلیگو ( برص لک و پیس )

کلید واژه ها : درمان ویتیلیگو جدید, درمان ویتیلیگو با لیزر, درمان ویتیلیگو, روش درمان ویتیلیگو, اخرین درمان ویتیلیگو, جدیدترین درمان ویتیلیگو, راه درمان ویتیلیگو, درمان بیماری ویتیلیگو, درمان جدید ویتیلیگو, 

 

 

سوال 11

 

برص چیست ؟ دلایل ایجاد لکه های سفید روی پوست چیست ؟ بیماری ویتیلیگو به چه دلیل ایجاد میشود ؟ آیا بیماری پیسی واگیر دار است ؟ آیا بیماری ویتیلایگو باعث نقص عضو و یا مرگ میشود ؟ و سوالاتی از این دست که ممکن است برای شما مطرح شود .

لطفا هر سوال ، نظر یا خبر جدیدی درباره روش های این بیماری دارید در بخش نظرات با ما و سایرین در میان بگذارید

ویتیلیگو چیست و چرا بوجود میاید ؟

ویتیلیگو (vit-ill-EYE-go) یک اختلال رنگدانه ای است که در آن ملانوسیتها که در واقع رنگدانه های پوست را دارند از بین میروند . و در نتیجه از بین روفتن این رنگدانه ها نقاط سفید رنگی در بخش های مختلف پوست بدن ظاهر میشود/ همین اتفاق ممکن است در بخش غشاء مخاطی و بافت های داخل دهان و بینی و همچنین شبکیه ( لایه داخلی کره چشم ) ظاهر شود . موهایی که در مناطق سفید شده پوست رشد میکنند بیز ممکن است بر اثر بیماری ویتیلیگو سفید شوند . در حال حاضر هنوز دقیقا علت بروز ویتیلیگو مشخص نیست . ولی پزشکان معتقدند شواهد قوی برای مرتبط بودن این بیماری با ژنتیک وجود دارد . ویتیلیگو در واقع نوعی بیماری خود ایمنی است . برخی از پزشکان معتقدند که آفتاب سوختگی و استرس شدید نیز در ابتلا به این بیماری نقش دارد ولی این نظریه هنوز اثبات نشده است .

چه کسانی در خطر ابتلا به بیماری ویتیلیگو قرار دارند ؟

تقریبا نیم تا یک درصد از مردم جهان دچار این بیماری هستند.شروع این بیماری معمولا در اواسط دهه بیست میباشد ولی در تمام دوران زندگی و در هر سنی احتمال ابتلا به بیماری برص وجود دارد . بیماری پیسی در تمام نژادها و زن و مرد دیده میشود ولی این بیماری در افرادی با پوست تیره بیشتر شایع است.

به نظر میرسد بیماری ویتیلیگو با برخی از بیماری های خودایمنی در ارتباط باشد مثل : پرکاری تیروئید (پرکاری غده تیروئید) ، آلوپسی آره آتا و کم خونی ( پایین بودن شدید سطح سلول های قرمز و عدم توانایی در جذب ویتامین b12 ) . دانشمندان هنوز دلایل قطعی برای ارتباط ویتیلیگو با این بیماریها کشف نکرده اند

کودکانی که والدینشان به بیماری برص مبتلا هستند به احتمال زیاد دچار این بیماری میشوند ولی احتمال عدم ابتلای کودکانی که والدین مبتلا دارند هم وجود دارد . همچنین احتمال دارد افرادی که هیچ کدام از والدین و اقوام شخصی آنها به بیماری پیسی مبتلا نیستند نیز به بیماری ویتیلیگو مبتلا شوند .

علائم ابتلا به بیماری برص ( پیسی یا ویتیلیگو )

بارز ترین علائم بیماری ویتیلیگو ٰ سفید شدن بخش هایی از پوست بدن مخصوصا مناطقی که در معرض نور آفتاب هستند ، میباشد . این لکه های سفید روی پوست گاهی بصورت قرینه ایجاد میشوند

آیا لکه های سفید ویتیلیگو بزرگتر میشوند ؟

بیماری ویتیلیگو به هیچ عنوان قابل پیشبینی نبوده و نمیتوان گفت که لکه ها بزرگتر یا کوچکتر خواهند شد و یا امکان دارد نواحی بیشتری از پوست به این بیماری مبتلا شود یا نه

یک بیماری مهم که از اختلال رنگدانه ای ناشی می شود بیماری ویتیلیگو یا برص لک و پیس می باشد که در این بیماری سلولهای ملانوسیت حاوی رنگدانه های پوست (ملانین) هستند، توانایی تولید ملانین را از دست می دهند و لکه های سفید رنگی روی پوست ایجاد می شود که ظهور این لکه ها بخصوص در نژاد ایرانی که تیپ پوستی اغلب افراد جامعه ۳ تا ۴ است ایجاد تفاوت رنگ فاحش کرده به ویژه در نواحی باز و در معرض دید برای بیمار بسیار ناراحت کننده بوده و منشا مشکلات اجتماعی و روانی متعددی است. 

تاکنون تلاشهای زیادی برای دستیابی به یک روش بی خطر و با دوام طولانی انجام گرفته است. استفاده از روش معمول PUVA(پسورالن همراه با اشعه UVA) و استروئید های موضعی از جمله درمانهای معمول این بیماری است که این درمانهای استاندارد موفقیت محدودی داشته است (۶۰% بیماران حدود ۲۵% رپیگمانتاسیون داشته اند.)

از این رو استفاده از روش جراحی پیوند ملانوسیتهای کشت داده شده و یا تکثیر یافته به عنوان یک تکینیک جدید مورد توجه پژوهشگران و پزشکان متخصص پوست دنیا قرار گرفته است. پیوند ملانوسیت شامل هر عمل است که در آن ملانوسیتهای خود فرد از نواحی غیر درگیر بدن به از نواحی درگیر بدن پیوند زده می شود. در چنین شرایطی و با این روش ملانوسیت پیوند شده دوباره تکثیر می شود و تولید ملانین می کند که باعث رپیگمانتاسیون در ناحیه تحت درمان می گردد.

جراحی خط اول درمان در بیماری ویتیلیگو نیست. و این روش در موارد ویتیلیگوی ثابت که در درمان دارویی با شکست مواجه شده و یا مناطق شناخته شده ای که با پاسخ ضعیف همراهند از جمله لبها، ژنیتال، پلک و اندام تحتانی، کاربرد دارد. خوشبختانه پس از انجام موفق این روش در مرکز تحقیقات پوست و سالک این روش برای اولین بار در مرکز تحقیقات پوست و سلول بنیادی دانشگاه تهران راه اندازی شد.

ایران موفق به درمان قطعی بیماری ویلتیگو (لک و پیس) شده است. این روش برای اولین بار در دنیا در ایران توسط پژوهشکده رویان ارائه شده است. محققان ایرانی با جداسازی سلول های ملانوسیت از نواحی سالم پوست و تفکیک انها در آمایشگاه، آن ها را به محل های فاقد رنگدانه تزریق می کنند.

پس از ۲-۳ هفته، رنگدانه سازی در پوست شروع می شود. این در حالی ست که در روش های خارجی برای درمان این بیماری، تزریق از طریق تاول ایجاد شده و ایجاد خراش روی نقاط فاقد رنگدانه و استفاده از اشعه ی ماورای بنفش استفاده می شود که ممکن است منجر به سرطان شود.

به گفته ی دکتر حمید گورایی این روش کاملا بی خطر بوده و رد پیوند آن منتفی است.

حدود ۶۰۰ هزار نفر در ایران به این بیماری مبتلا هستند که ۲۰۰ هزار نفر از آنان به هیچ دارویی پاسخ مناسب نمی دهند.

اما با روش جدید پژوهشگران ایرانی، همه ی بیماران به طور صد در صد معالجه خواهند شد.

هدف اصلی در درمان‌های رایج ویتیلیگو، بهبود وضعیت ظاهری پوست است و روند درمان نیاز به زمان طولانی دارد

که معمولا ۶ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد، انتخاب نوع درمان به تعداد، محل و گستردگی ضایعات بستگی دارد.

استروئید موضعی می‌تواند در برگرداندن رنگ پوست به لکه‌های سفید کمک کند، به خصوص اگر این درمان در مراحل اولیه بیماری شروع شود. درمان باید حداقل تا ۳ ماه ادامه یابد تا بهبود قابل ملاحظه ایجاد شود.

با وجود آن که استفاده از لیزر و نور درمانی (فتوتراپی) می‌تواند عوارضی را برای شخص به همراه داشته باشد

(بخصوص برروی پوست نواحی سالم)، در مواردی که بیماری شکل گسترده‌ای دارد، انتخاب دیگری برای درمان لکه‌های پوستی باقی‌ نمی‌ماند.

یک روش دیگر در موارد مقاوم به درمان عبارت است از بی‌رنگ کردن باقیمانده پوست بدن تا با لکه‌های سفید همرنگ شود.

این روش درمانی برای بیمارانی که حداقل ۵۰% پوست آنها گرفتار است، توصیه می‌شود.

به علاوه روش‌های دیگری هم به صورت موقت می‌توانند در این بیماران مؤثر باشند مانند استفاده از پوشاننده‌های پوست با مواد آرایشی یا خالکوبی کردن منطقه درگیر تا همرنگ پوست شود.

***********

در زیر غذاهای پیشنهادی و مواد غذایی که باید محدود شدند ذکر شده است:
مواد غذایی که باید مصرف شوند:

غلات: غلات کامل، ارزن، حریره جو، جوی دو سر، برنج و پاستا (غلات فرآوری شده توصیه نمی شوند).

نان ها: فقط نان سبوس دار…….

میوه ها: زغال اخته (البته در این باره اختلاف نظر وجود دارد)، گلابی، گیلاس، موز، آناناس، سیب، انبه، زردآلو، انگور.

سبزی جات: گوجه فرنگی، چغندر، هویج، سیب زمینی، خیار، کدو، کدو حلوایی، اسفناج، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، سیر، لوبیا، قارچ، پیاز، لوبیای فرانسوی، فلفل قرمز، شنبلیله، شلغم، جعفری، زیره سیاه، فرآورده های سویا، عدس و لپه ها.

نوشیدنی ها: چای کم رنگ بدون قند، ۶ تا ۷ لیوان آب در روز، عسل همراه با چای سبز با طعم نعنا، آب میوه.

آجیل و خشکبار: مغزهای گردو، بادام، پسته، خرمای سیاه، انجیر و زردآلو.

روغن ها: روغن زیتون و سایر روغن های گیاهی.

سایر موارد: تخمه کدو تنبل، لوبیا، گوشت فقط به صورت آب پز، شکر زرد.

* مقدار زیادی زنجبیل و زردچوبه در غذاها استفاده کنید.

* بهتر است که برنامه غذایی خیلی کم نمک داشته باشید.

* از تابش آفتاب در صبح زود بهره مند شوید تا اشعه ی مفید آن را دریافت کنید.

مکمل ها: دانشمندان پی برده اند که بسیاری از افراد مبتلا به ویتیلیگو دچار کمبود فولیک اسید، ویتامین B12، ویتامین C، پانتنوئیک اسید(B5)، مس و روی هستند.

ویتامین B12 و فولیک اسید باید با هم مصرف شوند.
آن چه نباید مصرف شود:

– چربی ها، ادویه ها و نمک زیاد

– نان و آرد سفید، غذاهای دودی یا سرخ شده، شکلات، چای پُررنگ، کره و مارگارین، الکل، قهوه، بستنی، خردل، تمبر هندی، نوشیدنی های مزه دار شده.

– ماهی و غذاهای دریایی(در افراد مختلف فرق می کند)

– خیار شور

پیشنهاد میشود بخوانید

نظر یا سوال شما چیست ؟

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمیشود و محرمانه است

277 نظر
 1. میلاد ۷۵۱۳ گفته

  باسلام خدمت شما دوستان عزیز من امروز به صورت اتفاقی وارد سایت شدم و خیلی از نظرات رو خوندم که دوستان در مورد گروه تلگرام یا سوالاتی داشتن که کسی بهشون جواب نداده منم خودم ۵ سال ویتیلیگو داشتم ولی خوشبختانه درمان شدم درمورد گروه تلگرام توی اینترنت اول سرچ کنید انجمن ویتیلیگو ایران بعد از ثبت نام در انجمن با هزارن نفر ایرانی که ویتیلیگو دارن آشنا میشید و میتونید سوال هاتون رو بپرسید و بعدهم مدیر انجمن به اسم آقا سامان یه گروه تلگرام دارن که همه اعضای ویتیلیگو اونجا عضو هستن درمورد درمان خودم هم اگه سوالی داشتین در قسمت پاسخ به ایمیلم بفرستید من جوابگو هستم امیدوارم کمکی کرده باشم یا حق.

  1. ا اسکندر گفته

   میشه من رو هم راهنمایی کنید
   همسرم به این بیماری دچار شده و من بسیار ناراحتم

 2. abdollah گفته

  سلام من ۶سال است به بیماری ویتیلیگو دچار شدم.باید از چه داروی استفاده کنم.ممنون

 3. زیبا گفته

  من مدتی است که روی بازوهام لک های سفید رنگی ظاهر شده.خواهش میکنم کمکم کنید خیلی ناراحتم

 4. وحید گفته

  سلام جناب محمودی اگه میشه دکترتون رو به ما هم معرفی کنین تا مراجعه کنیم

 5. محمد گفته

  سلام اقا یا خانم محمودی خواهش میکنم دارو هایی که پزشک شما واستون تجویز کردو برامون بزارید ممنون

 6. محمودی گفته

  سلام دوستان …زمانی که من دچار بیماری برص شدم با تمام انرژی به جنگ این بیماری رفتم .اولین کار رجوع کردم به مفاتیح الجنان مختصر ولی مفید برای مبارزه با این بیماری از نظر روحی و توکل به خداوند کاری گفته شده بود انجام دادم و امید به خودم دادم .وبعد به پزشک مراجعه کردم و داروهای خارجی بسیار گران برای من تجویز شد وبعد از مصرف در طول دوره جوابی نگرفتم ودکتر متخصص روی دفترچه بیمه نوشت تا آخر عمر باید با این بیماری کنار بیایی ..بخاطر این حرف نا امید ازهر دکتر دیگر به دکتر متخصص مراجعه نکردم. وبعد از چند مدت به پیشنهاد دوستان به یکی از حکیمان طب سنتی مراجعه کردم و با تجویز چند دارو گیاهی و حجامت یا اهدای خون به مدت یکسال و پرهیز از چند خوراکی سلامت خود را بدست آوردم ..بعد از گذشت 6 سال از دوره مصرف داروهای طب سنتی دیگر خبری از آن بیماری در بدنم نیست…من که در طول دوره از اهدای خون استفاده کردم بطور مرتب هر جهار ماه یکبار به مراکز اهدای خون مراجعه میکنم ..واز خدای خود سپاس گذارم که همچنین بندگانی آفریده است …..با تشکر از مدیریت سایت

  1. آ گفته

   سلام میشه ب منم کمک کنید ؟ من مادرم دچار برص هست رفتید پیش کی که درمانتون کرد؟

  2. امیر گفته

   سلام.امکانش هست توضیح بیشتری بفرمایید که چه داروهای گیاهی مصرف کردید یا تلفن دکترتون رو بدید

  3. حمید گفته

   سلام خانم یا آقای محمودی میشه لطف کنید شماره تماس و آدرس دکتر طب سنتی رو برام بفرستید منم دو روز متوجه این بیماری شدم و کلا بهم ریختم تو رو خدا به خاطر خدا جوابم رو بدین ممنون

 7. شیرزاد گفته

  سلام من23 سالمه و از دوران راهنمایی به این تغییر رنگ دچار شدم وتا حالا هم درمان نشدم تا این که خودم اونقدر پیگیرش شدم که علتش چیه تا درمان شوم که شکر خدا با این روش های که به دست اودم در حال بازگشت دانه های رنگی پوستم هستم من این تجربیات را در اختیارتان مگزارم تا با همت خداوند وبعد خودتان قطعا نتیجه میگیرید.1ابجو بخورید2به هیچ عنوان بدن را مقابل نور خورشید نبرید تا ساعت هشت صبح اشکال نداره چون ملایم است2گوشت گاو یا گوساله با چغندر بخورید3مصرف قرص جدید خیلی عالی امریکایی xeljanz که سیستم ایمنی رو برای رنگ سازی پوست عالی بالا میبره وموجب تولید رنگ دانه ها میشود قطعا.همه راهای درمان هم رفتم نه این که نرفته باشم که خودم اینا رو چرتی بگم.. تو اینترنت سرچ کنید اینا رو.یاحق

 8. آرتان گفته

  سلام.اولا باید استرس نداشته باشید دوما منم ده سال هر جفت پاهام وپشت بدنم ویتیلگو داشت دکتر پوست نمونده که نرم دکتر واقعی خودتتون هستید من به یه دکتر نظام پزشک رفتم خدا همیشه پشت پناهش باشه برام یه فرمول درمانی نوشت گفته بود بزن رولکه یه دیقه بذار بمونه اما من اینکارو نکردم اون دارو ترکیبی رو زدم نشستم جلوی آفتاب هروقت که احساس کردید داره میسوزه باپنبه محکم تمیز کنید سه ماه ادامه بدید خوب میشین چون مطمعنم منکه پشتم خوب شده یه ذره تو پای راستم مونده اونم داره خوب میشه توکل برخدا

 9. زیبا گفته

  لطفاً اگه گروهی هست لینگشو بزارین ..

  1. مسئول سايت گفته

   سلام ..یکی از دوستان ظاهرا گروه راه انداخته بودن که استقبال نشد و جمع کردن

 10. زیبا گفته

  سلام.پسر منم ده ساله که درگیر این بیماریه از هر روش که بگین استفاده کردم ولی چندان تاثیر نداشت تنها راهش اینه که سفید کنین ..

 11. عقیل گفته

  کانال یا گروهی اگه هست منم ادد کنید

 12. عقیل گفته

  سلام لطفا منو ادد کنید

 13. مهرنوش گفته

  لطفا اگر کانالی در مورد بیماری برص دارید بنده را اد کنید

 14. مهرنوش گفته

  لطفا اگر کانالی در مورد بیماری برق دارید بنده را اد کنید

 15. وحید گفته

  سلام به همه دوستان یه خانم دکتر هست تو اصفهانه یه پماد داره که خیلی خوبه
  من خودم از یکی از آشنا ها گرفتم برای دور چشم ، زدم کامل خوب شد ولی باید همیشه بزنید فقط موردی که هست گردن به بالا و زانو و ارنج به پایین جواب میده
  شماره ش رو میزارم زنگ بزنید واستون میفرسته
  ************حذف شد ************

  1. Narsiz گفته

   اقاوحید سلام بی زحمت ادرسش را به منم بدید با اسم وفامیل دکتر ممنون .یک دنیا سپاس

  2. ا اسکندر گفته

   میشه بازم شماره دکترو بذارین؟؟؟

 16. Alireza گفته

  یه گروه تو تلگرام بزنید

 17. M.S گفته

  اگه میشه منم ادد کنید.
  یا لینک گروهی راجع همین بیماری برامون بزارید.
  از لحاظ روحی به شدت داغانم.
  خواهش میکنم کمکم کنید

 18. یسنا گفته

  میشه منو ادکنید

 19. محمد رضا گفته

  سلام به همه دوستان
  من مدت 5 ماه هست که روی دوتا از انگشت هام ویتیلیگو ظاهر شده که این مدت مدام تحت نظر پزشک متخصص پوست بودم فعلا نزاشتم زیاد پیشروی کنه اما دوهفته پیش با مشورت از طریق یکی از پزشکان مقیم خارج از کشور دستور مصرف آمپول دگزامتازون رو گرفتم که شیوه مصرف به این صورت بود : هرماه سه شب پشت سر هم آمپول دگزامتازون رو زیر پوست تزریق کردم دقیقا محل سفیدی پوست را مثل دوخت دورش رو دوخت کردم که هر انگشتم 8 بار در شب تزریق شد . البته ناگفته نماند که بدلیل درد شدید آمپولهای زیر پوستی از شب دوم قبل از تزریق دگزا با آمپول لیدوکایین سر کردم بعد دگزا ها رو تزریق کردم( لیدوکایین رو داخل دگزا با هم استفاده نکنید قبلش لیدوکایین زدم که انگشتم بی حس بشه چند دقیقه بعدش دگزا رو تزریق کردم ) . این عمل باعث شد که رنگ سفید پوست تقریبا به سرخ تبدیل شده و امیدوارم بعد از تزریقهای بعدی رنگ طبیعی پوست برگرده . مراجعه بعدی به پزشک یه پماد به نام Daivobet تجویز کرده که چند روزه دارم مصرف میکنم حالا بد نیست شما هم یه مشورت با پزشکتون بکنین شاید موثر بود شما هم استفاده کنید . و در پایان از دوستان خواهش دارم اگه اطلاعاتی در این مورد دارن همین جا به اشترک بزارن که همگی استفاده کنن دیگه چه معنی داره جدا به ایمل پیام بدیم خب اطلاعاتی دارین اینجا بزارین . به امید بهبودی هر چی سریعتر واسه همگی دوستان

 20. جابر گفته

  سلام لطفا منم ادکنین ممنون میشم

 21. نادیا گفته

  لطفا منم راهنمایی فرمایید ممنون

 22. محمد گفته

  سلام به همه دوستانی که با این درد یا بگم با این مشکل دستو پنجه نرم میکن واینکه همگی فقط میتونیم خودمونو درک کنیم من الان حدود 10ساله که به این این مشکل روبه رو هستم ولی زیاد پیگیری نکردم که دنبالش برم ولی الان یه مدت هست که لکه های سفید رسیده به صورتم ولی این بیماری براین من خیلی کم پیشرفت داشته که حدود10%بدنمو در بر گرفته ولی الان واقعا دیگه برام شده یه مشکل بزرگ که واقعا برام غیر قابل تحمل شده چند بار رفتم متخصص پوست ولی هنوز به جایی نرسیدم از دوستانی که به این مشکل روبه رو هستن و در تهران زندگی میکنن خواهش میکنم اونا توی دانشکده بهداشت تهران مثل اینکه یه کارایی کردن خواهش میکنم کسایی که این بیماریو دارن اونجا پیگیری کنن و اگه به نتیجه رسدن خواهشا بیان برای نفراتی که این بیماریو دارن اصلاع رسانی کنن که همه به این بیماری خاتمه بدیم من شنیدم که با عمل جراحی توی این نواحی لکه ها که از جای سالم میتونن بردارن وبه جایی لکه دار تزریق کنن احتمال درست شدنش هست وامکان داره به بهبودی برسه خواهشا اگه کسی متوجه چیزی شد اطلاع بده ممنون از همگی که ما فقط میتونیم خودمونو درک کنیم ممنونم

 23. پیمان گفته

  سلام لطفا بنده رو اد کنید ممنون میشم

 24. sameer گفته

  Salam Dear all
  سلام دوستان
  اگر کسی می خواهد که از مرض برص نجات یابد صرف برای من چند قطعه از تصاویر تخم غازیاغی یا ادرس مرکز فروش غازیاغی را بگوید بدون شک من برایش فورمول درمان صد در صدی را برایش میگم.

  1. وحید گفته

   سلام Sanders
   خوبی من میتونم گیاه غاز یاقی و تخم غازیاقی رو گیر بیارم چطور میتونم باهات در تماس باشم

 25. سمیر گفته

  سلام دوستان ورجاوند
  اگر می خواهید که مرض برص یا پیسی خود و دیگران را درمان نماید با من ا ز طریق ایمیل ادرس تماس بگیرید من یک فورمول از یک طبیب که از اهل پاکستان بود و به صد ها فردی مبتلا به مرض برص را درمان کرده بود و مدعی بود که صد در صد و درمان قطعی پیسی نزد وی است و در حقیقت به هزار ها فرد مبتلا به برص رانیز درمان کرده بود بنده بعداز سه سال زحمات و کوشش توانستم که فورمول را از ان طبیب یاد بگیرم فورمول خیلی ساده است و در ان از گیاه معروف ایران یعنی غازیاغی استفاده می شود بنا اگر کسی می خواهد که نحوه و طریقه درمان را برایش بگویم به من ایمیل نماید و یقین داشته باشد این فورمول قطعی است

  1. محمد گفته

   سلام بیزحمت به این ایمیل جواب دهید

  2. فرنگیس حمیدی گفته

   با سلام تشکر می کنم اگر راه درمان را به من هم یاد بدهید با سپاس

  3. غفار گفته

   سلام ممنون میشم فورمول رو برای بنده هم بفرستید با تشکر فراوان

  4. فاطمه گفته

   سلام اگ میشه شماره تماسی بدید باهاتون تماس بگیرم زنداییم این لکه ها رو داره میخواد درمانش کنه این دارو رو حتما میخواد.مرسی

  5. سمیه گفته

   سلام
   لطفا راه درمان رو برای من هم ایمیل کنید.
   ممنونم

  6. محمد گفته

   سلام لطفا اگه امکان داره فرمول روهم برا من بفرستید اگه امکان داره

  7. سالومه گفته

   سلام میشه فرمولشو بگید

  8. Shekofe گفته

   سلام لطفا روش درمان واسم بفرستید

  9. یسنا گفته

   سلام .میشه منوراهنمایی کنیدجهت درمان پیسی .من چند سال درگیراین بیماری ام که ازنظر روحی هم منو اذیت میکنه متشکرم

  10. تارا گفته

   سلام بیزحمت فورمول رو برای من هم بفرستین ممنون میشم

  11. M.S گفته

   سلام.
   یه مدتیه به این بیماری دچار شده ام. الانم به صورتم رسیده.
   خواهشن راهنماییم کنید.

  12. محمد گفته

   سلام دوست عزیز
   ممنون میشم این فرمول و نحوه درمان رو در اختیار بنده قراردهید
   ضمناً گیاه غازیاقی را دارم اما بذر آن در دسترس نمی باشد

  13. ali گفته

   سلام دوستان .خواهشا به من هم کمک کنید من هم این بیماری را دارم هنوز نتوانستم جلو پیشرفتش را بگیرم .

  14. ali گفته

   سلام .لطفا فرمولش را بفرستید .

  15. Sara گفته

   سلام لطفا این روش درمانتون رو بگین

  16. حمید گفته

   با سلام خدمت شما تو رو به خدا قسم میدم فرمول درمان برص رو برام بفرستید خدا خیرتان بده منتظرم

  17. مهلا گفته

   چطور میتونیم با شما در تماس باشیم ؟؟خوب ی شماره یا ایمیل بزارید حداقل یا آیدی تلگرام !!

 26. محمد جواد گفته

  سلام بر دوستان
  ماهم اد کنید
  این بیماری روز به روز داره بیشتر میشه
  تقربیان30/درصد بدنما گرفته.?
  خوشبختانه هنوزبه صورتم نرسید.
  تا الان حدود یک میلون انواع قرص ودارو وشامپو مصرف کردم بی نتیجه بود.
  درگیری های فکری ورحی بیماری از یک طرف
  هزینه های درمانم از طرف دیگه کمره آدمو خورد مینکه.
  جدیدآن تصمیم گرفتم نمیدونم این تصمیم من دورسته یانه،
  برم یکی از کلیه هامو بفروشم پولش رو خرج ادامه درمان این بیماری کنم?

  1. سمیر گفته

   سلام محمد جواد جان
   اگر می خواهید که برای همیشه و دایم از این مرض برص رهایی یابید با من بوسیله ایمیل تماس بگیرید من یقینا درمان قطعی و صد درصدی این مرض را برایتان می گویم

 27. یحیی گفته

  ممنون میشم منو اد کنید تشکر

  1. atena گفته

   سلام منم برص دارم میشه فرمولشو ب منم بدید

 28. آرش خوانساری گفته

  چندسال گذشته ناراحتی روحی واسترس خیلی زیادی داشتم وهیچ نوع معالجه ای هم روش اثری نداره امیدوارم مداوای سریع وآسان وارزانی براش پیدابشه چون متاسفانه خصوصا به دلیل استرس وگرفتاریهای روحی این بیماری خیلی داره توی جامعه زیاد میشه خصوصا دختران وپسران جوان زیادی دچارش شدند که خیلی براشون آزار دهنده است..سپاس

 29. آرش خوانساری گفته

  درودبرشما من یکبار درسن 13 سالگی در ناحیه صورت وپشت چشمهابه صورت لکه دچار این بیماری شدم . اون موقع یه پزشک متخصص به نام دکتر ذوفن در اصفهان یه داروی ترکیبی بهم داد که روزی دوبار میمالیدم وبعد نیم ساعت میرفتم توی افتاب وبعد از حدود دو هفته کلا علائمش از بین رفت وفقط یه نقطه کوچیک روی پام که فراموش کردم دارو بمالم باقی موند ولی دوباره چندسال پیش بعد از حدود سی سال برگشت والان خیلی گسترده صورت ودستها وبقیه بدنم بصورت لکه ای رافراگرفته ومعالجه های مختلف هم اثری نداشت .. مطمئنا استرس وناراحتی روحی در تشدید اون تاثیر مستقیم داره چون من طی چن

 30. سعیده گفته

  سلام منم ۵ ساله مبتلا شدم …خیلی خیلی بیماری بدی هست … اگه کانالی چیزی هست لطفا منم اد کنید….. به امید شفای تمامی بیماران…..

 31. مهشید گفته

  سلام.میشه لطفا من رو هم اد کنید. من چهار ساله که به این بیماری گرفتارم.

 32. زهرا گفته

  سلام میشه منم ادد کنیین

 33. رها گفته

  سلام میشه منم اد کنید من خیلی وقته ب این بیماری مبتلا هستم

 34. Mahdisayyadi گفته

  سلام منم هم اد کنید منم به این بیماری مبتلا شدم ممنون
  مهدی صیادی ۳۴

  1. الهام گفته

   سلام منم حدود بیست ساله مبتلا هستم اولش کم بود اما بعدها سراسترس کنکور و مشکلاتم رشد کرده بیشتر از نصف بدنم سفیده. غزیاغی هم ال استفاده کردم اما بعدش تاثیر نداشت از خیلی داروها و روشهای درمان کمک گرفتم ولی این بیماری تا همیشه تو وجودومن هست باید باهاش کناربیایم یهترین شکلش اینه که همه بدنمون یکدست سفید بشه
   به امید راه درمان قطعی دوستان زیاد روش هزینه نکنید فقط استفاده از گرمیجات رو زیاد کنید در حد امکان هیچ غذای سرد مزاجی استفاده نکنید

 35. mostafa گفته

  سلام اگر دستورات استاد خیر اندیش رو انجام بدید مطمئن باشید ک نتیجه میگیرید ،، ولی ۶ ماه تا یک سال زمان میبره ک خوب بشید ،، لبنیات و ماهی و مرغ و تخم مرغ و عدس رو کاملا از سیستم غذایی حذف کنید ،، انجام بدید حتما نتیجه میگیرید

  1. t گفته

   سلام.میشه این استادی که گفتین رو کامل معرفی کنین که بشه از نظراتشون کامل استفاده کرد.یا اینکه دستوراتشون رو کامل خودتون بگین.ممنون میشم.

 36. عسکری گفته

  سلام.من سی سالمه و تازه دو ماهیه مبتلا شدم.نکته ای که باید بگم اینه که من قبل از ایجاد لکه ها،در محل لکا متوجه جراحتی میشدم که نمیدونستم به چه دلیل به وجود اومده.بعد جاش سفید میشد ولی زخم های معمولی که از دلیلشون خبر دادم جاشون سفید نمیشن.امیدوارم هیچکس مبتلا نشه.بد دردیه.

 37. bahar گفته

  دوستان اگر گروه تلگرامی از بیماران ویتیلیگو دارید آدرس لینک بزارید برای استفاده از تجربیات و آگاهی از جدیدترین متد درمان اگر ندارید ما یک گروه تشکیل دادید عضو بشید

  1. mossi گفته

   سلام…ممکنه من رو نیز عضو کنید….لینک گروه رو بدین لطفا….ایدی تلگرام من..

  2. یزدان گفته

   سلام میشه لطف کنید منم اد کنید

  3. مسافر گفته

   سلام میشه من رو هم اد کنید ویا لینک را برایم ارسال کنین ممنونم

  4. محمد گفته

   منم اد کنید من خودمم دکتر رفتم اللن مدتیه تاثیر دارو هارو میبینم میتونم کمک هم کنم

  5. نگار گفته

   کسی هست از روش سلول درمانی درمان شده باشه.تورو خدا اگه جایی و رو میشناسید معرفی کنید

  6. خلیل گفته

   لینکشو میزاشتی؟؟

  7. t گفته

   سلام.لطفا لینک کروه رو به من هم میدنین که عضو شم.با تشکر

 38. مجتبی گفته

  سلام ولاهرکس یه نظری میده آخه چرابرای همچین بیماریه ساده ای که فقط رنگدانه هست درمان قطعی وجودنداره این همه ادعاتکنولوژی دارن توسال۲۰۱۷ داره غورم خوردمیشه دارم نابودمیشم میگن یک دکترافغانستان هست درمان میکنه میخوام برم اونجاشایدراست بگن خوب شم خداخودت همه روشفابده

 39. علی گفته

  بچه ها خوب به حرف های من گوش کنید چون من خودم یه پا دکتر شدم تو این راه چندین عامل هستن که توی این بیماری خیلی خیلی مهم هستن
  ۱ آفتاب عامل اصلی این بیماری به هیچ وجه نرید جلو آفتاب
  ۲ استرس استرس استرس ( هر چقدر فکر کنی بدتر میشی پس عزیز من فکر نکن
  ۳ ماهی . ماست . ترشی . دوغ . نخورید
  ۴ و تنها دکتری که می تونه کمکتون کنه خودتون هستید پس فکر نکنید

 40. حمید گفته

  من دارم به دکتر مراجعه میکنم و جوابم گرفتم این ایمیلمه ******* و اینم شمارمه ********** .مسئول سایت اگه شماره و ایمیلمو ف ی ل ت ر کردن میتونید دکتر محمد تقی نوربالا تفتی رو تو گوگل سرج کنید یا به خودم ایمیل بفرسید من هنوز خوب نشدم اما نتیجه گرفتم معطل نکنید به هیچ وجه… به امید خدا

 41. محمدرضا گفته

  سلام خدمت داداشا و ابجیای،گلم منم دچارشم ۳ساله زیر چونه ام پیس،شده.متخصص رفتم کلی دارویکم رنگش بهترشده و مابینش ریش مشکی هم درمیاد.بهبودی درهرشخص،متفاوته.مزاجتون روبشناسید سردی نخورید ماست ترشی دوغ خابتون تنظیم کنید استرس نداشته باشید صبورباشیدخدابزرگه اگه کمتراز۳ماهه پیسی بهتر و زودتر نتیجه میگیرید.حجامت عام کنید حجامت کبد انجام بدید خودمم انجام دادم تاثیرش خوبه.قطره متوکسالن و پماد پروتوپیک استفاده کردم نتیجه داد ولی نه صددرصدضدافتاب استفاده کنید.منم شنیدم دکتر نوربالا یزد درمان میکنه.صادق عطار هم قم هست ولی دکتر نیست طب،سنتی،هستش.سرچ بزنید پیداشون میکنید.امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.خداهمه مریضاروشفابده همنوعان خودمم هرچه زودتر بهبودی پیداکنیم.التماس دعا.

 42. امید گفته

  با سلام
  به گفته ای در کردستان بیشتر مبتلایان به این بیماری با طب سنتی درمان میشوند ناگفته نماند ۴۰ درصد گیاهان دارویی در منطقه کردستان است . گیاهی محلی بنام چقچقه در دنیا فقط در کردستان میروید اخیرا کشف شده اینگیاه بسیار تلخ داروی انواع سرطان تشخیص داده شده.
  بهترین پزشکان طب سنتی کردستان نوادگان مرحوم شیخ عثمان هستند که‌ قبل از انقلاب در خاورمیانه بسیار معروف و یک دانشمند در اکثر علوم بوده ، آدرسشان نزدیکی‌های سروآباد میباشد خواستم راهنمایی کرده باشم توکل به خدا ، شفا را از خدا بخواهیم .

 43. مجتبی مکی گفته

  سلام من ۳۰سالم هست دوماه گرفتاری بیماری شدم خداکمکم کنه

 44. دكتر نادري متخصص پوست و زيبايي گفته

  با سلام خدمت همه دوستان
  مشکلات پوستی یکی از ناراحت کننده ترین مشکل بیماران هست که بخصوص در خانم ها بیشتر هم مشکل ساز میشه .
  یه نکته ای که کسی بهش اشاره نکرد رو عرض میکنم امیدوارم کسانی این نوشته من رو ببینن و حتی یک نفر هم آگاه بشه برام من کافیه
  دوستان این بیماری به هیچ عنوان مسری نیست !!! لطفا با دوری از مبتلایان و خودداری از دست دادن یا روبوسی یا هرگونه تماس پوستی با مبتلایان ، درد این عزیزان رو بیشتر نکنید .

  ناراحتی و نگرانی ، مهم ترین عامل بیشتر ذو وخیم تر شدن این مشکل هست پس تا میتونید خونسردی خودتون رو حذف کنید و از افسردگی و نگرانی پرهیز کنید که باعث پیشرفت بیماری میشه .
  تا کنون هیچ درمان قطعی برای این بیماری یافت نشده ولی این به این معنی نیست که فردا هم یافت نخواهد شد . امیدخودتون رو از دست ندید و گول افراد سود جو رو هم نخورید . این دوستانی که میگن با من تماس بگیر همشون کلاهبردارن . هیچ دارویی در هیچ کجای دنیا فعلا برای درمان قطعی موجود نیست

 45. مهرسا گفته

  سلام اقا نیما مرسی ولی من هرجایی که فکرشو کنید رفتم همه جا ….دیگ دارم دیونه میشم هیچ امیدیم بهش ندارم دوسم دارم زود بمیرم خلاص شم ……?

 46. مهرسا گفته

  چرا کسی جواب نمیده ترو خدا کمک کنید من دیگه نمیتونم میخوام خب شم من ی بچم ارزو زیادی دارم بخاطر این بیماری کلی ناامیدم.خواهشن کمک کنید ادرس چیزی دارید بدهید ??

  1. نیما گفته

   سلام مهرسا جان
   متاسفانه برای این بیماری دارو و درمان قطعی وجود نداره.ولی بازم برای اینکه مطمئن بشی به جندتا دکتر متخصص پوست توی شهر خودتون مراجعه کن.انشالا که جواب بگیری

  2. مهرسا گفته

   همه جارو رفتم دیگ دارم دیونه میشم هد جایی که تونستمو رفتم دیگ مغزم کار نمیکنه حاضرم بمیرم هرچه زود تر

  3. مهرسا گفته

   سلام اقا نیما مرسی ولی من همه جارو رفتم هیچ امیدی دیگ ندارم دوس دارمم زود تر بمیرم خلاص شم ? اگ کسی تونسته درمان شه کمک کنه

 47. مهرسا گفته

  ایمیل کسی که میگفت از امریکا دارو داره بدید دیگه بخدا ثواب داره ??

 48. Helisa گفته

  اول برای همه ی بیماران آرزویه بهبودی و شفاعت دارم
  منهم ۱۶سالی هست که درگیر این بیماری هستم و دکتر های متخصص زیادی رو در شهر های مختلف رفتم و همه پماد موضعی شرکتی یا ساختگی داروخانه و قرص های ویتامینی و قرص های ضد اضطراب و استرس تجویز کردن اما اخرین دکتری که رفتم با اینکه عمومی بود من را در این ۱۶سال متوجه عامل بیماری کرد (هرچند درمان نشدم چون این عوامل در بدنم همچنان باقی ست )
  چند فاکتور برای تشخیص عامل رو به من معرفی کرد :کم کاری غده تیرویید ،کمبود شدید ویتامین d3(ویتامین دی سه )،کبد چرب و در نهایت استرس .
  برای تشخیص این سه فاکتور از طریق ازمایش خون هست و استرس رو که اولین عامل هر بیماری عنوان می کنن
  حداقل اگر این بیماری بهبود نیافت اون عوامل رو رفع کنین تا دچار بیماری های بدتر از اون نشیم

 49. رحمان گفته

  سلام متاسفانه مسئول سایت ایمیل من نزاشتن خدمت دوستان عزیز این دارو درامریکا فروش داره وقیمتش بالانیست ولی متاسفانه به ایران به راحتی ارسال نمیشه دوتا پودر ده گرمی که داخل ۴۰۰میلی لیتراب مقطر مخلوط میشه وبایدرونواحی که رنگش ازدست داده اسپری بشه مدت درمان رو کاشف این داروبین سه تاشش ماه اعلام کرده البته بایدبه خاطراثرمطلوب دارو نواحی پوست درمعرض نورخورشیدقراربگیره اگه مسئول سایت تمایل داشت ایمیل من دراختیاردوستان قراربده تا من اطلاعات لازم واسشون بزارم

  1. مهرسا گفته

   ترو خدا بدید بخدا دعاتون میکنم من ی بچه ی ۱۴ سالم در اثر این بیماری کلی افسردگی گرفتم که چه جوری خب میشه اگ خوب نشم چی ترو خدا کمک کنید ?

  2. حمید گفته

   شما رو به خدا آقا رحمان شماره تماس بذارین بتونیم باهاتون تماس بگیریم چون واقعا به اون دارو نیاز دارم

 50. Yousef گفته

  سلام خسته نباشی خاهر ادرس دکترمخاستم

 51. مرضیه گفته

  بعضی ازدوستان که ادعامیکنن که قصدکمک دارن .چراواضع وروشن اسم دکتروداروهایی روکه استفاده کردن نمیگن .اینقدربااحساسات بقیه بازی نکنین لطفا.

 52. رضا گفته

  سلام برید این سایت عکس بهبود یافتگان هست همراه درمانش
  http://www.baras.ir/forum/thread-233-page-6.html

 53. مهدی باقری گفته

  با سلام خواهشن شماره تلفن خانم دگتر و مرکز تحقیقات پوست دانشگاه تهران رادر اختیار بنده قرار دهید تا درمان خود را پیگیری نمایم
  با تشکر ********

 54. مسعود سالار گفته

  اول برید تو انجمن ثبت نام کنید
  http://www.baras.irانجمن ویتلیگو عالیه بدون هزینه ای دی خودم مسعود سالار

  براي مطرح كردن سوال جهت مشاوره درماني موارد زير دقيق و كامل به آدرس ايميل *********** ارسال شود :

  1- ابتدا از طريق سايت http://www.tabaye.ir/ مزاج كلي خودتون رو مشخص كنيد.
  ** اگر به مزاج مشخص شده از سایت طبایع تردید داشتید عکس تمام قد از جلو و نیم رخ ارسال کنید. با لباس مناسب و از پا تا گردن کافی است

  2- ارثي بودن يا نبودن بيماري خودتون رو ذكر كنيد.در صورت مورثي بودن نسبت را اعلام كنيد مثلا : عموي پدرم

  3- قد ، وزن ، سن ، وضعيت تاهل و منطقه آب و هوايي كه در آن ساكن هستيد رو ذكر كنيد.

  4- زمان و نحوه پيدايش لك ها و محل لك ها رو دقيق با مقدار وسعت ضايعه ذكر كنيد.

  5- دقيقا اعلام كنيد كه اولين لك در كدوم قسمت از بدنتون بوجود اومد؟مثلا : روي دست چپ انگشت شصت نزديك به ناخن

  6- تصوير آزمايش عمومي خون (CBC ) كه جديد باشه را ارسال كنيد.

  7- تصاوير واضح از لك ها رو ارسال كنيد به گونه اي كه عضو مبتلا مشخص باشه.

  8- چنانچه در پي مشكلات روحي يا رواني و استرس به اين بيماري مبتلا شديد اعلام كنيد.

  9- اگر مبتلا به بيماري ديگه اي هستيد و داروي خاصي مصرف ميكنيد اعلام كنيد.

  10- نام کاربری تون در انجمن و در صورت تمایل شغل و تحصیلاتتون رو ذکر کنید.

 55. مصطفی گفته

  سلام، بچه‌ها من الان 35 سالمه، مطمئناً کمتر کسی به اندازه من تو این راه اذیت شده و پول خرج کرده. لطفاً پول به هیچ دارویی ندید و دل خوش نکنید. مال من تو صورت و گردنم بود و هست. روشی که الان اینا بهش رسیدن رو 14 سال پیش آقای دکتر امامی تو بیمارستان ساسان بلوار کشاورز برا من جراحی کرد و 90 درصدش ازبین رفت جز ناحیه منحنی بین چونه و گردن که واقعا هم راهی نداشت. ازش ممنونم. همگی موفق باشید.

 56. Arman گفته

  سلام منم مبتلا ویتیلگو هستم . دکتر رفتم این دارو ها رو برام نوشت بنظرم داره بهتر میشه ginkgo biloba + moduproc 0.1 % + clobetusol 60% ایشالا هممون خوب میشیم :)

 57. کوشا گفته

  سلام به هم وطنان عزیز چند سالی است که دخترم به این بیماری مبتلا شده پس از بردن پیش پزشکها ی زیاد و بی نتیجه بودن دوره درمان از خردادماه امسال با نوبت گرفتن از پژوهشکده رویان تهران و انجام معاینه و تکمیل پرسش نامه پزشک معالج سه دوره درمان را در نظر گرفت که الآن ما درمرحله اول قرار داریم به لطف خداوند پوست شروع به خال زدن و رنگ پوست خودش برگشته است انشاالله به همین روال ادامه داشته باشد

 58. اقانوری گفته

  سلام من حدود سی و چهار سال با این بیماری مبارزه کردم تمام دکترا رفتم از طب سنتی تا اشعه درمانی 60 جلسه ای و پرهیز غذایی ولی هیچ کدام درمان قطعی نیست حتی برای سلولهای بنیادی هم مراجعه کردم و نتیجه ای نگرفتم تنها راه درمانش در حال حاضر که حتی در امریکا هم استفاده می شود استفاده از یک کرم هست عالی عالی درمان قطعی ویتیلیگو هست دوستان لطفا با من تماس بگیرید تا راه حل را بشما بگویم بدون نسخه هم این کرم را می توانید از داروخانه بگیرید شماره تماس من 0912******
  *****
  مسئول سایت : لطفا از ارسال شماره تماس خودداری بفرمایید . در صورتی که چنین دارویی وجود داره و در داروخانه ها هم موجود هست لطفا همینجا اسم دارو را بنویسید . برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از افراد ، در این مطلب هیچگونه شماره تماس و یا آدرس ایمیل نمایش داده نمیشود .
  پیام شما کمی ویرایش شد و شماره تماس حذف شد
  باتشکر/ حسینی

  1. ری را گفته

   سلام، لطفاً منم راهنمایی کنید، اسم دارو و آدرس داروخانه رو برای بفرستید، ممنون

  2. ترخون گفته

   شیاد بودنت به خودت ربط داره.. ولی خجالت بکش این همه آدم دل نگران رو الکی دنبال خودت نکشون اگه داروویی هست که داروخونه داره خب اسمش رو همینجا بگو دیگه.. نمیگی چون شیاد و دروغگویی. دست مدیر سایت طلا که شماره و این چرت و پرتا رو حذف میکنه

 59. مریم گفته

  سلام دوستان .من دختری هستم که با ‍‍‍پسری که این مشکل رو داشت دوست شدم و الانم یه چند ماهیه که بعد از ۴سال باهم ازدواج کردیم.بدونید اولین چیز ارامش و داشتن اعتماد به نفس و روحیه ی بالاست و امید قوی …
  همسر من بابل بیمارستان یحیی نژاد نور درمانی رفت و تا حدود زیادی درمان شد .اما به دلیل مشکلات و دغدغه ی کاری ادامه نداد.
  نور درمانی رو صورت و بازوها و ساق پا زودتر ج میده ولی رو دست و پا از مچ به بعد جاهایی که مو نداره تاثیرش کمتره ولی در کل خیلی خوب جواب میده. میتونید با درمانگاه پوست بیمارستان یحیی نژاد شهر بابل (مازندران)تماس بگیرید و جویا شید.
  در ضمن این نور درمانی با اونی که بیمارستان رازی تهران داره فرق میکنه.چون همسرم به اونجا هم مراجعه کرده بود .

 60. فهیمه گفته

  سلام اقا رضا لطفا کمکم کنید ممنون از راهنماییتون

  1. فهیمه گفته

   سلام اقا رحمان لطفا کمکم کنید ممنون میشم ازتونننننن

 61. فهیمه گفته

  سلام اقا رحمان لطفا کمکم کنید خیلی مهمه ممنون ازراهنمایتون

 62. فهیمه گفته

  سلام اقا رحمان لطفا منو راهنمایی کنید خیلی واسممهمه ممنون میشم ازتون

 63. نوشین گفته

  سلام من دیروز فهمیدم که دچار این بیماری هستم لطفا برایم دعا کنید

 64. نوشین گفته

  سلام من دیروز فهمیدم دچار این بیماری لطفا برام دعاکنید

 65. رحمان گفته

  سلام به دوستان جدیدترین روش درمان تهیه داروی pc-kusهست که جواب داده این دارو رومن از امریکاتهیه کردم اگه کسی خواست ایمیل بزنه تاراهنماییش کنم

  1. مهران گفته

   سلام بر آقا رحمان

   لطفا روش درمان و داروی مصرفی خوتون را برام بفرستید

   سپاسگزارم

   حتما هم کائنات برای شما جبران میکند و هم من در حد توانم

   شادکام باشید

   ایمیل من
   **************

  2. مجید گفته

   سلام اگه ممکنه منو هم راهنمایی کنید

  3. مجید گفته

   سلام
   اگه میشه قیمت دارو و روش خرید را بفرمائید

  4. مرضیه گفته

   اقارحمان لطفاکمکم کنین دوستان لطف کنین ایمیلتونوبزارین چون ازطریق گزینه پاسخ نمیشه ایمیل روپیداکرد .توروخدااونایی که میگن درمان شدن خیلی واضع روش درمانوبزارن .مثل اقامانی ساراخانم آقاحامد.بخداخودمون بااین بیماری روانی شدیم شمادیگه اذیتمون نکنین اگه نمیخوایین کمک کنین الکی امیدوارمون نکنین

  5. فهیمه گفته

   سلام اقا رحمان لطفا منو راهنمایی کنید خیلی مهمه واسم ممنون میشم ازتون

  6. ماندا گفته

   لطفا من رو هم راهنمایی کنید خیلی نگرانم. با تشکر

  7. میداس گفته

   سلام، لطفاً منو راهنمایی کنید، این دارو رو از کجا باید تهیه کنم، و طریقه مصرفش چطور هست، ممنون

  8. اکبری گفته

   با سلام
   این دارو چی هست ؟آیا میشه در ایران تهیه کرد؟ ممنون

  9. علی گفته

   آقارحمان راهشوبگو جون عزیزت

  10. میلاد گفته

   سلام اگه میشهه بمن ادرسشو بده

  11. حمید گفته

   سلام اقا رحمان ایمیلتون رو بنویسید یا شماره تماس که بتونیم باهاتون تماس بگیریم

 66. رضا گفته

  رضا
  با عرضسلام وخسته نباشید خدمت همه تون من چهار سال هست که دچار این بیماری هستم ورنج می بردم تا که به من دکتری رامعرفی کردن والحمد الله بهترم قسمت هایی از بدنم کم رنگ شده واین دکتر یک سایتی داره وتمام توجهات لازم وداروهایی که باید استفاده کنید اونجا می گن برای راهنمایی بیشتز به ایمیل زیر سر بزنید باتشکر
  برای تعجیل مظلوم عالم صلوات

 67. رضا گفته

  با عرضسلام وخسته نباشید خدمت همه تون من چهار سال هست که دچار این بیماری هستم ورنج می بردم تا که به من دکتری رامعرفی کردن والحمد الله بهترم قسمت هایی از بدنم کم رنگ شده واین دکتر یک سایتی داره وتمام توجهات لازم وداروهایی که باید استفاده کنید اونجا می گن برای راهنمایی بیشتز به ایمیل زیر سر بزنید باتشکر
  برای تعجیل مظلوم عالم صلوات

 68. سلام گفته

  سلام من تصادفا وارد اين سايت شدم و نظرات دوستان را راجع به بيماري برص ديدم.حدود چهارسال پيش متوجه يك لك سفيد روي آرنجم شدم به سه چهار دكتر مراجعه كردم تشخيص همگي برص بود.دوتا كرم هم تجويز كردن كه شب و صبح استفاده كنم ولي بعد از يه مدت خسته شدم و ادامه ندادم.تا اينكه مطلبي رو ديدم كه در زمان امام رضا (ع) فردي به ايشان مراجعه مي كنه كه لك سفيدي روي پلكش افتاده و امام دستوري ميدن كه با اجراي اون دستور اون فرد معالجه ميشه.من هم با اعتقاد به امام رضاي عزيز و با استمداد از خدا اجرا كردم وبعد از گذشت چند ماه نتيجه گرفتم و لك سفيد رفع شد.البته الان هم تقريبا هر دوماه يكبار ادامه ميدم يكي دوتا لك ديگه هم البته در حد يكي دو ميليمتر گاهي ظاهر ميشه كه با اين روش دوباره محو ميشه.بعد از درمان دوباره به پزشك مراجعه كردم گفتند شايد أصلا برص نبوده و نوعي اگزما باشه!در هر صورت اگر علاقمند باشيد مي تونيد امتحان كنيد با توكل به خدا و كمك امام رضا(ع) ان شاءالله نتيجه بگيريد.دستور درمان:بعد از حمام و شستشوي بدن مقدار مساوي حنا و نوره (پور بهداشتي موبر يا همان واجبي كه ميشه از داروخانه تهيه كرد)را با آب مخلوط مي كنيم تا به صورت خمير تقريبا آبكي در بياد و بعد به بدن و لك مي ماليم حتي به صورت هم ميشه ماليد.جالب اينه كه با اين روش حنا خاصيت رنگ دهي و نوره خاصيت مو بري خودشون رو از دست ميدن!بهتره كه ده تا پانزده دقيقه روي پوست بمونه بعد با آب بشوييد.ميشه دو هفته يكبار اين كار رو تكرار كنيد.ان شاءالله كه نتيجه بگيريد.حداقلش اينه كه حنا و نوره پوست رو بهداشتي و لطيف ميكنه.البته حنا براي افرادي كه فاويسم(باقلايي) هستند توصيه نميشه.اگر كسي نتيجه مثبت گرفت لطفا براي سلامتي بچه هاي من دعا كنه.ان شاءالله سلامت باشيد.

  ***////****** پیام مسئول سایت ///****

  با سلام و وقت بخیر . در این مطلب هیچ شماره تلفن و آدرس ایمیلی تایید و نمایش داده نمیشود . جهت جلوگیری از سوء استفاده از هیجان و نگرانی اشخاص و کسانی که در گیر این مشکل هستن ، هیچ شماره تماسی تایید نمیشود .لطفا هر راه حلی دارید همینجا بنویسید تا همه استفاده کنن .

  با تشکر / حسینی / مسئول سایت

 69. مرضیه گفته

  دوستانی که میگن درمان شدن خواهشاروش درمانو بزارن توهمین سایت انقدربقیه رودنبال خودشون نکشن.

 70. مرضیه گفته

  چراهمه اونایی که درمان شدن توهمین سایت روش درمانیشونونمیگن .خب توهمین سایت بزارین تاهمه استفاده کنن.

 71. مرضیه گفته

  همه ازسرناچاریوبدبختی اینجاجمع شدیم آقاآهنگرام یامسعود اگه شمامشکل این همخ جوونو حل کنین مطمئن باشین مشکل خودتونم حل میشه.توروخدادرمانوازبقیه دریغ نکنین.ممنون.

  1. Sadaf گفته

   چون مدیر گفتن شماره ندین پیج اینستاگرامشو میذارم sadegh.attar

  2. مسئول سايت گفته

   سلام …در حال انتقال سرور سایت هستیم چون بک آپ مربوط به نیم ساعت پیش هست لطفا تا ساعت ۷ بعد از ظهر نظر یا پیامی ارسال نفرمایید چون خود بخود پاک میشن
   از ساعت ۷ سایت از سرور جدید لود میشه دوباره به روال عادی بر میگرده
   ممنون

  3. farideh گفته

   وای شما چقدر زودباور و ساده هستید گول این آدمهای شیاد رو نخورید. من خودم هم مبتلا به این بیماری هستم ولی تو رو به خدا به اعصابتون مسلط باشید و توکل به خدا داشته باشید. این بهم ریختگی موجب میشه اوضاع بیماریتون وخیم تر بشه.

 72. مرضیه گفته

  توروخداایمیل اقامانی روبزارین تامابتونیم بهشون ایمیل بدیم

 73. مرضیه گفته

  توروخدااقامانی روش درمانوبه منم بگین خواهش میکنم.

 74. اتیلا گفته

  بالاخره چی شد از کی یا از کجا باید جواب بگیریم

 75. مسعود گفته

  سلام اون آیدی که خانم مرضیه بهش اشاره کرد من هستم اگر احیانا کسی ازشما به طب گذشته اطمینان داره بمن ایمیل بزنه اگرم اعتماد به ابوریحان بیرونی افلاطون سقراط بوعلی ندارین هیچوقت مداوا نمیشین منم ویتیلیگو داشتم یکشب یکی ازهمینا اومد توخوابم و راهکاری بهم داد و درمان شدم اما من درحال حاضر یه مشکل مالی دارم اگر کسی بتونه کمکم کنه من هم کمکش میکنم اما اسم دارو رو هیچوقت به زبون نمیارم پزشکان به درمان من اصلا توجهی نکردن پس خودتونو با علم پزشکان وقتتونو الاف نکنین

  1. فاطمه گفته

   سلام.میشه لطفا بگید مشکل مالیتون چقدر هست؟ من تمایل دارم بدونم از چه روشی استفاده کردین

  2. کاوه گفته

   سلام فاطمه خانم من حدود ۳۰میلیون تومن بدهی دارم حداقل باید ۲۰میلیونشو تا آخرهمین ماه بپردازم یعنی آخر همین خرداد وگرنه میرم زندان داروی من نهایتا یکساله درمان میکنه و تضمینی هست اگرکسی بتونه کمک منو زنوبچم کنه منم کمکش میکنم به علی قسم دروغی درکارنیست این ایمیلمه اونجا شمارمو میدم

  3. ترخون گفته

   گدای بی عار.. خجالت هم خوب چیزیه.. تو که اینقدر به داروت مطمئنی برو به طور علمی ثبتش کن تا با پول فروش داروت مشکلت حل شه .. نه اینکه از نگرانی و بیچارگی مردم سو استفاده کنی و با بی سوادی تمام از جیبشون دزدی کنی! اه اه
   خانم شما هم گول ایشون رو نخورید لطفا ای بابا

  4. farideh گفته

   خوبه دیگه راه گدایی اینترنتی رو هم یاد گرفتیم. بازی با احساسات مردم خجالت که بماند، مردن داره.

  5. ترخون گفته

   فاطمه خانم این آدم یک شیاد به تمام معناست.. شما یک لحظه فکر کن اگر داروش علمی و تضمینی بود میرفت ثبتش میکرد و از پول فروش داروش خیلی بیشتر گیرش میومد.. متاسفانه این آدم داره به این روش دزدی میکنه گول حرفای بی ارزشش رو نخورید لطفا

  6. محمد گفته

   من پول میدم اگه راست بگی در مورد ویتیلیگو

 76. مانی گفته

  این شمارمه ********* مانی

  ************
  مسئول سایت :
  با سلام و وقت بخیر لطفا شماره تلفن در بخش نظرات قرار ندید چون باعث ایجاد مزاحمت شدید برای شما میشه …شماره موبایل حذف شد . اگه در کادر ایمیل ؛ آدرس ایمیل خودتون رو صحیح وارد کنید هر کسی که با شما کاری داشته باشه میتونه با استفاده از گزینه پاسخ بدون اینکه آدرس ایمیل شما دیده بشه باشما تماس بگیره
  با تشکر
  حسینی

 77. مانی گفته

  سلام به همه ی همدردها من ۲۰ ساله این بیماری رو دارم تا بالاخره تونستم خوب بشم

  1. فاطمه گفته

   سلام.میشه لطفا بگید از چه روشی استفاده کردین؟
   چرا کسی واضح توضیح نمیده برای بقیه؟
   چرا دوس دارید اینهمه آدم نگران بیان اینجا و بی جواب برگردن؟

  2. مسئول سايت گفته

   دوستان عزیز سلام .
   خیلی از کسانی که در این صفحه نظر گذااشتن که مثلا روش در مان رو میدونن ( نه همشون ) در واقع هیچ روشی بلد نیستن و فقط میخوان از نگرانی عده ای سوء استفاده کنن . خیلی از پیام ها هم هستن که شماره تماس و آدرس هم گذاشتن و خودمون تماس گرفتیم و کاملا مشخص بود که هیچ اطلاعی حتی از خود بیماری هم ندارن چه برسه به روش درمان بیماری برای همین پیام هاشون رو حذف کردیم . مواظب باشید گول افراد سود جو رو نخورید . کسی که دچار بیماری بوده و روش درمان رو بلده حتما از اضطراب و نگرانی بقیه افراد اطلاع داره و باز هم حتما اگه روشی بلد باشه میاد همینجا مینویسه و نیازی نیست رمزی صحبت کنه .
   برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای اشخاص *** هیچ پیامی حاوی شماره تماس و آدرس ایمیل *** تایید نمیشه . لطفا اگه کسی روشی بلده و خودش درمان شده همین جا کامل توضیح بده

   ممنون
   حسینی
   http://baelm.ir

  3. یونس گفته

   سلام چه جوری لطفا به ما هم بگو من ۱۵ساله درگیرشم

  4. مهران گفته

   سلام بر مانی عزیز
   اگر ممکنه روش درمانتون رو برای من هم بفرستین

   متاسفانه چون روش مشخص و دقیقی برای درمان وجود نداره توی این راه شیاد زیاد پیدا میشه
   لطفا با من در تماس باشید

   ۰۹۱******۶۲

   از لطف شما سپاسگزارم

  5. mohsen گفته

   لطفا روش درمانی ک استفاده کردین رو بفرستین همه استفاده کنیم تشکر

  6. شهلا گفته

   ]چطوری

  7. المیرا گفته

   میشه بگید از چه طریقی درمان شدید؟

 78. مرضیه گفته

  یادتون نره هرکی تونست پیداش کنه حتماشماره تماس ازش بگیره شمارشوبزاره توهمین سایت

 79. مرضیه گفته

  یه نفرهست میتونه کمک کنه ولی چون مشکل مالی داره یه هزینه ایی میخواد این ایمیلشkaveh ahangaram26لطفاهرکی تونست روش درمانوازش بگیره روشوبزاره توهمین سایت تابقیه استفاده کنن

 80. هرمینه گفته

  جدیدترین درمان برص یا همون ( ویتیلایگو)
  پیوند سلولهای بنیادیست که به راحتی در کشورهای اروپایی وآمریکایی در حال انجامه
  و به زودی در ایران هم قابل انجام خواهد بود ،

 81. kaveh ahangar گفته

  درضمن اینم بگم درمان قطعی میباشد و بازگشت ندارد و بیشترین راه پیشرفت ویتیلیگو با راه دادن ترس و اضطراب به افکارخودتون رشد لکه رو افزایش میده ممنونم از توجهتون

 82. هادی گفته

  دوستانی که برص دارن این ویدیو تو اپارتو ببینید حتما
  http://www.aparat.com/v/ORlAr

 83. مهدی گفته

  سلام حامد جان میشه یه شماره تلفنی چیزی برامون بزاری تا باهات تماس بگیریم ؟

 84. حامد گفته

  بامن تماس بگیرید راه حل دارم

  1. kaveh ahangar گفته

   راه حل شما برای درمان ویتیلیگو چی هست؟

  2. فاطمه گفته

   میشه لطفا راه حلتون رو بگید؟

  3. بهناز احمدی گفته

   با کدوم شماره اخه

 85. مهدی گفته

  سلام لطفا به منم بگید از چه روشی استفاده کردید .منم مشکل ویتیلیگو دارم

 86. عسل گفته

  سلام میشه ادرس و شماره تلفن دکتر بهم بدی تو رو خدا کمکم کن

 87. حامد گفته

  سلام

  1. مرضیه گفته

   اقاحامولطفاروش درمانوبه منم بگین

 88. فاطمه گفته

  لطفا کمک کنین

  1. reza720 گفته

   سلام من چهار سال هست که دچار این بیماری شده ام وپس از مراجعه به یک دکتر ومصرف دارو های ترکیبی شون الحمد الله رو به بهبودی ام و در تاریخ ۱ / ۷ /۹۵ درمشهد یک دورهمی درمورد ویتیلیگو ودرمان ان از تمام ایران می باشد برای اطلاعت بیشتر به ایمیل زیر بیاین . تعجیل درفرج مظلوم عالم مهدی موعود صلوات

  2. 123 گفته

   سلام عزیز میشه اطلاعاتی در اختیارمون بدی ممنون میشم

  3. ریحانه گفته

   سلام، لطفاً آدرس دکتر تون رو برام ایمیل کنید ممنون میشم،
   بفرمایید این دور همی به چه منظور ی هست و اگر میشه آدرسش رو برام بفرست، یک دنیا ممنون براتون دعا میکنم

  4. بهناز احمدی گفته

   اگه امکان داره اسم وشماره تماس دکترتون رو بدین

 89. فاطمه گفته

  لطف کنین از سارا خانم ادرس را بگیرید

  1. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر … برای ارسال ایمیل به هر کاربر فقط کافیه از گزینه پاسخ در زیر پیام همون کاربر استفاده کنید تا نظر یا سوال شما برای ایشون ایمیل بشه …البته در صورتی ایمیل مشه که ایشون موقع ارسال نظر ایمیل واقعی خودشون رو وارد کرده باشن که بعضی از کاربرها ایمیلشون رو درست وارد نمیکنن حالا یا اشتباه تایپی پیش میاد یا اصلا دوست ندارن ایمیل واقعی وارد کنن

  2. داود حیدری گفته

   لطفا آدرس و یا شماره تلفن رو ارسال کنید

  3. مسئول سايت گفته

   با سلام و وقت بخیر جناب آقای حیدری
   متاسفانه شماره تلفنی از کسی نداریم .
   بخاطر اینکه روزانه تعدادی از دوستان درخواست شماره تماس میکنند لازم به ذکر هست که :
   ما شماره تلفنی از کسی نداریم و شماره هایی که بعضی از دوستان در بخش نظرات ارسال میکنند رو مجبور هستیم که حذف کنیم چون اطلاعی از درست بودن ادعا و یا شماره تماس ارسالی نداریم و ممکنه کسی بخواد با این روش مزاحمتی برای کسی ایجاد کنه و با توجه به اینکه این صفحه از سایت روزانه صدهابار بازدید میشه این شماه تلفن ها ممکنه باعث ایجاد مزاحمت برای اشخاص بشه
   از طرفی کسی که واقعا روش درمانی برای هر مشکلی مخصوصا این مشکل بلده نیازی نیست که بگه با فلان شماره تماس بگیرید ..براحتی میتونه روش درمان یا هر اطلاعی درباره این مشکل داره رو همینجا بنویسه تا هر کسی که نیاز داره بخونه و استفاده کنه … وقتی راهنمایی انجام نمیده کاملا مشخصه که روشی برای درمان هم نداره .
   با تشکر
   حسینی

 90. بهار گفته

  اگه سارابکسی آدرس خانم دکترداده لطفابه بقیه هم بگید

 91. زهرا گفته

  خواهشا آدرس دکتررو به من هم بدید

 92. مرضیه گفته

  ساراخانم لطفاکمکم کنید.roz.marziye@yahoo.com

 93. atefeh گفته

  آدرس اون دکتر را بدید سارا خانم

 94. atefeh گفته

  سارا خانم آدرس دکتر را بفرست

 95. سارا گفته

  من برای درمانم رو پیش خانم دکتری رفتم که با تکنیک خاصشون این لکه های بدنمو از بین برد کسی اطلاعاتی می خواد بهم ایمیل بزنه

  1. س .م گفته

   سلام سارا خانم

   لطف نموده آدرس و ایمیل خانم دکتر را برایم ایمیل کنید .ممنون

  2. مریم گفته

   سلام سارا جون لطفا ایمیلتوتو و اسم و آدرس دکترتونو بگید. مرسی

  3. هیوا گفته

   سلام سارا خانم
   خواهشمندم آدرس دکتر و ایمیلتون و واسم بفرستید ممنون میشم…

  4. اسد گفته

   باسلام من هم ۱۷ساله دچار این بیماریم ولی جدیدا یک درمان قطعی در عراق اومده که درمان میکنه

  5. مجید گفته

   لطفا ادرس دکترو بفرستید

  6. آصف گفته

   سلام آدرس مطب دکتری را که رفتین را برام ایمل کنید

  7. رضا گفته

   سلام رضا از ارومیه هستم ممنون میشم آدرس خانم دکتر رو بدین.

  8. h.m گفته

   باسلام , ممنون از احساس مسولیتتون , لکه های روی دست من زمانی که دستام خیلی پایین باشه بیشتر نمایان میشه , در هرصورت ممنون میشم که اطلاعاتی از خانم دکتر بدین. با تشکر

  9. ناهید گفته

   تورو خدا به منم بگو

  10. محسن گفته

   سلام ناهید خانوم بهتر شده ای ؟

  11. معصومه گفته

   سلام و محبت بفرمایید آدرس و یا شماره تلفن را ارسال فرمایید

  12. محسن گفته

   میشه برا منم آدرس رو بذاری

  13. farshad گفته

   سلام ممون میشم اگه توضیحات کامل تری بدید

  14. atefeh گفته

   ادرس بده

  15. hakan گفته

   سلام خوبی امکانش هست آدرس خانم دکتر رو لطف کنی
   ایمیل من

  16. توحید گفته

   لطفا ادرش و شمارهشو بهم ایمیل کنین.

  17. علی ایسناد گفته

   با سلام
   لطفاً ، آدرس و یاشماره تلفن دکتر را برام ایمیل کنید
   با تشکر ایسناد

  18. ali گفته

   ادرس دکترو ب منم بدین لطفا

  19. مرضیه گفته

   لطفامسئول وبلاگ ایمیل ساراخانم روبزارن تابتونیم بهشون ایمیل بدیم.

  20. یونس گفته

   سلام من یه عطاری میشناسم که میتونه درمانش کن ،تا نود درصد از کسانی که مبتلا بودن رو درمان کرده…..البته باید به صورت دقیق به گفته هاش عمل کنین

  21. جواد گفته

   سلام,آدرس دقیق عطاری لطفا

  22. مرضیه گفته

   سلام لطفاراهنماییم کنین.

  23. پریسا گفته

   لطفا آدرسش را ارسال کنید

  24. بهار گفته

   آدرس خانم دکتربرام ایمیل کن ساراجون

  25. فاطمه گفته

   لطف کنین از سارا خانم ادرس را بگیرید

  26. aseman گفته

   سلام میشه آدرس خانم دکتر رو به من هم بدید

  27. مرضیه گفته

   خب ایمیلتونوبزارین

  28. كامليا گفته

   سلام لطفا نام و آدرس خانم دکتر را بفرمایید

  29. حامد گفته

   سلام خوبی

  30. ندا گفته

   سلام
   میشه لطف کنید آدرس دکتر رو به من هم بدین؟

  31. soran گفته

   لطفا آدرس خانم دکتر رو به منم ایمیل کنید

  32. عسل گفته

   سلام سارا میشه ادرس دکتر وتکنیکش واسه درمان برای ما هم ارسال کنید تو را خدا کمکم کن

  33. بهاره گفته

   سلام ساراجون من ۱۷ سالمه خواهش میکنم کمکم کن ارسشو اگ بدی ممنون میشم

  34. سیمین گفته

   سلام عزیزم میشه لطف کنی و آدرس اون خانوم دکتر برای بیماری ویتیلیگو رو بدی.ممنون میشم.ای مریضی داره دیوونم میکنه.

  35. ستاره گفته

   سلام سارا خانم خواهش میکنم میشه درمان ویتیلیگو گفتین ادرس خانم دکتر برای درمان بگین ممنونم زندگیم داره از هم می پاشه

  36. پوريا گفته

   سلام چند ماه پیش رفتم شیراز پیش یه خانم دکتری بم گفت درمان داره ولی باید صبور باشی یه مشت کرم و داروی ترکیبی داد ، انگیزه ندارم خخخ درمان شما چطوری بود سارا خانم؟

  37. مهران گفته

   سلام
   پوریا جان اگر ممکنه آدرس نام و شماره تلفن خانم دکتری که توی شیراز برای ویتیلیگو هست رو برام بفرست
   سپاسگزارم

  38. سارا گفته

   سلام میشه شماره تلفن و آدرس خانم دکتر رو بمن بدید؟

  39. مجید گفته

   سلام اگه میشه ادرس وشماره تلفن رو برام ارسال کنین ممنون میشم

  40. حکمت گفته

   سلام. لطف بفرمایید آدرس و یا شماره تلفن را ارسال فرمایید

  41. حکمت گفته

   سلام سارا خانم.کسانی غیر از شما درمان قطعی شدند .راهنمایی کنید .

   لطف نموده آدرس و ایمیل خانم دکتر را هم برایم ایمیل کنید .ممنون

  42. مریم گفته

   سلام لطفا ادرس و شماره تماس دکترتون رو واسه منم بفرستید ممنون

  43. رضا گفته

   ⭐️نكات مراقبتي ويتيليگو
   در فصل تابستان⭐️

   ۱- از مصرف ذرت(بلال) و مشتقاتش پرهيز كنيد بخصوص اگر با عارضه كوپنر يا پيشرفت مواجه هستيد.
   ۲- بعد از صرف بستني و بعد از استحمام يا شنا و ورزش و نيز با شكم خالي از نوشيدن آب يخ پرهيز كنيد.
   ۳- در هنگام خروج از منزل حتما از ضد آفتاب مناسب با عيار حفاظتي بالا براي محل هاي مبتلا در معرض تابش نور آفتاب استفاده كنيد.
   ۴- از مصرف غذاهاي ديرهضم و سنگين و از پرخوري پرهيز كنيد.(بخصوص شب)
   ۵- ناشتا یک یا دو  عدد سيب ميل كنيد و نیم ساعت بعد آز آن ميتوانيد صبحانه ميل كنيد.(چاي شيرين ممنوع)
   ۶- خورشت كرفس و ماش ، بوراني اسفناج غازياقي ، خربزه ، طالبي ، آب هويج ، قارچ مصرفش در اين فصل براي مبتلايان سودمند هست.

  44. بابک گفته

   سلام.اگه امکانش هست آدرس دکتر رو برای من ایمیل کنید

  45. احمد گفته

   سلام سارا خانم اگه ممکنه ادرس دکتری براش رفتید رو بفرستید مرسی
   اینم ایمیل
   ****
   پیام مسئول سایت :
   این صفحه روزانه بازدید بسیار بالایی داره و گذاشتن شماره تماس یا آی دی تلگرام میتونه باعث مزاحم برای شما بشه….لطفا از ارسال شماره تماس ، آدرس و سایر مشخصات خصوصی در متن پیام خوداری بفرمایید . پیام شما کمی ویرایش و اطلاعات تماس حذف شد
   با تشکر و احترام
   حسینی

  46. مهتاب گفته

   سلام میشه ادرسو دکتر و برام بفرستین

  47. raziye گفته

   سارا جون.لطف میکنی ادرس خانم دکتر رو برام بفریتی.ممنون.

  48. فرهاد گفته

   سلام سارا خانم

   لطف نموده لطفا” اگر مقدور هست اطلاعاتتون را برایم ایمیل کنید .متشکرم

  49. hossein گفته

   سلام
   من مبتلا به لک وپیس شدم می تونین ادرس این دکترو بهم بدین
   ممنون میشم …

  50. امید گفته

   سسلام آدرس و شماره دکترو واسم بفرستید

  51. جواد گفته

   سلام
   لطف کن آدرس این خانم دکتر .برای همه بفرست تا همه از این بیماری عذاب آور خلاص بشن
   ممنونم

  52. علي گفته

   لطفا آدرس دکتررو برام بفرستید

   تشکر

  53. سیروس گفته

   سلام سارا خانوم اگه ممکنه آدرس این خانوم دکتر رو واسه منم بفرستین ممنون میشم ازتون مرسی

  54. sajad گفته

   سلام سارا خانم میشه بگید چجوری. بیماری شما درمان شد

  55. رضا گفته

   با سلام لطفا منم راهنمایی کنید واسه درمان برص و آدرس دکتری که رفتینو بهم بدین

  56. feri گفته

   سلام ممنون میشم شماره وآدرس دکتری رفتین برام بفرستین شرمنده

  57. یونس گفته

   سلام خواهش میکنم ایملتون رو بدین یا شمارتون رو

  58. یونس گفته

   سارا خانوم خواهش میکنم ادرس این دکتر رو به منم ایمیل کنین

  59. صادق گفته

   اگه ممکنه شماره تماس خانم دکتر رو ارسال نمایید.
   تشکر

  60. mohsen گفته

   ممنون میشم اگه ادرسشو بهم بدید

  61. ليلا گفته

   ميشه لطفا ادرس دكترتون رو به منم بديد ايميلم

  62. مجید گفته

   سلام لطفا ادرس دکتر رو برای من هم بفرستید اگه یه کم هماز روش درمانتونو بگین ممنون میشم

  63. محمود گفته

   سلام
   لطف كنيد اسم وادرس وشماره تلفن دكتر رابدهيد.تشكر

  64. پیمان گفته

   سلام. ميشه ادرس رو ايميل كنيد؟

  65. فهیمه گفته

   سلام سارا خانوم لطفا ادرس خانوم دکترو برام بفرستین ممنونم

  66. Mahyar گفته

   سلام. لطف میکنید ادرس این خانم دکتر. رو بدین ممنون میشم

  67. yaser گفته

   سلام.وقتتون بخیر
   من هم متاسفانه به این بیماری دچار شده ام وامیدوارم با نظرات دکتری که شما معرفی میکنید بهبودیم رو بدست بیاورم.ایمیلم رو براتون ارسال میکنم.ممنون

  68. شهلا گفته

   سلام مطمینید که ویتیلیگو بوده ؟؟؟؟؟
   اگه بله لطفا اسم و آدرس دکتر را به من بدهید ممنون میشم

  69. شيوا گفته

   سلااام ميشه منو راهنمايي كنيد و ادرس دكترتون رو بهم بديد

  70. رضا گفته

   سلام میشه راهنمایی کنید.درمورد برص ویتیلیگو

  71. امیر گفته

   سلام میشه بگین دکترتون کی هستن ممنون

  72. Azi گفته

   Mishe bhm rahe darmanesho bgid lotfaaan

  73. شهلا گفته

   لطفا آدرس دکتر تونو به من میل کنید

  74. مریم گفته

   سلام سارا جان میشه ایمیلتو واسم بفرستی ممنون میشم

  75. بهناز احمدی گفته

   تروخدا اسم دکتروتون رو بدین

  76. بهناز احمدی گفته

   خواهش میکنم آدرس و شماره تلفن اون دکتر رو بدین

  77. رویا گفته

   سلام سارا خانوم.من بیست ساله این بیماری رو دارم.که باعث افسردگیم شده.میشه لطف کنی ایمیل یا شماره تماس و آدرس دکترتون رو بهم بدید.ممنونم از شما.رویا

  78. رویا گفته

   سلام سارا خانوم.اول از همه خیلی خوشحالم که درمان شدید.و بعدش لطفا شماره تلفن و آدرس خانوم دکتر رو بهم ایمیل میکنید.تا منم نجات پیدا کنم.

  79. رضا زند گفته

   خسلام لتفا شماره دکتر رو برام بفرستی

  80. vahid گفته

   سلام میشه ب منم بگید

  81. منوچهر گفته

   لطفا نام و ادرس دکتر را برای ایمیل************* ارسال فرمایید پیشاپیش متشکرم

  82. صوری گفته

   سلام سارا خانم لطفا آدرس دکترتون را برام یمیل بفرمایید

  83. فائزه گفته

   سلام من هم این بیماری رو دارم اگه ادرس دکترتو بدی ممنون میشم

  84. danial گفته

   س ببخشید ایمیلتون چیه چه طور این بیماری رو درمان کردید؟

  85. مریم گفته

   سلام ممنون نیشم راهنماییم کنیدبرای ازبین بردن لکه های پیس

  86. علي ايسناد گفته

   با سلام و خسته نباشید ، دختر من هم به این بیماری مبتلا است و راههای زیادی را امتحان کردیم ولی متاسفانه نتیجه نگرفتیم خواهش میکنم آدرس را برای من ارسال فرمائید .
   با تشکر علی ایسناد

 96. شقایق گفته

  سلام من ۱۰ ساله که از این بیماری رنج میبرم دکتر رفتم گفت پیس خفیف هست تو این ده سال فقط دوتیکه کوچک رو قسمت ساعد دستم هست که تاحالا کسی متوجه نشده است. ولی میترسم از این که بزارم بچه گیرم بیاد :cry:

  1. kaveh ahangar گفته

   خانم عزیز اینو بگم بیماری ویتیلیگو هیچ مشکلی برای باردار شدن نداره و بیماری مسری نمیباشد هرکسی به شما گفته که در زمان بارداری به مشکل برمیخورید فقط قصد ترساندن شمارو داشته اینم بگم بیشترین عامل در رشد ویتیلیگو ایجاد ترس واضطراب در ذهن وافکار شخص میباشد

  2. gholamreza گفته

   با سلام لطفا شماره و آدرس این خانم دکتر برام بفرستین ممنون

  3. رضا گفته

   باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما وبعقیه منم خودم دچار این بیماری هستم والحمد الله اشنا شدن بایک دکتر خوش بختانه نواحی وقسمتی از بدنم بهبود وکم رنگ شده خوش حال می شم بهتون کمک کنم .

  4. محمود گفته

   لطفا

  5. مینا گفته

   سلام لطفا آدرس و شماره و نام دکتر رو برام ارسال کنید.
   من ۳ سال است که در گیر این بیماری هستم خیلی زیاد نیس ولی خب پیش رفت داره روشهای درمانی رو امتحان کردم و هزینه زیاد کردم و خیلی از افرادی که این مشکل رو دارن میشناسم. ولی باز مایلم با این دکتر هم آشنا بشم.
   یک کمکی هم که میتونم بکنم ( میتونید به سایت baras.ir سر بزنید انجمن ویتیلیگو (نام جهانی برص) در ایران است من روش درمان دکتر عزیزی رو استفاده کردم خب بود یک سری از لک ها رفت ولی متاسفانه درمان موضعی در پوست من برگشت پذیره امیدوارم برای شما ها اینگونه نباشد)
   با ارزوی کشف زودتره درمان قطعی و درمان همگیمون

   *****************
   مسئول سایت :
   آدرس مستقیم ورود به این انجمن :
   http://www.baras.ir/forum/

  6. rezanazar93 گفته

   لطفا به ایمیلم سر بزنید تا راهنمایی تون کنم مرسی یک خواهش از مدیران این گروه دارم خواهشا ایمیلم راپخش کنند تا بتونم کمک کنم به بقیه با تشکر

   **
   با سلام و عرض ادب

   جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی ، متاسفانه اجازه نمایش شماره تماس و آدرس ایمیل هیچ کس رو نداریم .
   لطفا هر راهنمایی مد نظرتون هست همینجا بفرمایید تا همه استفاده کنند
   با تشکر / حسینی/ مسئول سایت

  7. rezanazar93 گفته

   واقعا براتون متاسفم اقای حسینی

  8. سارا گفته

   از آقا آرمان یاد بگیر
   لازم نیس به ایمیل شما سر بزنیم
   همینجا بنویس کمک هاتو.ما هم اگه خوب شدیم دعات میکنیم.ممنون

  9. حبيب گفته

   سلام اقا رضا.اگر ممکنه آدرس دکتر رو لطف کنید ممنون میشم

  10. شهلا گفته

   یعنی چی بچه گیرتان نیاد من 50 ساله که این بیماری را دارم و من هم دختر خیلی جوانی بودم همه هم متوجه میشدند سوال میکردند اولش ناراحت میشدم ولی چون همیشه این بود دیگه عادت کردم
   اون زمان هیچ درمانی هم وجود نداشت
   الان در فرانسه خیلی آدما دارن مخصوصا سیاه پوستها که باید بیشتر ناراحت باشند حتی مانکن های خیلی معروف اگه بتونم عکساشونو براتون میفرستم
   این بیماری نه مسری است نه ضرری برای خود شخص داره نه درد داره نه خارش و سوزش
   خدا را شکر کنید که بیماری سختی ندارید گوش شیطون کر ….
   این بیماری در کشور کوبا به کلی درمان میشه و سفارتش به کسانی که فقط ویتیلیگو دارند
   ویزا میدهد . و من امکنش را نداشتم امیدوارم شما بتونید بروید اگه نتونستید هیچ ناراحت نباشید مایکل جکسون و ادمای معروف خیلی ها اینو دارند.
   به اعتقاد دکترم که متاسفانه فوت کردند به جای اینکه بر علیه بیماری بجنگیم که خیلی سخت و طولانیست ولی بهترین اینه که به بیماری کمک کنید که زودتر تمام بدنتان یکدست شود مثل مایکل جکسون و خیلی سفیدی اش در کل جالب و خوشرنگه و در بعضی از اروپایی هاحتی از من سفید تر هستند .
   اصلا نگران نباشید و خدارو شکر کنید وقتی کاملا سفید شدید زیر آفتاب نباشید ولی خیلی هم نترسید فقط شما سلولهای رنگی بدنتان مرده همین نه چیز دیگری سلامتی کامل را دارید و میتونید راه برید و وووووو…..
   امیدوارم موثر بوده باشم

  11. danial گفته

   سلام خسته نباشید ببخشید اگه امکانش هست به من بگید چه طور باید برای این بیماری در کوبا اقدام کنم ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی واجبه هر چی زود تر پاسخگو باشید لطف بزرگی بهم کردید

 97. علیرضا گفته

  لطفا یه ادرس شماره تلفن از یک پزشک متخصص برای درمان بیماری پیس بفرستید ممنون ۰۹۱۶****** :cry:

  1. امير گفته

   اين بيمارى فقط در پژوهشگاه رويان قابل درمان است.
   شماره تماس :٥٣- ٢٢٣٣٩٩٤٩
   ****ويرايش توسط مسئول سايت ****
   اطلاعات تماس بيشتر با پژوهشگاه رويان اضافه شد
   23562000 (20 خط)
   22306481
   تهران، بزرگراه رسالت، خیابان بنی هاشم شمالی، کوی حافظ صندوق پستی 148- 16635 info@royaninstitute.org

   با تشكر از دوست خوبمون امير :))